. Ma Konrád, Tivadar napja van.
Olimpia-Atlétika: Maratoni futóink álltak rajthoz
2016-08-21 22:26:46

Az atlétikai versenyek utolsó napja is volt Rióban az olimpia utolsó napja.

Ekkor már csak egyetlen versenyszámot rendeznek a hagyományoknak megfelelően, ez pedig a férfi maratoni futás, amelynek aranyérmét a győztes hagyományosan a záróünnepség keretében veszi majd át.

Ebben a számban két magyar induló volt, Csere Gáspár és Józsa Gábor személyében. Érmes reményeink a versenyt megelőzően itt sem voltak, ezt pedig a látottak is igazolták. Józsa végzett előrébb a két magyar közül, aki a legjobb százon kívülről kapaszkodott fel az utolsó két kilométeren, végül a nyolcvanhetedik helyen futott be 2 óra 23 perc 22 másodperces idővel. Csere Gáspár tempója az elején volt viszonylag jó, sokáig a nyolcvankilencedik helyen haladt, az utolsó hét kilométerre azonban elfáradt, végül a 109. helyre érkezett be 2:28.03-mal.

A számot a kenyai Eliud Kipchoge nyerte 2:08.44-gyel, az etióp Feyisa Lilesa lett az ezüstérmes, a bronzérmet pedig az amerikai Galen Rupp kapja majd az éjszakai díjátadón.

Utoljára frissítve: 2016-08-21 22:35:21