PÉCSI HÍRHATÁR - A gólzápor megint elmaradt

2018. 06. 21. 21:41

A gólzápor megint elmaradt
Labdarúgó Világbajnokság: Franciaország-Peru 1-0

A mai nap második találkozóján Franciaország is tehet egy lépést a továbbjutása irányába.

Ehhez a franciáknak  azt a Perut kell legyőzniük, amelyik csapat az előző körben a dánok ellen kihagyott egy tizenegyest, ezzel elmaradt a perui gól 36 évvel a visszatérés után.

Ricardo Gareca együttesének ez az utolsó esélye, hogy továbbjusson, legalábbis amíg le nem győzi mai ellenfelét. Azokat a franciákat, akiknél a kezdőből Tolisso és Dembelé került ki a nyitányon látott kezdőből, helyüket pedig Matuidi illetve Giroud vették át. Talán jogos is a változtatás, hiszen az ausztrálok ellen mutatott játék nem volt éppen vonzó, talán majd Matuidi és Giroud elhozzák a kívánt változást. A peruiaknál azt hiszem, kötelező változtatni az eredmény kényszer miatt, ennek jegyében kezd ma Tapia és Jefferson Farfán helyén Aquino illetve a Bayern München egykori csatára; Paolo Guerrero! Mire lesz ez elég? Szétszaggatják a franciák az istrángot a továbbjutás érdekében? Esetleg Didier Deschamps együttese megelégszik a döntetlennel? Ezt fél órával kezdés előtt még nem tudjuk, de azért jó lenne, ha a srácok előrukkolnának valami tempós, élvezetes produkcióval, amit nézni is érdemes és szórakoztató!

Egyik oldalon tehát az eredménykényszer, a másikon az erődemonstráció lehetősége szól a csapatok mellett! Mert nem mindegy, hogy három meccset követően hazamész vagy sem illetve az sem utolsó szempont, hogy a mutatott játék alapján világbajnoki címre esélyes vagy-e?

A francia kezdőcsapat: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Pogba, Kanté, Matuidi – Griezmann, Giroud, Mbappé Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
A perui kezdőcsapat: Gallese – Advíncula, Alberto Rodríguez, Ramos, Trauco – Aquino, Yotún – Carrillo, Cueva, Flores – Guerrero Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca
Játékvezető: Mohammed Abdulla (Egyesült Arab Emírségek)

1. perc: Tiszta kékben a franciák végzik el a kezdőrúgást, Tiszta fehérben a peruiak játszanak! Mahammed Hasszán Abdulla kezeli a sípot ezen a meccsen, ő az Egyesült Arab Emírségekből érkezett!
7. perc: HÚHA!!! Mit csinál Lloris? Kinn áll a kapujából! Yotún észreveszi, és jó 50-ről felíveli, majdnem behullik a kapuba! Ha bemegy, az focitörténelem! Világbajnokságon gólt 50 méterről még senki nem rúgott!
15. perc: Egy baloldali francia szögletet fejel a jobb sarok mellé középen Varane! Veszélyes volt!
16. perc: Matuidi megkapja a meccs első sárgáját! Advíncula mezének nyúlékonyságát tesztelte!
23. perc: Egyenlít Peru a sárga lapok tekintetében! Umtiti arcába könyökölt Guerrero, aki nem érti, de mi értjük! Egyértelmű helyzet, jogos a sárga!
31. perc: Cueva lapos baloldali beadása középen Guerreróé, aki 5 méterről a kapusba lövi, miután Umtitit elküldte a büfébe…
34. perc: GÓL!!! Vezetnek a franciák! Pogba ugratja ki a baloldalon Giroud-t, aki 6 méterről tüzel, Rodríguez belevetődik, róla pattan a középen érkező Mbappé elé, aki két méterről már a kapuba passzol! Szegény peruiak! Még szerencséjük sincs! 1:0
40. perc: Mbappé 1998. december 20-án született, 19 és fél éves, a világbajnokságok történetének legfiatalabb francia gólszerzője. 19 évvel és 183 nappal ezelőtt született!
43. perc: Szép labdajáratás a franciáknál! A keresztpassz Griezmanntól eljut balra Lucas Hernándezhez, aki 6 méterről kapura lő, Gallese véd! Az ismétlés elmegy keresztbe!
45. perc: Két percet hosszabbított a játékvezető! Következik a szünet! 1:0-ra vezetnek a franciák!

Meddőnek nem nevezhető francia mezőnyfölényt látunk, megspékelve néhány kósza perui helyzettel. Ricardo Gareca együttese nagy bajban van, sürgősen ki kell találniuk valamit, ha tovább akarnak jutni. Ez így kevés lesz! A franciák nyugodtak lehetnek, ők is játsszák, amit tudnak, szemmel láthatóan sokkal jobban fociznak, mint legutóbb az ausztrálok ellen. Egyelőre a mezőnyfölényük kevés helyzetben mutatkozik meg, ám annál jobban érezhető! Kíváncsi leszek, vajon fenn tudják-e tartani ezt a játékot a második félidőre?

46. perc: Kettős csere a félidőben perui oldalon! Jefferson Farfán és Anderson Santamaría érkezik, Yotún és Rodríguez maradt a kispadon, ők jönnek le! Szegény Rodrígueznek sokba került a gól! Peru kezdi a második félidőt!
47. perc: Egy felugrásnál megrúgja Farfán Umtitit, akinek egy darabig nagyon fáj, de cserélni egyelőre nem kell!
50. perc: Farfán kap labdát a tizenhatos előterében, balra a kaputól, lepasszolja Aqiunónak középen, aki lő, a kapufán csattan a labda! Ez közel volt!
60.perc: Nyomnak a peruiak, egyenlíteni szeretnének! A franciák nem nagyon tudnak kijönni a kapujuk elől!
68. perc: Advíncula ad labdát Carrillónak a jobboldalon, aki csinál egy cselt, majd 15-ről kapu fölé durrant!
75. perc: Cserélnek a franciák! Ousmane Dembelé 15 percet kap, Mbappé helyére jön!
80. perc: Griezmann is lejön a franciáknál, őt Nabil Fekir váltja! Gyengültek a franciák… JA, NEM!!!
81. perc: Elkezdtek dumálni a peruiak! Ketten is sárgát kapnak ezért! Aquino és Flores a tettes!
84. perc: Aztán cserél Peru is! Cueva helyére érkezik Ruidíaz!
86. perc: Varane reklamál, de nem ezért kap sárga lapot, hanem azért, mert orrba vágta Farfánt! A szabadrúgást Guerrero feladja Llorisnak!
89. perc: Az utolsó francia csere is lezajlik! Pogba lemegy, Steve N’Zonzi jön a helyére megerősítendő a francia középpályát!
95. perc: Még a franciák elvégeznek egy kis szögletet, beívelni már nem akarják, akkor meg Mohammed Abdulla lefújja a mérkőzést!

Franciaország ezzel a győzelemmel a továbbjutást kiharcolta, a csoportelsőséget még nem, az a feladat majd a dánok elleni meccsre marad! A második félidőben hullámzó volt a játék, de leginkább a perui csapat próbálkozott, sikertelenül. Ők így mennek haza a harmadik kör után! Reméltem az ellenkezőjét, de ez a meccs sem hozott gólzáport, ettől függetlenül a franciák hozták azt a minimumot, amit a szurkolóik várnak! Azt hiszem, ezzel le is zárhatjuk ezt a tudósítást!                                           (Haász Rudolf)