PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Franciaország-Albánia 2:0

2016. 06. 16. 08:48

Foci EB: Franciaország-Albánia 2:0
A házigazda franciák is elkezdték a második csoportfordulót az albán válogatott ellen.

Az albán válogatott ellen kezdték a második csoportfordulót a házigazda franciák.

A románok elleni győzelem nyilvánvalóan jó alapot ad arra, hogy első vagy második helyen, de továbbmenjen a csapat a legjobb 16 közé. Ám bajba is kerülhetnek a franciák, ha ma kikapnak, de erre egyértelműen nem gondolnak a hazai szurkolók. Mindenesetre tény, hogy francia kezdőcsapaton, két helyen módosított Didier Deschamps szövetségi kapitány. Egyrészt a középpályán Pogba játékára ma nem számít a mester, Kingsley Coman viszont bekerült. Másrészt ma a kispadon kezd Antoine Griezmann, akit Anthony Martial helyettesít majd.

Az albánoknál Gianni De Biasi három helyen is módosított a kezdőn az első fordulóhoz képest. A védelemből, piros lap miatt hiányzik Cana, őt Ajeti fogja ma helyettesíteni, valamint a középpályán kimaradt Taulant Xhaka és Roshi is, a helyükön Lila És Memushaj játszik majd Azért azt ne felejtsük, hogy ha ma kikap Albánia a franciáktól, akkor szinte reménytelen helyzetbe kerül a továbbjutás szempontjából Lássuk, sikerül-e elkerülni ezt!

A francia kezdőcsapat: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kanté, Matuidi, Kingsley Coman – Payet, Martial, Giroud – Szövetségi kaitány: Didier Deschamps
Az albán kezdőcsapat: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli – Kukeli, Lila, Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku – Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi
Játékvezető: William Collum (Skócia)
Nézőszám: 67.354 fő

1. perc: A tiszta kékben játszó franciák kezdik az összecsapást, az albánok fehérben! A spori nem más, mint William Collum Skóciából, ő fújja a sípot a mai utolsó találkozón!
4. perc: Payet jobboldali szabadrúgását fejeli kapura középen Giroud, de a kapu fölé céloz!
20. perc: Francia mezőnyfölényt látunk alakulgató helyzetekkel, de lövésig nem nagyon jutnak a hazaiak, mert eddig jól zár az albán védelem! Ha ez így megy tovább, biztos vagyok benne, hogy francia győzelem születik!
30. perc: Ez a döntetlen, ami jelenleg az állás, leginkább a franciáknak jó, az albánok nem mennek vele semmire. Viszont ha a hazaiak a következő EB-meccseiken is így játszanak, hát akkor nem hiszem, hogy Európa bajnokok lesznek. Ilyen unalmas játékkal legfeljebb a negyeddöntőig lehet eljutni szerintem!
38. perc: Egy baloldali albán szögletre Lenjani érkezik középen és kapásból lő, de blokkolják, és így mellé pattan! Kapu felé ment ez a lövés! Nagy szó!
43. perc: Nemushaj elvégez egy szabadrúgást, megcélozza vele a jobb felső sarkot, de fölé megy!
45. perc: Jajj de jó! Vége az első félidőnek!

Komoly füttyszót hallok a Stade Vélodrome-ból! Nem tetszik a publikumnak, amit látnak!
Milyen igazuk van! Az albánok védekezésben beálltak sünbe a kapu elé, a francia csatárok pedig pontatlanok, lassúak. A labdabirtoklás frankón megvan, de körülbelül 20 méterre a kaputól megáll a tudomány! Ami az albán támadójátékot illeti, hát az nem nagyon volt! Katasztrófa, amit látunk, az albánokról egyelőre annyit sikerült megjegyeznem, hogy játszik náluk egy „Lila” nevű játékos, meg egy jeti (Ajeti) Unom ezt a meccset! Na, mindegy! Szünet!

46. perc: Kezdődik a második félidő, de előtte egy csere a franciáknál! Martial maradt a kispadon, Pogba érkezik! Közben z albánok elindították a labdát, majd a franciák megszerezték. Giroud beadta balról, Matuidi belefejelt, majd eggyel beljebb ugyanezt tette Coman is, centikkel ment mellé! Végre valami!
52. perc: Albán helyzet! Hysaj ad be jobbról, középen jön Memushaj a védőkkel és hozzáér, de csak a kapufát találja el!
54. perc: Most Payet ad be balról, a másik oldalon Pogba jön és lő kapásból a kapu fölé! Végre valami megmozdult!
55. perc: Kukeli felborítja Kingsley Comant, sárga lapot kap érte! Nem játszik a következő körben a románok ellen! Két meccsen két sárgát gyűjtött be!
63. perc: Payet jobboldali beadása Koscielny-t talája meg középen, a fejes jócskán fölé megy!
68. perc: Kanté passzol Kingsley Comannak a balszélen, ő beadja, középen érkezik Giroud de mellé fejel! Ezután cserélnek a hazaiak! Kingsley Coman jön le, Antoine Griezmann váltja!
70. perc: Még egy francia beadás, ezúttal a jobboldalról Evrától, középen pedig Giroud ezúttal a kapufát találja el!
71. perc: Csere az albánoknál! Eggyel kevesebb szín a pályán, miután Lilát hívja le De Biasi és Roshit küldi be!
74. perc: Még egyet cserél Albánia! Kukeli mehet pihenni, Taulant Xhaka érkezik!
77. perc: Francia csere! Ez az utolsó! Giroud megy le, André Pierre Gignac folytatja!
81. perc: Abrashi kap sárgát, mert felrúgta az egyik franciát! Payet betekeri a szabadrúgást, Koscielny pedig a kapu mellé fejel! Hihetetlen!
84. perc: Az utolsó csere jön a meccsen! Ajeti is lejön, Veseli áll be!
88. perc: Kanté löki Lenjanit a félpályánál, megkapja érte a sárga lapot!
90. perc: Beszenvednek egy gólt a franciák! Griezmann! Adil Rami összeszed egy kifejelt labdát a jobboldalon, beadja, középen pedi teljesen üresen fejel Griezmann a kapu baloldalába! 1:0
96. perc: Eldőlt, kérem! Újabb gólt lőttek a franciák! Ezúttal kontrából! Payet kap labdát a baloldalon Pogbától, meghúzza, a tizenhatosnál befelé cselezi magát, majd 13 méterről kilövi a jobb alsót! 2:0! Most fújja le a meccset William Collum!

Pedig nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy a közvélemény a meccs után ízekre szedi a francia csapatot, nagyon sokáig azt lehetett hinni, hogy ez egy unalmas, sótlan, gól nélküli döntetlen lesz. Griezmann és Payet viszont simává tette a meccset és lezárt néhány kérdést! Először is megvan az első nyolcad döntősünk, a franciák lesznek ott biztosan a következő körben. Az albánok pedig szinte biztosan csomagolhatnak, hacsak nem verik meg Romániát a következő meccsen. De akkor más csapatoktól függ az albán csapat sorsa. A második félidőt felpörgették a csapatok, de egészen a legvégéig nem sikerült egy csapatnak sem a kaput eltalálnia. Valamivel jobb volt a második, mint az első félidő, de szerintem ezen a találkozón lépjünk túl gyorsan!