PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Ausztria-Magyarország 0:2

Ma Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.

2016. 06. 14. 21:19

Foci EB: Ausztria-Magyarország 0:2
Negyvennégy év után újra Európa bajnokságon szerepelhet a magyar labdarúgó válogatott.

Újra Európa bajnokságon szerepelhet a magyar labdarúgó válogatott negyvennégy  év után.

Végre! Kezdésként mindjárt az osztrákokkal játszunk, akik vereség nélkül, csupán egy döntetlent felmutatva érkeztek a tornára. Mit ne mondjak! Imponáló a csapat eddigi magabiztossága, csakhogy ezúttal ők is más területre lépnek. Ez már az EB! Más a tét, más a hangulat, a közeg. Szurkolóként a magyar abban bízhat, hogy a tét, a hangulat, a közeg agyon nyomja az osztrákokat.

De ha a játékosok szemszögéből nézzük, akkor először is meg kell állapítanunk, hogy a mi felkészülésünk során nagyon komoly ellenfelekkel, köztük két olyannal találkoztuk, akik maguk is itt vannak. A horvátokat márciusban egy ponttal küldték haza Pestről a fiúk, Gelsenkirchenben pedig 2:0-ra kikaptunk. Egyik partiban sem játszottunk alárendelt szerepet, szervezett játékot mutatott a magyar csapat. Erre a szervezettségre pedig az egész EB-n szükségünk lesz. Na, meg persze a koncentrációra is. Ugyanis ezeknek az osztrákoknak azért vannak kitűnő játékosaik. Például a Bayern München csapatának alapembere, a középpályás, David Alaba, vagy éppen Junuzovic, Arnautovic. Hiba esetén ők könyörtelenül büntetnek. Ezért ma hibátlanul, magabiztosan, türelmesen kell játszanunk és akkor akár még a győzelem is meglehet! Hajrá Magyarok!

Az osztrák kezdőcsapat: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Alaba, Baumgartlinger – Arnautovic, Junuzovic, Harnik – Janko – szövetségi kapitány: Marcel Koller
A magyar kezdőcsapat: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera, Nagy Ádám – Dzsudzsák, Kleinheisler, Németh – Szalai – Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Játékvezető: Clément Turpin (Franciaország)
Nézőszám: 42.155 fő

1. perc: Tiszta fehérben a mieink, tiszta pirosban az osztrákok, ha jól látom, az osztrákok kezdik a meccset! A játékvezető a francia Turpin!
2. perc: Labdát veszítünk a középpályán, Alaba cipeli egy darabig, majd messziről ellövi, méghozzá a kapufára! Ezt megúsztuk!
4. perc: Németh passzol Szalainak a tizenhatosra, Ádám lekészíti Kleinheislernek, aki rálövi, Almer véd! Kezdetnek nem is rossz, Laci!
10. perc: Arnautovic balról kiugratja Alabát, aki szinte azonnal lő, középre megy, Király rávetődik! Jól van, Gabi!
23. perc: Jobban játszunk, mint az osztrákok! A jobboldalon Szalai lekészít Gerának, Gera lő a tizenhatos előteréből, Almer kezébe! Kulturált foci eddig! Ez az, gyerekek!
33. perc: Dragovic felrúgja Szalait a baloldalon, sárga lesz! Dzsudzsák betekeri a szabadrúgást, középen Szalai a kapu mellé fejel!
35. perc: Egy beadásnál fejpárbajt nyer Janko, aki Junuzovic elé fejel, Junuzovic lő, Király hatalmasat véd! Mekkora helyzet volt!
43. perc: Óriási magyar helyzet! Kleinheisler kap labdát középen, meglódul, kidobja jobbra Dzsudzsáknak, ő megtolja és a bal alsó mellé lő! Gyönyörű támadás ez is!
45. perc: Vége az első félidőnek! Szünetre vonulnak a játékosok.

Én úgy látom, hogy abszolút egyenrangú partnerek vagyunk az osztrákokkal, akik egy kapufával kezdtek, aztán védekezésben is megnyugodtunk! Ennek ellenére a védelemben vannak kisebb hibák, de ezeket ki lehet javítani. Koncentrált, türelmes, pontos játékkal ezeket az osztrákokat meg lehet verni!

46. perc: Nem cseréltek az edzők! Mi kezdjük a második félidőt!
52. perc: Gera kap labdát Fiolától, bemutat egy passzcselt és 30-ról ráküldi, de mellé száll a lövés!
55. perc: Németh passzol Dzsudzsáknak középen, aki megtolja, húszról rálövi és hatalmasat kell védenie a kapusnak! A szöglet nem veszélyes!
60. perc: Junuzovic megsérült! Cserélnek az osztrákok! A sérültet Sabitzer pótolja!
62. perc: VEZETÜNK!!!! OTT VAN!!! SZALAI! Egy felívelt labdából kicsiben jön a kényszerítő Kleinheislerrel, aki a tizenhatoson belül visszaadja Ádámnak, ő pedig öt méterről szépen, okosan a kapus alatt begurítja! 1:0 ide!!!
64. perc: Cserélnek is rögtön az Osztrákok! Janko le, Okotie be!
66. perc: Dragovic szabálytalankodik a saját térfelén, Kádárnak csúszik oda, jön a sárga, ami meg már piros, merthogy a sárgából már kettő van neki! Emberelőnyben vagyunk!
68. perc: Cserél Bernd Storck is! Szalai jön le, Priskin érkezik a helyére!
71. perc: Németh kap labdát a jobb oldalon , kicsit megigazítja és a bal alsó felé lövi, Almer véd!
77. perc: Osztrák csere! Schöpf jön Hatnik helyére!
80. perc: Magyar csere! A középpályán frissítünk, Kleinheisler pihenhet, Stieber Zoltán játszhat!
81. perc: Németh Krisztián sárgát kap! Odalépett Schöpfnek, egyszerűen üdvözölte, csak hát a bíró ezt nem nézte jó szemmel!
86. perc: Fiola megsérült! Reméljük, nem kell lecseréni!
87. perc: Nem kell cserélni! Örülni kell! Merthogy szétesett az osztrák védelem! Priskin kiugratja Stiebert középen, kicsit elsodorja jobbra, egy az egyben van a kapussal, szépen átemeli fölötte és be a kapuba! 2:0 ide!
88. perc: Most kell cserélni! Németh Krisztián kap pihenőt, Pintér Ádám jön a helyére!
95. perc: Ebben a pillanatban hivatalosan is megnyerte a magyar labdarúgó válogatott az Ausztria elleni Európa bajnoki csoport meccsét!
Méghozzá milyen csodálatos játékkal!

Végig koncentrált a csapat, a második félidőben kisebb hibák nélkül játszott a védelem bár ezt megkönnyítette Dragovic  kiállítása. A végén pedig Stieber Zoli mindent eldöntött, csodálatos meccs volt! KÖSZÖNJÜK!!! Jöhet Izland, és reszkessen!