. Ma Andrea napja van.
Vizes VB: Műugrás-Női toronyugrás
2017-07-19 23:21:49

A Duna Arénában  a női 10 méteres toronyugrás selejtezőjében harminckettedikként ugrott Kormos Villő, akinek ez volt az utolsó versenyszáma ezen a világbajnokságon.

A lebonyolításról annyit, hogy a 37 indulóból 18-an jutottak az elődöntőbe, ahol már 12 fősre szűkült a döntőbe kerülők mezőnye. Kormos Villő számára az első két ugrás remekül sikerült, a harmadik sorozatot 118,15 ponttal kezdte, de az ugrását elrontotta, ez pedig alapvetően befolyásolta a szereplését. Harmadik gyakorlatára mindössze 29,4 pontot kapott, ezzel a harminckettedik helyre esett vissza és bár az utolsó két sorozatban már nem hibázott, csak négy helyet tudott ehhez képest javítani, végül a huszonnyolcadik helyen végzett.
A selejtezőt a kínai Ren Csian nyerte, az ausztrál Melissa Wu, és honfitársa Si Jai Je előtt.

A szám elődöntőjében az öt ugrásból álló sorozatot már Si nyerte meg Ren Csian előtt, a harmadik helyre pedig az észak-koreai Kim Kuk Hjang ugrott be. Érdekesség, hogy a selejtezőből másodikként kvalifikáló Melissa Wu épphogy becsúszott a döntőbe is, a tizenegyedik helyen zárt.

Utoljára frissítve: 2017-07-19 23:32:55