. Ma Cecília napja van.
Visszavonul az aktív versenyzéstől Czukor Zoltán
2018-08-12 14:45:25

A háromszoros olimpikon gyalogló Czukor Zoltán búcsúversenyét tartották Komlón,, amihez amatőrök is csatlakozhattak.

Stílusosan, egy száz kilométeres versennyel búcsúzott el aktív pályafutásától Komló közelmúltjának egyik legsikeresebb sportembere, Czukor Zoltán. A ma már ötven felett járó atléta fő száma az ötven kilométeres gyaloglás volt. Ezen a távon 1982-ben indult először és összesen három olimpián és öt világbajnokságon vett részt.

A pekingi volt az utolsó olimpiája, azóta a hagyományos ötven kilométer helyett jobbára extrém hosszú távokon versenyzett. Teljesítette többek között a világ leghosszabb és legnagyobb gyaloglóversenyének, a 480 kilométeres Párizs-Colmart távját, a 28 órás roubaix-i versenyt pedig 2012-ben meg is nyerte.

Utolsó hivatalos versenye alkalmából szülővárosa gyaloglónapot szervezett augusztus 12-ére. A verseny helyszíne a Kossuth utca Városház tértől induló szakasza volt, ahol összesen 125, egyenként nyolcszáz méteres kört teljesítettek a sportolók. A száz kilométeres távon természetesen csak a gyakorlott gyaloglók indulhatnak, de néhány kör erejéig bárki csatlakozhat hozzájuk, ugyanis délután elrajtolt egy miniverseny, amelyen kortól és nemtől függetlenül bárki részt vehetett. A táv mindössze öt kör, vagyis négy kilométer volt, amelyen  a vállalkozó szelleműek belülről is megtapasztalhatóak a távgyaloglás szépségei.

Mint Polics József a várod polgármestere elmondta, egy nagyszerű sportember kivételesen hosszú pályafutásának méltó befejezése volt, hogy utoljára Komlón állhatott a rajtvonalhoz, s e különleges eseménynek nagyon sok komlói volt a részese.

Utoljára frissítve: 2018-08-12 14:46:36