PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Anglia-Oroszország 1:1

2016. 06. 12. 10:57

Foci EB: Anglia-Oroszország 1:1
A második nap utolsó találkozóját az angol és az orosz válogatott vívta egymással.

Az angol és az orosz válogatott vívta egymással a második nap utolsó találkozóját.

Ez a meccs azért volt érdekes, mert az angolok úgy érkeztek erre a tornára, hogy a selejtezőcsoportjuk mind a tíz találkozóját megnyerték. Ezért tulajdonképpen azon túl, hogy kikiálthatjuk őket az Európa bajnoki cím egyik várományosának, nos, ezen kívül olyan sok dolgunk nem lenne a csapattal, ha csak az eredményeket nézzük, mert azok  alapján nem sok mindent lehetne hozzáfűzni a teljesítményükhöz, egyszerűen lenyűgöző, amit a selejtezőben műveltek! Viszont az angol bajnokságot megnyerte a Leicester City és abból a csapatból itt van a válogatott keretében az a Jamie Vardy, aki 5 éve még az angol hetedosztályban az amatőr ligában vitézkedett. Piaci értéke egy év alatt 500 ezer fontról 25 millióra ugrott, a legfrissebb. hírek szerint ennyiért vinné az Arsenal. De most nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha pályára kerül, Vardy-ra különösen érdemes lesz odafigyelni.

Az oroszok ennél azért egy picit nehezebben szerezték meg a repülőjegyet Franciaországba. Selejtezőcsoportjukban kezdésként simán verték Liechtensteint hazai pályán Leonyid Szluckij tanítványai, aztán döntetlent játszottak a svédekkel, de van a pedigréjükben egy kellemetlen vereség Ausztriától, meg egy szintén nem kellemes döntetlen Moldova csapata ellen. Mindez ciki, na, de azért valahogy csak sikerült a csapatnak a második helyen végezni a csoportjában, ráadásul Fabio Capello nélkül, akitől sokat vártak két éve a világbajnokságon, de aztán elköszöntek tőle. Most tehát Leonyid Szluckij ül a kispadon, aki egy, az angolnál tapasztaltabb csapatot dirigálhat. 90 perc múlva kiderül, milyen sikerrel!

Az angol kezdőcsapat: Hart – Walker, Gary Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney – Lallana, Kane, Sterling – Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Az orosz kezdőcsapat: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, Vaszilij Berezuckij, Sscennyikov – Neustädter, Golovin – Szmolov, Satov, Kokorin – Dzjuba – Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
Játékvezető: Nicola Rizzoli (Olaszország)
Nézőszám: 67.000 fő

1. perc: Nicola Rizzoli olasz játékvezető elindítja a találkozót, a fehérben játszó angoloké az első labdabirtoklás joga!
7. perc: Walker szerez labdát a középpályán, majd a tizenhatoson belülre passzol, ahol Lallana próbálkozik lövéssel, ez igencsak megtornáztatja az orosz kapust!
17. perc: Satov végez el egy szabadrúgást jobbról, a beadást Ignasevics fejeli kapura, de nem sarokra, hanem pontosan Hart kezébe!
18. perc: Sterling a baloldalon Rose elé tálal, aki beadja, a középen érkező Alli épphogy lemarad a labdáról!
22. perc: Ügyes angol háromszögelés az orosz tizenhatos előtt! Alli-Walker-Lallana a labda útja, végül Lallana szúrta kapura, de a labda elsüvít a bal kapufa mellett!
35. perc: Alli ügyeskedik a jobboldalon, egészen addig, amíg Rooney elé, középre nem varázsolja a labdát! A csatár bemutat egy félfordulatos lövést, a labdát Akinfejevnek kell kibokszolnia a kapuból!
42. perc: Rooney Rose-hoz passzol a baloldalra, a beadás életveszélyesre sikerül Akinfejev megint munkában! Nyomnak az angolok!
45. perc: Nem lesz hosszabbítás! Rizzoli lefújja az első félidőt!

Nagyon jól kezdett az angol válogatott, a helyzeteket kidolgozzák, csak hát azokat be is kéne rúgni. egyelőre ezzel hadilábon áll a Hodgson legénység. Az oroszok leginkább pontrúgásból veszélyesek, így hirtelen nem emlékszem gólhelyzetet hozó orosz akcióra, ez pedig nagyon kevés. Tisztán látszik, hogy egy selejtező és egy Európa bajnoki meccs között nagy a különbség, hiszen az angolok – bár mezőnyfölényben játszanak és a helyzetek megvannak – az a pici plusz hiányzik, ami a selejtezőben megvolt. Roy Hodgsonnak az kell dolgoznia a szünetben, hogy a győzelemhez hiányzó pluszt megtalálják. Pihenő!

46. perc: Nem cseréltek a kapitányok! Az oroszok kezdik a második félidőt!
54. perc: Ignasevics lökött! Mármint nem hülye, csak fellökte Harry Kane-t! Szabadrúgás! Rooney végzi el, de nem a kapu belsejét, hanem a tetejét találta el!
59. perc: Satov végez el jobbról egy szögletet, a betekert labda Dier testéről pattant a kapu irányába, de Hart védett, öngóltól mentette meg a csapatát!
62. perc: Jön a meccs első sárga lapja! Gary Cahill kapja miután földhöz vágta Dzjubát, persze Böde megoldásától azért messze járt!
63. perc: Elrontottak egy passzt az oroszok, de jól jöttek ki belőle, mert Dzjuba hátáról Szmolov elé pattant a labda, aki 25-ről lőtt centikkel a kapu mellé!
70. perc: Alli baloldali beadását átlépi az egyik társa, a labda Rooney elé kerül, aki középről a bal alsó felé lő, de Akinfejev a kapufára tolja! Lallana is rálövi a kipattanót, de ő már lesen van! Nincs gól!
73. perc: Most viszont már van! Scsennyikov sárgalapot kap Alli fellökéséért, 18 méterről jöhetnek az angolok szabadrúgással! Dier végzi el, irgalmatlanul bevarrva a jobb felsőbe a labdát! Vezetnek az angolok 1:0
77. perc: Cserélnek az oroszok, először ma! Golovin hagyja el a pályát, Sirokov jön a helyére! A másik oldalon Rooney is befejezi! Az ő helyét Wilshere veszi át!
80. perc: Jön a második új ember az oroszokhoz! Neustädter indul el a kispad irányába, Glusakov folytatja a helyén
85. perc: Az oroszok lezavarják az utolsó cserét is! Szmolov mehet a kispadra, Mamajev pedig jöhet a pályára!
87. perc: Az angolok is cserélnek egyet! Sterling hagyja el a pályát, James Milner érkezik!
92. perc: Egyenlítenek az oroszok az utolsó pillanatban! Kokorin rosszul végzi el az oroszok jobboldali szögletét, eltakarítják a védők, jobbról Scsennyikov Vaszilij Berezuckij fejére ível, aki köszönte szépen a lehetőséget és lágyan a kapuba ívelt a fejesével! 1:1
93. perc: És ezzel vége is a találkozónak!

Az angolok ugyan nagyon sokáig mezőnyfölényben játszottak, de a végét elszórakozták. az oroszok hatalmas védelmi hibát használtak ki, így mentettek meg maguknak egy pontot. Hát igen, ez már nem a selejtező. Bár nagyon jól játszottak az angolok, összességében igazságos döntetlen született. Ezzel véget ért a második versenynap az Európa bajnokságon! A holnapi meccsek történéseiről is beszámolunk majd olvasóinknak!