. Ma Beáta napja van.
A jobb és kombinatívabb játék bronzot ért
2018-07-14 22:12:42

A labdarúgó világbajnokságok történetének tizenkilencedik bronzmérkőzése következik!

Az ilyen találkozóknak van egy olyan sajátossága, hogy a résztvevő csapatok szeretnék elkerülni, ugyanakkor tény, hogy bármennyire is fáradtak és utálják, azért mégiscsak odateszik magukat. Az eddig lejátszott 18 ilyen találkozón ugyanis 71 gól született, ami 3,94-es gólátlagot jelent.

A mai két mérkőző fél, Anglia és Belgium is részt vett már bronzéremért vívott csatákban, ám egyikük sem kaparintotta meg ezt az érmet története során. Ma viszont a kettő közül valamelyik egészen biztosan boldogabban vonul majd le a pályáról.

Az angolok és a belgák a csoportkörben már találkoztak egymással, mindkét akkori kezdőcsapat igencsak felforgatott volt, a belgáknál ma csak Chadli és Tielemans lesz ott kezdőként a pályán, míg az angoloknál Pickford kapuson kívül Jones, Loftus-Cheek, Dier, Delph és Rose is ott lesz a kezdőrúgásnál. Ezek a változtatások is egyértelműen jelzik a két csapat fáradtságának mértékét, ettől függetlenül biztosan az utolsó utáni erőtartalékaikat is mozgósítani fogják majd a győzelem és az ezzel járó bronzérem megszerzése érdekében. It’s coming home! Ezt éneklik az angol szurkolók szinte az egész világbajnokságon. Habár a bajnoki trófeát a belgákhoz hasonlóan már nem tudják elvinni, izgalmas lesz figyelni, hogy a bronz vajon Brüsszelbe vagy Londonba tér-e haza?

A belga kezdőcsapat: Courtois – Alderweireld, Kompany, Verthonghen – Meunier, Tielemans, Witsel, Chadli – De Bruyne, Lukaku, Eden Hazard Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
Az angol kezdőcsapat: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Loftus-Cheek, Dier, Delph, Rose – Sterling, Kane Szövetségi kapitány: Gary Southgate
Játékvezető: Alireza Fagani (Irán)

1. perc: A sárga-feketében játszó belgák kezdik ezt a mérkőzést, piros-fehér szerelésben védekezik az angol válogatott! Az iráni Alireza Fagani országa első játékvezetője, aki világbajnokság ennyire késői szakaszában meccset dirigálhat! Elkezdődött a csata a bronzéremért!
4. perc: HOPPÁ, EZ GYORS!!! Vezet Belgium! Lukakué a labda a középpályán, aki a baloldalra passzol a vágtató Chadlinak, a beadására középen Meunier érkezik és a kapu jobboldalába passzol úgy, hogy még Pickford is beleér! Csodás kezdés belga szempontból! 1:0!
12. perc: MAJDNEM KETTŐ!!! Egy keresztpassz érkezik a baloldalra De Bruyne lábára, rendezetlen az angol védelem, ezért tud lőni a rövid alsó felé, de Pickford lábbal kirúgja aztán nagyon nehezen felszabadul az angol kapu!
20. perc: Egy jobboldali szögletet Maguire fejelt el középen, Courtois könnyedén felszedte! Eddig a belgák veszélyesebbek!
24. perc: Egy felívelt labdát Sterling lekészít a mellette futó Kane-nek, aki 16-ról mellé lő estében, az eddigi legkomolyabb angol helyzetet láttuk!
35. perc: Ez is közel volt! De Bruyne jobboldali szögletét a tizenhatos elől, középről lövi el az egyik társ, majd 8 méteren Alderweireld nyúl bele, de kapu fölé megy a labda! Nem múlott sokon a második gól!
36. perc: Chadli meghúzódott, ápolni kell, jelzi az orvosi stáb, hogy cserélni kell!
39. perc: Thomas Vermaelen váltja a megsérült Chadlit a pályán!
45. perc: Szögletet rúgnának balról a belgák, de ezt már nem engedi Fagani, mert letelt a kétperces hosszabbítás! Vége az első félidőnek! Méltatlankodva vonulnak le Hazardék a pályáról!

Nem durva ez a mérkőzés, mindkét csapat szerencsére a játékkal van elfoglalva! Ezen belül a belgák játszanak sokkal jobban és kombinatívabban, az angolok meddő labdabirtoklási fölényben játszanak! El tudják vinni körülbelül 40 méterig a labdát, onnantól kezdve azonban zseniális belga retesz védi a kaput, komoly helyzet nem tud kialakulni! Roberto Martínez legényei akkor váltanak ritmust és lépnek fel támadóan, amikor kedvük tartja! Ez a helyzet az első félidőt követően, nemsokára folytatjuk a tudósítást!

46. perc: Kettőt cserél az angol csapat a szünetben! Rose helyére érkezik Lingard, Sterlinget pedig Rashford váltja! Gary Southgate alakulata indítja támadással a második félidőt!
52. Sárgalappal indítunk! Jones kapja, mert visszahúzta a középpályán meglógni készülő  Hazardot!
55. perc: Egy bedobást kap a jobboldalon Lingard, aki azonnal ellövi 13-ról, hat méteren, ha belepiszkál Kane, akkor gól, de ez végül nem történt meg, elmegy a bal kapufa mellett a lövés!
60. perc: Lukaku leballag a pályáról, aztán indul el az öltöző felé, Mertens jön be! Cseréltek a belgák!
70. perc: DIER!!!! egy szép kényszerítő után kerül helyzetbe a jobboldalon, 5 méterről átemeli a kifutó kapust, Vermaelen rúgja ki 1 méterre a gólvonaltól!
74. perc: Trippier jobboldali szabadrúgását Maguire fejeli kapu mellé 6 méterről! Látszik, hogy szeretne egyenlíteni az angol csapat, de egyelőre ez nem sikerül!
78. perc: Jelen állás szerint az utolsó belga csere következik! Tielemans ül le a padra, Moussa Dembelé folytatja a helyén! Eközben valami csúnyát csinálhatott Maguire, mert bezsebel egy sárga lapot!
80. Óriási belga kontra de, nincs gól! Meunier kapott labdát az akció végén Mertenstől, aki csodásan ívelte neki a jobboldalra, kapásból lő a középpályás, hatalmasat véd Pickford! Eldőlhetett volna!
82. perc: Itt a vége! Eldőlt a lényegi kérdés! Kettővel vezet Belgium! De Bruyne hozza a labdát a baloldalon, majd kiugratja Hazardot, aki lefutja a védőjét, aztán az ötös bal sarka elől kilövi a bal alsót! 2:0!
84. perc: A rend kedvéért cserél egy utolsót Gary Southgate! Loftus-Cheek fejezi be a mérkőzést, Dele Alli kap még néhány percet, de bronzérmet szinte biztosan nem a legvégén!
90. perc: Három percet hosszabbít Alireza Fagani! Ennyi ideje van az angoloknak legalább szépíteni!
93. perc: Még itt az utolsó percben megítél egy szabadrúgást a bíró, ezt nem hagyja elvégezni Witsel, de csak azért, hogy ő is gazdagodjon egy sárgával! Valaki az angolok közül még felíveli, és csak aztán vet véget a mérkőzésnek a játékvezető!

Ezzel hivatalossá vált, hogy Belgium szerezte meg a 21. labdarúgó világbajnokság bronzérmét, amire a lehetőséget harminckét év után kapta meg a mai napon! A második félidőben egy 25 perces időszak volt, amit az angolok elszántan, bár eredmény nélkül támadtak végig, a hetvenedik perctől kezdve visszavette az irányítást a belga csapat, majd nem sokkal a vége előtt el is döntötte a maga javára ezt a találkozót! Egy nagyon kellemes, üde színfoltja volt a belga csapat ennek a világbajnokságnak, sajnálhatja a szurkolótábor a franciáktól, az elődöntőben elszenvedett vereséget.

Ha reálisan nézzük, az angol válogatott a lejátszott hét mérkőzéséből a három kötelezőt hozta győzelemmel, a komolyabb, szervezettebb csapatok ellen ez a csikócsapat nagy bajban volt. Reális tehát a negyedik hely Gary Southgate válogatottjának, amely annak nagyon örülhet, hogy bekerült a világ négy legjobb futballnemzete közé. Arra a polcra került most vissza az angol foci, ahová 28 éve várta a közvélemény.                 (Haász Rudolf)

Utoljára frissítve: 2018-07-14 22:15:19