PÉCSI HÍRHATÁR - Csúnya meccs, amelyen büntetőből esett csak gól

/Rate& Ft

2018. 06. 18. 20:39

Csúnya meccs, amelyen büntetőből esett csak gól
Labdarúgó Világbajnokság: Svédország-Dél-Korea 1-0

A labdarúgó világbajnokság ötödik versenynapjának nyitómérkőzését, a Svédország-Dél-Korea találkozót két európai országban is szomorúan nézhetik a szurkolók.

Ugyanis korábban Hollandia és Olaszország sem számított arra, hogy itt ma a svédek pályára lépnek. Teszem hozzá, amit már a felvezető cikksorozat hatodik részében is leírtam; amelyik csapat a hollandokat és az olaszokat is meg tudja előzni, le tudja győzni egy selejtező sorozatban, az abszolút megérdemli a világbajnoki kvótát.

A svédek immáron Ibrahimovic nélkül, tizenkét év után térnek vissza egy világverseny 32 fős mezőnyébe. Kezdésként azzal a Dél-Koreával játszanak, amely csapatban néhány kivételtől eltekintve a túlnyomó többség ázsiai bajnokságokban, főleg Japánban és odahaza pallérozódnak.

Sin Te Jong együttesének igazából az ázsiai selejtező harmadik körében volt nehezebb dolga, a jelenlegi kapitány elődje, Uli Stielke irányítása alatt mutatott hullámzó teljesítmény miatt érkezett a koreai csapat élére és úgy tűnik az eddigi felkészülési meccsekből, hogy egyelőre a csapat nem találja a kiutat abból a hullámvölgyből, amibe Stielke vitte a gárdát. Ugyanakkor, ha itt most az Ázsiában játszókkal valami értékelhetőt mutatnak fel, akkor nemcsak Szöulban mennek mennybe a koreai srácok, hanem a nagy európai csapatok is lecsaphatnak olyanokra, akik Ázsiában keresik a kenyerüket.

Tehát a most következő meccssorozat kitűnő kiugrási lehetőséget jelent koreai oldalon, míg a svédeknél a jelenlegi játékos garnitúra utolsó nagy dobása következhet!

A svéd kezdőcsapat: Olsen – Lustig, Jansson, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Sebastian Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen Szövetségi kapitány: Janne Andersson
A koreai kezdőcsapat:Jo Hjeon Vu – Li Jong, Dzsang Hjun Szu, Kim Jung Gvon, Pak Dzsu Ho – Li Dzse Szung, Ki Szung Jung, Ku Dzsa Csol – Hvang Hi Csan, Kim Sin Vuk, Szon Hung Min. Szövetségi kapitány: Sin Te Jong
Játékvezető: Joel Aguilar (El Salvador)
Nézőszám: 42300 fő

1. perc: Tiszta fehérben a koreai csapat kezdi a találkozót, sárga-kékben játszanak a svédek. A játékvezető pedig a salvadori Joel Aguilar.
10. perc: Nem volt még svéd támadás, a koreai csapatnál van többet a labda, ők is keresik a svédeken a fogást! Ez mindenképpen meglepetés számomra.
12. perc: Sárga lap! Kim Sin Vuk csak úgy, hipp-hopp felrúgja Ekdalt!
18. perc: Berg és Granqvist kényszerítőzik a tizenhatos előtt, azonban belelépnek az utolsó passzba, így gólhelyzet tulajdonképpen ki sem alakul! Érdekesség, hogy 6:4 a szabálytalanságok aránya a svédek javára, de hát azért nem osztanak pontot!
22. perc: Óriási helyzet! Egy jobboldali beadás valahogyan eljut a koreai lábak erdejében Berg elé az ötösre, aki Cso Hjun Vu kapus jobb térdét találja el, aztán a portás felpattan és kiöklözi balra!
27. perc: Megsérült Pak Dzsu Ho, le kell cserélni! Egy fejes után ért nagyon rosszul földet! Kim Min Vu érkezik a helyére!
35. perc: Unalom van, így jöhet egy kis érdekesség! Dél Korea 8 éve nem nyert világbajnoki mérkőzést, a csapat szurkolói a felkészülési meccseken mutatott játék alapján nem bíznak a csapat továbbjutásában! 8 éve a görögöket verték utoljára!
43. perc: BERG!!! Levesz egy ívelést a tizenhatoson belül a baloldalon, a beadására azonban középen nem jön senki! Beadott, mert cimbalomszögből lőni nem akart!
45. perc: Két percet hosszabbított a bíró, aztán lefújta az első félidőt.

Az első olyan meccset látjuk ezen a világbajnokságon, ahol az első félidő első harmadában gyakorlatilag nem volt kapura lövés, bár a koreai csapat többet birtokolta a labda. A félidő vége felé a svédek is felbátorodtak és próbálkoztak valamivel, der gólt ők sem tudtak szerezni, így maradt egyelőre a gól nélküli döntetlen! Maradjunk annyiban, hogy láttunk már izgalmasabb első félidőt is ezen a vébén!

46. perc: Csere nincs! Svéd kezdőrúgással folytatódik a második félidő, reménykedjünk valami sokkal jobb játékban, mint amit eddig láttunk!
50. perc: Forsberg kap labdát Toivonentől kissé balra a kaputól, elviszi 19 méterig, majd rápüföli, de fölé!
55. perc: Hvang Hi Csan előbb földre viszi Augustinssont, aztán még bele is rúg, sárga! Larsson baloldali szabadrúgását Toivonen fejeli a kapusba, akiről kijön, de felszabadít a védelem!
61. perc: Claesson felrúgja Hvangot, jár ezért is a sárga!
63. perc: Videóbírózunk! Claessont rúgták fel a tizenhatoson belül! Kim Min Vu volt a tettes! Joel Aguilar visszanézi az esetet! Jó nagy spéttel szóltak neki, de megadja a büntetőt! Granqvist berúgja a jobb alsóba, vezet Svédország!
65. perc: A büntetőt a 65. percben sikerült elvégezni!
67. perc: Jön a második koreai csere! Fürge rókalábak, vagyis Kim Sin Vuk hagyja el a pályát, Dzsung Vu Jung váltja!
71. perc: Cserélnek a svédek is! Ekdal mehet pihenni, Hiljemark kap játéklehetőséget Janne Anderssontól!
72. perc: Az utolsó cserét is végrehajtja a koreai csapat! Li Szung Vu jön Ku Dzsa Csol helyére!
76. perc: Svéd csere! Toivonen lejön, Isaac Thelin érkezik a helyére!
81. perc: Le kell cserélni Sebastian Larssont sérülés miatt! Gustav Svensson áll be a helyére, ezzel az utolsó cserelehetőségét is ellőtte Janne Andersson!
94. perc: Vége a mérkőzésnek!

Rögzítsünk két tényt, nem megbántva a koreai szurkolókat! Egyrészt a svédek 2006. június 20. után szereztek ismét gólt világbajnokságon, másrészt ez a koreai csapat körülbelül Szaúd-Arábiával van egy halmazban, ami nem túl hízelgő. Ehhez képest a svédek csak egy soványka tizenegyessel nyertek, de legalább ez megvan, így lépéselőnybe kerültek azokkal a németekkel szemben, akikkel a következő fordulóban találkoznak!

Elnézve Dél-Korea mai játékát, nem valószínű, hogy Mexikónak a második fordulóban olyan nagyon meg kell izzadnia velük, így akár a továbbjutást is eldönthetik, akárcsak a svédek, akik egy döntetlennel is kiejthetik a címvédőt. Ez tehát egy kifejezetten csúnya meccs volt, felejtsük is el! Svédország nyert és vezeti a csoportját!