Nőnapon adták át az „Év női példaképe Baranyában” pályázat díjait.
Az elmúlt év után ebben az esztendőben sok nő érezte fontosnak, hogy megossza különleges történetét az Év női példaképe pályázat keretében, amelynek célja, hogy bemutassa és elismerje azokat a Baranya megyei nőket, anyákat, akik a munka és a családi élet területén is példaértékűen helytállnak és másokat is inspirálják.
Bárki jelölhette saját magát, de olyan barátját, rokonát, ismerősét, akit érdemesnek tartott a díjra. Az idei évben leginkább olyan nők pályázatát várták annak kiírói, akik elsősorban a vidék-, a térség- és gazdaságfejlesztésben, új- illetve hagyományos ágazatokban dolgoznak.
Ebben az esztendőben a Pécsi Család- és KarrierPont közösségi oldalán beérkezett szavazatok alapján a közönségdíjat Dr. Bereczki-Barna Szilvia, a Hurcibaba Egyesület alapítója és vezetője vehette át. Az irányításával működő szervezet szerteágazó munkát végez, egyebek mellett a kisgyermekgondozáshoz, környezettudatos háztartásvezetéshez, az egészséges életmódhoz kapcsolódó előadásokat szervez, valamint különböző témájú workshopokat tart. Férjével négy gyermeket nevelnek, miközben folyamatosan törekszik a munka és magánélet egyensúlyának fenntartására.
A benyújtott pályaműveket szakmai zsűri is elbírálta, a döntésük alapján a szakmai díjat Amrein Tamásné Miskolczi Boglárka vehette át. Amrein Tamásné Miskolczi Boglárka három gyermek édesanyja, feleség, háziasszony, egy gazdaság vezetője, egy hulladékmentes műhely alapítója, egy zöldhulladék átvevőhely üzemeltetője, egy odútelep fenntartója, vállalkozó és önkéntes. A létrehozott családi gazdaság mostanra egy értékeket hordozó, jövőbe mutató vállalkozássá nőtte ki magát. Az általa alapított BT Regiment Kreatív Műhelyben a saját maga által vegyszermentesen termelt növényeket dolgozza fel hulladékmentesen.
A családi gazdaságukban ősmagyar gyümölcsöst telepítettek, valamint bogyós gyümölcs ültetvényt hoztak létre, több mint 100 különböző fajta fűszer- és gyógynövényt és számos zöldséget termesztenek, gyermekeivel közösen. A gazdaság szerves részét képezi egy zöld-hulladék átvevőhely, ahol a környéken élők adhatják le a háztartásukban keletkező zöld-hulladékot, amit komposztálnak, majd igény szerint a kész komposztot visszajuttatják a környékbelieknek.