. Ma Béla napja van.
Olimpia-Triatlon: Helytálltak a női versenyzők
2016-08-21 16:02:00

A nők triatlon versenye az olimpia utolsó előtti versenynapján zajlott.

A hölgyek először 16 évvel ezelőtt versenyeztek ebben a számban. Azóta az össze olimpián volt ausztrál versenyző a dobogón, ám ezen az olimpián ez nem jött össze.

Ami a magyarokat illeti, Kovács Zsófia és Vanek Margit indult ebben a számban és ugyan egyikük sem nyert, mégis mindketten helytálltak. Margit a negyvenötödik helyen végzett 2 óra 6 perc 54 másodperces eredménnyel, míg Zsófi éppen csak kívül a két órán, 2:01.29-cel a huszonnegyedik helyen ért célba.

Az olimpiai bajnok az amerikai Gwen Jorgensen lett 1:5616-tal, a svájci Nicola Spirig Hug az ezüstérmes, a brit Victoria Holland pedig bronzérmet vehetett át.

Utoljára frissítve: 2016-08-21 16:43:31