. Ma Konrád, Tivadar napja van.
Brazília-Németország 1:7
2014-07-09 12:53:29

Elsőként a döntőbe jutásért a házigazda brazil válogatott küzdött meg a bombaerős német csapattal.

Joachim Löw együttese azzal a tudattal fut neki a találkozónak, hogy a német válogatott története során még soha nem verte meg a brazilokat olyan mérkőzésen, amelyre a FIFA szervezésében került sor. Ha úgy tetszik, tizenkét év után, a Föld másik oldalán kerül sor az ázsiai világbajnokság döntőkének visszavágójára. Arra az ütközetre, amelyen eltiltás miatt nem lesz ott Thigo Silva  a braziloknál, valamint sérülés matt Neymar is hiányozni fog a hazaiak kezdőjéből. Paulinho is csak a kispadra ülhet le. Ebből is kitalálhatták, hogy Luiz Felipe Scolari három helyen nyúlt bele a csapatába a Kolumbia elleni negyeddöntőhöz képest. Friss hír azóta a csapat háza tájáról, hogy Neymarnak alulról a harmadik csigolyája repedt el a Zúnigától kapott hátbarúgás következtében, amiért az elkövető nem kapott büntetést a FIFA fegyelmi bizottságától. A három új ember a braziloknál Dante, Bernard és Luíz Gustavo lesz majd. A másik oldalon a német kapitány nem nyúlt a franciák ellen is pályára futott kezdőcsapatához, tehát ugyanazt a tizenegyet láthatjuk a kezdésnél, akik a negyeddöntő első perceiben is a pályán voltak.  Joachim Löw tehát bízik a csapatában, de nem biztos hogy ez elég lesz a sikerhez, lehet, hogy a közönséget maga mögött tudó csaoat, Neymarnak is bizonyítva könnyedén kerül a döntőbe. Ebben a tekintetben néhány órán belül okosabbak leszünk!

A brazil kezdőcsapat: Júlio César, Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo, Fernandinho, Luiz Gustavo, Bernard, Oscar, Hulk, Fred. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari
A német kezdőcsapat: Neuer, Lahm, Boateng, Hummels, Höwedes, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Kroos, Müller, Klose Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Játékvezető: Marco Rodríguez (Mexikó)
Nézőszám: 58141 fő

1. perc:A piros feketében játszó németek kezdik a csatát a döntőért, a brazilok ma is sárga kékben lesznek!

11. perc:Vezetnek a németek! Toni Kroos jobbról ível be egy szögletet, ami Müller lába előtt köt ki az ötös bal sarkán, az egyedül hagyott csatár pedig nem ront olyan közelről, a lapu közepébe bombáz% Két brazil védő is lemaradt! Reméljük, több gól is lesz ezen kívül! 0:1

23. perc: Ott a második német gól! Bajban a brazilok! Özil hozza a labdát a jobboldalon, majd adja be Kroosnak, aki Müller elé gurít, ő meg Kloséval kényszerítőzik, majd a veterán csatár lő, véd a kapus majd ismétel, ez pedig már bent van! Így lett meg Klose tizenhatodik világbajnoki gólja, ezzel a torna történelmében a legtöbb gól szerzője! 0:2

25. perc: Elképesztő! Ez már a harmadik német gól! Khedira most középen iramodik meg, majd a jobboldalon futó Lahm elé tálal, akinek a beadásába Müller középen beleér, így kerül a labda Kroos elé, aki egyedül lévén kilövi a jobb alsót! Szétestek a brazilok! 0:3

26. perc: Tovább mélyítik a brazilok a saját sírjukat! Teljes döbbenet, jelentem! A saját tizenhatosa előtt David Luiz eladja a labdát, amit Kroos szerez meg, majd miután kényszerítőzik Khedirával, tizenegy méterről lő a kapuba! Már néggyel mennek a németek! 0:4

29. perc: Már öt a különbség! Szavakat nem találni erre az egészre! Most Schweinsteiger szerez labdát a pálya közepén, majd Khedira kapja, aki elküld egy csellel két védőt kajáért a büfébe, aztán kiteszi balra Özilnek, ő pedig visszateszi, végül Khedira tizenötről szerez újabb gólt! Mi folyik itt, te jó ég! 0:5

32. perc: Megint Kroos! Most lő tizenhétről, de nem minden papsajt, Fernandinho blokkol így a brazilok szerencséjére ha centikkel is, de a kapu mellé pattan a labda!

45. perc: Vége az első félidőnek!

Amit most láttunk, azt senki nem gondolta volna akár tegnap, akár ma. Egy teljesen szétesett brazil csapat van a pályán! Kapura lövésük nem volt! A németek sziporkáznak ma, szerintem életük meccsért játsszák! Nem tudom, Scolari mester mit tud kitalálni, de valami hihetetlen játékra lesz szüksége csapatának ahhoz, hogy bármennyi esélyük legyen a döntőre. Már ha létezik ilyen egyáltalán! Szünet!

Mindkét oldalon cserélnek a szünetben a szakvezetők, a braziloknál Paulinho és Ramires  érkezik Fernandinho és Hulk helyére, a németeknél a beteg Hummels marad az öltözőben, Mertesacker folytatja a helyén! A második félidőt a brazilok kezdik!

53. perc: Paulinho kap egy kiugratást az ötös bal sarkán és lő, ráadásul kétszer is, mindkét löketet Neuer hatástalanítja! Nocsak! Mutatnak valamit a brazilok!

58. perc: Cserélnek a németek! Lejön a gólrekorder Klose a pályáról, Schürrle érkezik a helyére!

61. perc: Müller kap labdát a tizenhatos előtt, a pálya közepém, majd a eltekeri azt a bal felső irányába, de Júlio César hatalmas vetődéssel hárít!

68. perc: Dante felrúgja Müllert, ez pedig kicsalja a bíró zsebéből a sárga lapot! Jogos!

69. perc: Már sajnálom a brazilokat! Ott a hatodik! Kroos és Khedira passzolgat a jobboldalon, Lahm adja be, Schürrle meg az ötösről a bal sarokba gurít, a balra eldőlő kapus lábai között! Eszméletlen, mit játszanak a németek! 0:6

Ezt követően jön az utolsó brazil csere, Fred helyére érkezik Willian!

76. perc: Az utolsó német csere következik! Khedira hagyja el a pályát, Draxler váltja őt!

79. perc: Már gombócból is sok, amit a brazilok kapnak! HÉT! Dante elad egy labdát a baloldalon, amit Müller kaparint meg, majd ballal a középen érkező Schürrle elé tálal, aki az ötös jobb sarkáról a léc alá bombáz! No komment! 0:7

85. perc: Neuer még tornázik egy nagyot, Ramires tizenhét méteres, középről érkező löketét piszkálja ki a kapu torka elől!

90. perc: Azért a szépítés összejön a braziloknak! Willian ugratja ki Oscart a baloldalon, aki a tizenhatos közepére cselezi magát, majd 10 méterről, lágyan emel Neuer mellett a német kapuba! Szépségtapasz! 1:7

Ezt követően a játékvezető véget is vet a találkozónak, a brazilok szenvedésének!

Nagyon nem játszottak ma jól a hazaiak, a németek hengereltek. A második félidőben is maradt a német fölény, igaz a brazilok szépítettek ezen a ronda eredményen és még előtte volt néhány kapuralövésük mutatóba. A németek visszavágtak tehát a tizenkét évvel ezelőtt, a világbajnoki döntőben elszenvedett vereségért, méghozzá alaposan és várhatják Argentínát vagy Hollandiát a döntőbe. A hazaiaknak csak a bronzérem megszerzésének lehetősége marad a szombati találkozón. Nagy kérdés, hogy ezek után vajon lesz-e erre esélyük, én most egy forintot sem adnék rá.

Utoljára frissítve: 2014-07-09 14:49:46