. Ma Auguszta napja van.
Olimpia-Hegyikerékpár: Parti András képviselte hazánkat
2016-08-21 22:34:29

A hegyikerékpár versenyszámban induló Parti András is bemutatkozott utolsó magyarként a riói olimpián. Az erről a versenyszámról szóló nagyon rövid tudósításával zárjuk az olimpiai cikksorozatot a Pécsi Hírhatár online felületén.

A hegyikerékpározó férfiak, olimpiai aranyért vívott versenye végig kiélezett küzdelmet hozott a svájci Nino Schurter és a cseh Jaroslav Kulhavy között. Eközben a mezőny közepén Parti András szépen tartotta magát a 20. hely környékén és bár a táv felénél kiszorult a legjobb húszból, vissza küzdötte magát a huszonnegyedik helyre, ahol befejezte végül a versenyt 1 óra 41 perc 20 másodperc alatt. A táv utolsó harmadában dőlt el egyébként az aranyért vívott csata Schurter javára, aki tehát olimpiai bajnoki címet szerzett magának és Svájcnak 1:33.28-as idővel, az ezüstérmet a cseh Kulhavy szerezte meg, a bronzot pedig a spanyol Carlos Coloma kapta, ő is szoros csatában maradt alul, cseh riválisával szemben.