EUR árfolyam
   </R Ft
   CHF árfolyam
   </R Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2018. 06. 24. 21:29

A hogyan tovább még nagy kérdés
Labdarúgó Világbajnokság: Japán-Szenegál 2-2

Az első csoportkör két meglepetés csapata, Japán és Szenegál találkozik a H-csoport második fordulójának nyitómeccsén.

Japán az előző körben mesterien használta ki emberelőnyét Kolumbia ellen, Szenegál pedig úgy rajtolt, mint 2002-ben, amikor a franciákat verték az első körben, csak most a lengyelek voltak az áldozatok. A recept a szokásos; aki itt nyer, az már este továbbjutóként feküdhet le aludni.

Tudja ezt mindkét csapat, ennek ellenére csak szenegáli oldalon változtattak a kezdőcsapaton! A japánoknál nem történt csere az első körhöz képest. Aliou Cissé egy kicsit belenyúlt a csapatába, méghozzá egy helyen, a középpályára Diouf helyére került Pape Alioune N’Diaye, ezt leszámítva mindenki más játszik, aki a lengyelek ellen is kezdett. Rendkívül éles küzdelem várható tehát, aki csoportelső lesz, az Belgiumot vagy Angliát kapja a nyolcaddöntőben. Mivel nemsokára kezdődik a találkozó, ne is szaporítsuk nagyon a szót, máris nézzük ezt az izgalmasnak ígérkező csatát!

A japán kezdőcsapat: Kavasima – Szakai, Josida, Sodzsi, Nagatomo – Haszebe, Haragucsi – Sibaszaki, Kagava, Inui – Oszako Szövetségi kapitány: Akira Nisino
 A szenegáli kezdőcsapat: Khadim N’Diaye – Wagué, Sané, Koulibaly, Sabaly – Alfred N’Diaye, Gueye – Sarr, Niang, Pape N’Diaye – Mané Szövetségi kapitány: Aliou Cissé
Játékvezető: Gianluca Rocchi (Olaszország
Nézőszám: 32572 fő

1. perc: A japán válogatott ezúttal is tiszta kékben játszik, Szenegál tiszta fehérben lép ma pályára! A játékvezető az olasz Gianluca Rocchi lesz!
11. perc: HOPPÁ!!! VEZET SZENEGÁL!!! Wagué jobboldali beadását Sabaly lövi balról, 12 méterről a kapusba, aki a középen érkező Mané térdére üti a labdát, onnan pattan be, mint a flipperben! Szegény Akira Nisino nem hiszi el, milyen gólt kapott a csapata!
30. perc: Leálltak a csapatok! Próbálnak ugyan helyzetbe kerülni mindkét oldalon, de szokás szerint az utolsó passzokba csúszik hiba!
34. perc: EGYENLÍTÉS!!! Nagatomo ad hosszú passzt a baloldalon Haszebének, aki elindul középre a labdával, de Inui leveszi a lábáról, majd megtolja és kilövi a jobb alsót! Gyönyörű lövés, az biztos! 1:1
39. perc: MAJDNEM!!! Pape N’Diaye a jobboldalon ugratja ki Niangot, aki beviszi a tizenhatosra, de a kifutó kapusba lő
40. perc: Válaszként Haragucsi lőtt, de nem talált kaput a másik oldalon, mindenesetre japán helyzetecske!
45. perc: Egy percet hosszabbított Rocchi, majd lefújja az első félidőt!

Két gólt ugyan hozott az első félidő, ennek ellenére borzasztó unalmasra sikerült! Például a tegnapi német-svéd meccs első félideje is sokkal jobb volt ennél! Ez talán a tétnek is betudható, hiszen egyik csapat sem szeretne kikapni, óvatosak a srácok! További probléma, hogy a szokásosat látjuk; a kapu előtt támadásban mindkét fél pontatlan, így aztán komoly helyzet alig tud kialakulni! Én reménykedem egy sokkal jobb második félidőben!

46. perc: Nem láttam cserét! Folytatjuk, méghozzá szenegáli kezdőrúgással! Ez már a második félidő!
49. perc: NA!!! Egy balról felívelt labdába előbb HAragucsi ér bele fejjel, majd a kapu előtt középen Oszako is, N’Diaye kapusnak védenie kell a kapu baloldalába tartó labdát!
55. perc: Elront egy ollózási kísérletet egy szenegáli csatár, röviden tisztáz a védelem, végül Nianghoz kerül a labda, aki Kavasimának lövi 20-ról!
59. perc: Niang egy felugrásnál hátracsap Sodzsinak, akit ápolni kell, amíg ez megtörténik, a szenegáli csatár megkapja a meccs első sárgáját!
60. perc: HŰHA!!! Sibaszaki kap labdát a jobboldalon, a beadásra Oszako érkezik méterekkel lehagyva a védőjét, de luftot rúg, ezért elmegy keresztbe a labda! Ez volt a szenegáliak szerencséje!
64. perc: INUI!!! KAPUFÁT RÚG!!! Oszako kap egy kiugratást a baloldalon, sarokkal eggyel kijjebb tolja Inuinak, majd a gólszerző beviszi a tizenhatos előterébe és a jobb felsőt célozva telibe trafálja a kapufát! Nem sokon múlott a 2:1!
65. perc: Cserél Szenegál! Már csak két N’Diaye marad a pályán, miután Alfredet lehozza Aliou Cissé és Kouyaté érkezik!
68. perc: Inui a gólja mellé begyűjt egy sárgát, mert visszahúzta a jobboldalon futó Ismaila Sarrt!
71. perc: Ismét vezet Szenegál egy gyönyörű támadás után! Mané ad labdát Sabalynak balra, ő beteszi középre, Niangnak nem jó az élesen belőtt labda, de a jobboldalon érkező Waguénak igen, aki irgalmatlan erővel bombáz jobbról a bal felsőbe! 1:2!
72. perc: Azonnal cserél is Akira Nisino! Kagava helyére Honda érkezik!
75. perc: Japán csere! Okazaki is beáll Haragucsi helyére! Bizony támadni kell!
78. perc: Megint döntetlen! Hát milyen meccs lett ez??? Egy jobboldali beadást a gólszerző Wagué kifejel a kapusa kezéből, a baloldalon összeszedi Inui, aki Honda elé tálalja a jobboldalra, ő meg bepasszolja a másodi japán gólt!
81. perc: Cserél Szenegál! N’Doye jön Badou N’Diaye helyére! Már csak a kapus maradt a N’Diayék közül a pályán!
85. perc: Dioufot is lekapja a pályáról Aliou Cissé, Niang mehet pihenni!
87. perc: Japán is kihasználja az utolsó cserelehetőségét! Inui jön le a pályáról, Uszami érkezik a helyére! És ezzel kimerült japán 3 lehetősége is!
90. perc: Uszami bejött és kiharcolt egy szabadrúgást, na meg Sabalynak egy sárgalapot! A szabadrúgás nem volt veszélyes!
91. perc: N’Doye is odapakol egyet Josida fülére, ez is sárga! Négy perc a hosszabbítás!
94. perc: Haszebe is megrúgja Manét, ezért is kioszt egy sárgát Gianluca Rocchi, aztán lefújja ezt a mérkőzést!

Amely ahhoz képest, hogy az első félidőben mennyire unalmas volt a két gól ellenére, a végére sokkal tempósabb és izgalmasabb lett. Az egy pontnak igazán az tud majd örülni, amelyik csapat az esti mérkőzést meg tudja nyerni, hiszen ebben az esetben tapadhatna a két 4 pontos alakulatra.

Japán és Szenegál sorsa tehát a következő körben dől el, amikor az ázsiai csapat a lengyelekkel, a Cissé legénység pedig Kolumbiával játszik majd! Jelen pillanatban tehát Japán és Szenegál négy pontos, ez az eredmény pedig Szenegálnak jó!