PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Belgium-Írország 3:0

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 06. 18. 19:52

Foci EB: Belgium-Írország 3:0
A belgák és az írek találkozója nyitotta szombaton a mérkőzések sorát a franciaországi Európa bajnokságon.

A mérkőzések sorát a franciaországi Európa bajnokságon a belgák és az írek találkozója nyitotta szombaton.

A tét mindkét csapat számára hatalmas, de azt gondolom, hogy a belgák lennének joggal csalódottabbak, ha ma kikapnának. Nekik mindenáron három ponttal kell lejönniük a pályáról, ha helyre akarják tenni az olaszok elleni vereséget. Ezért Marc Wilmots három helyen is változtatott a csapata kezdő összeállításán. A védelemben Ciman helyére Meunier került, a középpályán pedig ezúttal nincs ott Nainggolan és Fellaini sem, helyettük Carrasco és Dembelé játszik majd.

Az íreknél gyakorlatilag semmi gond nincs, hisz annak ellenére, hogy az első csoportkörben nem ők voltak a meccs esélyesei, a svédek ellen kulturált játékkal szereztek pontot. Martin O’Neill csupán egy helyen változtatott a skandinávok elleni kezdőn, Jon Walters helyén Ward játszik majd a középpályán. A tét tehát elsősorban a belgák oldalán óriási, elképesztő szégyen lenne számukra, ha már a csoportkör után csomagolni kéne.

A belga kezdőcsapat: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen – Witsel, Carrasco,  Dembelé,  Hazard –De Bruyne – Lukaku – Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
Az ír kezdőcsapat: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, Brady – McCarthy, Whelan, Ward, Hoolahan, Hendrick – Long – Szövetségi kapitány: Martin O’Neill
Játékvezető: Cüneyt Cakir (Törökország
Nézőszám: 42.000 fő

1. perc: A piros-feketében játszó belgák kezdik a mérkőzést! Az írek fejér-zöld színösszeállításban láthatók! A török Cüneyt Cakir vezeti a találkozót!
13. perc: De Bruyne baloldali szögletét Alderwireld fejelte hat méterről kapu mellé!
17. perc: De Bruyne baloldali szabadrúgása a jobb kapufa mellett száll el! 20 méterről próbálkozott!
21. perc: Dembelé ad be jobbról, O’Shea fejjel tisztáz Lukaku elől Hazard elé, aki 13 méterről lő kapu fölé!
29. perc: De Bruyne kapott labdát a pálya közepén, elviszi 20 méterig és rálövi, Randolph hárít!
42. perc: Balról végeznek el egy szögletet a belgák, középen Alderweirel fejel, de túl lágyan, az egyik védő kifejeli a gólvonalról!
43. perc: Hendrick nem adja oda bedobáshoz a labdát a belgáknak! Sportszerűtlen! Jön a sárga!
45. perc: Cakir Lefújja az első félidőt! Szünet következik!

Elképesztő a belgák mezőnyfölénye, de előjön a már sokszor látott gond támadásban, az utolsó passzokba hiba csúszik, vagy a védők mentenek. Az íreknek nem volt veszélyes helyzetük, az ellenfél egyelőre sokkal többet tesz a győzelemért. A döntetlennel egyikük sem nagyon lenne előrébb.

46. perc: Csere nincs! Folytatjuk! Az írek kezdik a második félidőt!
48. perc: Belga góllal folytatjuk! Egy kontrát indítanak el, De Bruyne, jobboldali beadását középen Lukaku kapja, aki 17 méterről lő a kapuba! Vezetnek a belgák, úgy tűnik, megmenekülnek! 1:0
49. perc: Vermaelen keménykedett az egyik írrel, sárga lapot kap!
56. perc: Dembelé megsérül! Le kell cserélni! Érkezik Nainggolan a helyére!
61. perc: Ott a második! Kezd eldőlni! Meunier jobbról ad középre, ahol Witsel érkezik és 10 méterről a kapuba csúsztatja a labdát! 2:0
62. perc: Cserélnek is az írek! McCarthy fejezi be a meccset mára, McClean érkezik a helyére!
64. perc: Újabb belga csere! Carrasco jöhet le, Dries Mertens a helyén a továbbiakban!
70. perc: Három! Hazard kap zseniális labdát a jobboldalon, Meunier indítja. Hazard beadja középre, érkezik Lukaku és körülbelül 11 méterről a bal felsőbe lő! 3:0 Ez eldőlt!
71. perc: Cserél az ír kapitány! Hoolahan helyére McGeady érkezik!
78. perc: Az utolsó ír cserét hajtják végre! Shane Long jön le, Robbie Keane áll be!
82. perc: Utoljára cserél Belgium is! Lukakut Christian Benteke váltja a pályán!
84. perc: Witsel passzol De Bruyne elé, aki lefordul a védőjéről, majd kissé jobbról ellövi, Randolph nehezen, de hárít!
93. perc: A játékvezető ebben a pillanatban lefújja a mérkőzést! Megérdemelten nyertek ma a belgák!

A belgák, akik ma összeszedték magukat, végig mezőnyfölényben játszottak. Így hirtelen nem is emlékszem ír helyzetre, nyoma sem volt annak a játéknak azon a térfélen, amit a svédek ellen láttam. A belgák ezzel a második fordulót a második helyen zárják az E csoportban, míg az írek az utolsó helyre estek vissza. Ha tovább akarnak jutni, az olaszok ellen kell vitézkedniük. Nehéz lesz!