. Ma Malvin napja van.
Áldozatukra gyújtották a kastélyát
2022-09-09 08:59:01
Áldozatukra gyújtották a kastélyát

Áldozatukra gyújtották a kastélyát

Vádat emelt a  Baranya Megyei Főügyészség  az ellen a két férfi ellen, akik rágyújtották a bári kastélyát egy bári férfira, hogy megszerezzék annak  vagyonát.

A rendkívül jó anyagi körülmények között élő sértett férfi élettársa 2018-ban meghalt, ezt a sértett nem tudta feldolgozni, az alkoholba menekült, ezt  kihasználva bűnözői csoportok „szálltak rá”, élősködtek rajta.

A két vádlott 2020 tavaszán költözött be a sértett budapesti házába. Elhatározták, hogy a sértettől megszabadulnak, őt megölik és megszerzik vagyonát. Ennek érdekében a sértett gyógyszereit és egyéb gyógyszereket orvosi javaslat, ellenőrzés és a férfi tudta nélkül alkoholban feloldva itatták meg vele.

A vádlottak több úton próbáltak a sértett vagyonához hozzájutni. Többek között a férfi tudta nélkül értékesítettek egyik cégének telephelyéről nagy mennyiségű fém hulladékot. A sértett értékpapírjainak egy részét, közel 180 millió forint értékben
megkísérelték értékesíteni, a vételárat megszerezni.

A sértett 2020 júniusától gondnokság alatt állt, ekkor a vádlottak őt bári kastélyába költöztették a férfit gyakorlatilag fogva tartották, bántalmazták. A kastélyból hónapokon keresztül, több tízmillió forint értékben tulajdonítottak el bútorokat, borokat.

A sértettnek 2020 augusztusában Budapesten rendőrségen, illetve járási hivatalban kellett volna megjelennie, amit a vádlottak mindenképpen meg akartak akadályozni. Elhatározták, hogy végrehajtják a sértett megölésére irányuló tervüket. Előzetes
megállapodásuknak megfelelően ezért az egyik férfi – hogy a gyanút magukról elterelje - Budapestre utazott, meghagyva a másik vádlottnak, hogy tervüket hajtsa végre. A másik vádlott éjszaka megfojtotta a sértettet, majd a kastélyban égésgyorsító
anyagot locsolt szét, azt meggyújtotta; nagy kiterjedésű tűz alakult ki. A férfi ezután szállására sietett, azt a látszatot keltve, hogy ott aludt.

A vádlottak cselekménye előre kitervelten, nyereségvágyból, aljas indokból vagy célból elkövetett emberölés bűntettének megállapítására alkalmas. Az ügyészség a  vádiratban életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Utoljára frissítve: 2022-09-09 08:59:20

További híreink
Halálos injekció a covid osztályon
A Baranya Vármegyei Főügyészség minősített emberölés bűntette miatt emelt vádat egy pécsi ápoló ellen, aki halálos dózisú káliumot fecskendezett egy covid betegbe.
2023-06-20 15:53:16, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben
Laptopokat loptak- rajtavesztek
A Pécsi Járási Ügyészség vádat emelt egy pécsi gimnázium fenntartójának ügyvezetője és alkalmazottja ellen, akik az intézményből több laptopot elloptak.
2023-04-27 16:35:26, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben
Nem akadályozták meg az öngyilkossági kísérletet
A vádlottak – mivel szerették a sértettet – tiszteletben tartották a kérését, az öngyilkossági kísérletét nem akadályozták meg.
2023-03-28 21:21:34, Hírek, RENDŐRSÉGI HÍREK Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Újabb nemzetközi szakácskönyvet jelentetett meg a Pécsi Tudományegyetem.
Bővebben >>