Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2018. 06. 21. 22:56

A horvátok porig alázták az argentinokat
Labdarúgó Világbajnokság: Argentína-Horvátország 0-3

Képes lesz-e még egy olyan mérkőzést játszani Argentína, mint a selejtező utolsó körében Ecuador ellen? Ha igen, nagy lépést tesz a továbbjutás felé!

Az előbb vázolt kérdés tehát a legnagyobb, amire ma este választ kaphatunk a D-csoport második fordulójának nyitómérkőzésén. Jorge Sampaoli, az argentinok szövetségi kapitánya mindent meg is tesz csapata győzelméért, hiszen három helyen is belenyúlt a kezdőcsapatába az Izland ellen látott tizenegyhez képest. Az argentin védelemből kivette Rojót és betette Mercadót, a középpályára pedig Biglia és Di María helyett ezúttal Enzo Pérez került. Emellett szerkezetváltás is történt, ezúttal a 3-4-3-as felállásban fog játszani az argentin válogatott a csatársorban Messivel, Kun Agüeróval és Mezával.

A horvátoknál Zlatko Dalic csak egyet változtatott a Nigéria ellen kezdő csapatán, Kramaric helyére Borzovic került be a horvát középpályára. A horvátoknak amúgy megnőtt az önbizalmuk; a most következő meccs előtt már olyan horvát nyilatkozatot is olvastam, hogy az argentinok tulajdonképpen nem is ellenfelek, könnyen verhetőek a csapat számára.

De vigyázat! Messi világklasszis, bármikor képes óriásit alkotni, ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy rajta kívül is van még bőven képzett, világklasszisnak számító játékos az argentin keretben! És ezek a játékosok most ki vannak éhezve a győzelemre, minden más egyéb eredmény veszélyes kudarc lenne számukra, komoly bajba kerülhetnének a továbbjutás szempontjából! Lássuk is, mire mennek Messiék a horvátokkal!

Az argentin kezdőcsapat: Caballero – Mercado, Otamendi, Tagliafico – Salvio, Enzo Pérez, Mascherano, Acuna – Messi, Agüero, Meza Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
A horvát kezdőcsapat: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic – Rebic, Rakitic, Modric, Brozovic, Perisic – Madzukic Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Játékvezető: Ravsan Irmatov (Üzbegisztán)

1. perc: Tiszta feketében a horvátok kezdik a mérkőzést, Argentína szerelése tiszta fehér! Az üzbég Ravsan Irmatov a játékvezető!
5. perc: Perisic lövésével kezdünk! Balról eresztette el és a jobb alsót célozta, Caballero kiszedte! Nincs gól! Egyelőre a horvátok kezdeményeznek!
13. perc: MEZA!!! Majdnem megszerezte a vezetést! Jobbról ad be neki Salvio, 12-ről megküldi, Lovren blokkol!
21. perc: ACUNA!!! Beadja balról a labdát, elvileg ez könnyedén Subasicé, de ő elszámolja a labda ívét, így szemmel veri a labdát, ami a lécen csattan! Húha!!!
30. perc: PÉREZ!!! A baloldalon Strinic és Vida szereli Mezát, a labda valahogy Pérez elé kerül, aki az üres kapu mellé lövi!!!
32. perc: Mandzukic hagyja ki a kihagyhatatlant!!! Jobbról kap a fejére 5 méteren egy beadást Vrsaljkótól és a bal alsó mellé bénázza! Les nincs és hót üresen áll! Hihetetlen!
36. perc: Rebic legyalulja Mercado jobb lábát, csak szabadrúgás! Az argentin védőt ápolni kell hosszú percekig!
40. perc: Kis videóbírózás után úgy dönt Irmatov, hogy csak sárgát ad Rebicnek, miután Mercadót követően Salviót is megpróbálja a földbe dolgozni!
45. perc: Modric kiugratja a baloldalon Rebicet, aki nagy igyekezetében elhagyja a labdát, aztán amikor megtalálja, a tizenhatos előteréből ellövi, ki a stadionból! Ebben sokkal több volt és ahogy Dalic gesztikulál, ezt ők is tudják Ezzel vége az első félidőnek!

Kiegyenlített meccset látunk mindkét oldalon helyzetekkel, ráadásul a horvátok még az ellenfelet is gyalulják! Sok a reklamálás, vitás helyzeteknél videóbírót kérnek. Szóval feszült, kiegyenlített meccsen egyelőre gól nélküli döntetlen! Pedig az argentinoknak nagyon kéne a gól! Talán majd a második félidőben!

46. perc: Csere nincs! Folytatódik az összecsapás! Az argentinok indítják el a labdát úgy, hogy tudják; Messinek csak két lövési kísérlete volt eddig, egy sem találta el a kaput!
51. perc: Mercado is elkaszálja Rebicet! Kölcsön kenyér visszajár! És a sárga lap is jár! Közben Higuaín készülődik az argeentinoknál!
53. perc: CABALLERO MIT CSINÁL????? KIEJTI ARGENTÍNÁT? Hazaadja a védője, ő meg valami értelmezhetetlen rúgással Rebic elé tálal, ő meg köszöni szépen! Vezet Horvátország! 0:1!
55. perc: Máris jön Agüero helyére Higuaín az argentinoknál! Megvolt az első cseréjük!
56. perc: Pavón is jön Salvio helyére! A második argentin cserét láttuk! Mutatják közben a lassítást a gólról! Szerencsétlen Sampaoli a fejét fogja! Érthetetlen…
57. perc: Madzukic is legyalulja Mezát, Ez is sárga lap a horvátnak! Aztán Rebic jön le egy csere keretében! Kramaric váltja.
60. perc: Megállapításaim: Messi eddig nagy nulla! A horvátok komolyan gondolták a meccs előtt és nem a levegőbe beszéltek, amikor arról beszéltek, hogy meg tudják verni Argentínát!
63. perc: MAJDNEM! Higuaín baloldali beadását előbb Meza teszi kapura, Subasic véd, majd a kipattanót Messi nem tudja belőni! Rakitic blokkolt
66. perc: Vrsaljko lapos jobboldali beadását Mandzukic teszi az oldalhálóba!
67. perc: Vrsaljko most Acunát dolgozza a földbe! Ez is sárga lap!
68. perc: Az utolsó argentin csere jön! Paolo Dybala érkezik Enzo Pérez helyére!
71. perc: Dynala kap egy labdát a jobboldalon, meghúzza befelé és a bal felsőt veszi célba, de fölé megy ez is!
81. perc: ELDŐLT!!!!! Kettővel mennek a horvátok! Modric kap labdát a tizenhatos előtt középen, körhintába ülteti Otamendit, majd kicsit jobbra megtolja és 24-ről kilövi a jobb alsót! Egy pontja marad az argentinoknak! 2:0!
82. perc: Közben újabb horvát csere jön! Perisicet hozza le Zlatko Dalic, Kovacic érkezik a helyére! És akkor mondjuk el az, hogy az argentinok csak akkor jutnak tovább a csoportból, ha az utolsó körben Izland kikap, ők meg megverik Nigériát
85. perc: Otamendi elvesztette a fejét, nekimegy Rakiticnak, megkapja a sárga lapját! Rakitic szabadrúgása a felső lécen csattan!
91. perc: A horvátok megalázzák Argentínát! Ott a harmadik! Hárman mennek három védőre a horvátok, középen Rakitic ellövi a tizenhatoson kívülről, Caballero Kovacic lábára üti, ő visszateszi Rakiticnek, aki másodszorra már a kapu közepébe lő! Örömjáték! Padlón Argentína!
93. perc: Még a végén lehozza Mandzukicot a horvát kapitány, Corluka érkezik!
94. perc: És be is zsebel egy sárga lapot Brozovic-csal egyetemben, aki felrúgott egy argentint! Most vége! Irmatov lefújja!

Egy fokkal pörgősebbre sikerült a második félidő, amelyben a horvátok teljesen megbénították és uralták a játékot! Az első gólhoz még kellett az argentin kapus bénázása is viszont a másik kettőt gyönyörű kontrák végén szerezték! Argentína támadójátékában semmi elképzelés nem volt, Messitől várták a csodát, ami nem akart jönni, ráadásul a végére csapatként is szétestek! Kisebb csoda kell tehát az argentinoknak a továbbjutáshoz, de őszintén gondolom, hogy nem érdemlik meg a továbbjutást. A horvátok Izland ellen már pihentethetnek, akit akarnak, biztosan ott vannak a legjobb 16 között!

Holnap újabb 3 mérkőzéssel várjuk önöket! Jó éjszakát!                                           (Haász Rudolf)