PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Franciaország-Írország 2:1

Holnap Ervin napja lesz.

2016. 06. 26. 18:43

Foci EB: Franciaország-Írország 2:1
Vasárnap is három nyolcaddöntőt rendeznek a labdarúgó Európa bajnokságon.

A labdarúgó Európa bajnokságon vasárnap is három nyolcaddöntőt rendeznek. Kezdésként mindjárt egy hihetetlenül érdekes párharc következik; Franciaország és Írország csapatai újabb késhegyre menő csatára készülhetnek egymással.

Miért mondom ezt? Azért, mert ez a két csapat már találkozott egymással világbajnoki pótselejtezőn hét éve, akkor a franciák igencsak vitatott körülmények között született, szabálytalan góllal jutottak tovább, amit utólag elismertek. Még politikai-diplomáciai botrány is lett a dologból. Ma a csapatok abban bízhatnak, hogy Nicola Rizzoli ezúttal nem követ el a meccset súlyosan befolyásoló hibát.

Ami a két csapat randevúját illeti, a francia kezdőcsapatot vegyük először górcső alá. A gallok védelmében marad a szokásos felállás, Sagna, Rami, Koscielny és Evra ezúttal is kezdő. A középpályára az előző, Svájc elleni meccshez képest visszatér ma Kanté és Matuidi, az ír kaput pedig elöl Griezmann mellett Giroud és Payet rohamozza majd ismét.

Az íreknél az Olaszország ellen kezdő csapat fut ismét pályára, Martin O’Neill tehát követi a győztes csapaton ne változtass elvet. Talán ezúttal sikerrel jár a franciák kiejtésében, mindenesetre én számítok arra, hogy az írek csupa szív játékkal rukkolnak ma elő.

A francia kezdőcsapat: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kanté, Matuidi, Pogba – Giroud Griezmann, Payet – Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Az ír kezdőcsapat: Randolph – Coleman, Duffy, Keogh, Brady – McCarthy, McClean, Ward, Murphy, Hendrick – Long – Szövetségi kapitány: Martin O’Neill
Játékvezető: Nicola Rizzoli (Olaszország)
Nézőszám: 58.000 fő

1. perc: A fehér-zöldben játszó íreknek ad engedélyt a kezdőrúgásra az olasz Rizzoli, a franciák tiszta kékben!
2. perc: Tizenegyest kapnak az írek! Longot lökte a tizenhatoson belül Pogba, a játékvezető észrevette a mozdulatot! Brady végzi el és rúgja be a jobb kapufa segítségével a büntetőt! Vezet Írország! Elképesztő hiba a francia védelemtől illetve Pogbától!
8. perc: Szabadrúgást kapnak a franciák, balról, 17 méterről Payet tekeri pont középre, ahol Randolph áll!
10. perc: Beálltak az írek védekezni, átvették a kezdeményezést a franciák! Nem biztos, hogy ez a jó taktika!
19. perc: Payet baloldali szabadrúgását középen Griezmann fejeli pont Randolph kezébe!
20. perc: Csak szólók, ha ma kikapnak és kiesnek a franciák, akkor palotaforradalom lesz, ebben biztos vagyok! Márpedig ahogy megyünk előre az időben, az ír győzelem egyelőre annál biztosabb!
21. perc: Egy óriási baloldali ír bedobást Brady fejelt kapura, elsőre elmegy keresztbe, a másik oldalról érkező beadást már magabiztosan fogja Lloris!
26. perc: Coleman odalépett Payet lábára, megkapta érte a sárgát. Elkésett a becsúszással a védő!
27. perc: Ugyanezt megcsinálja Kanté McClean-nel, ezért is jön a sárga!
41. perc: Kaptak az írek egy szabadrúgást, de Hendrick elrúgta a labdát sípszó után, Rizzoli sárga lappal jelzi, hogy nem szereti az ilyet! A szabadrúgást jobbról Brady középre tekeri, Duffy pedig a kapu mellé teszi fejjel a labdát!
44. perc: Rami lökte a francia kapu felé induló Longot, ezért is sárga lap jár! Rami és Hendrick is eltiltás elé néz, bármelyik csapat is jut tovább!
45. perc: Vége az első félidőnek! A szünetben, bajban vannak a franciák!

Érik a palotaforradalom a franciáknál! Pogba ostobasága lehet, hogy nagyon sokba kerül majd nekik! A gól után az írek képletesen szólva a világ összes létező közlekedési járművét beparkolták a kapujuk elé, egyértelműen a kontrákra játszanak. Nekik ez az eredmény tökéletesen megfelel. Tehát kiesésre áll Franciaország, Didier Deschamps feladata megváltoztatni ezt a helyzetet a szünetben adott tanácsokkal!

46. perc: A szünetben cserélnek a franciák! Szerkezetváltás lesz! Kanté helyett már Kingsley Coman a pályán! A franciák kezdik a második félidőt!
48. perc: Payet baloldali szabadrúgását középen Koscielny teszi kapura, centikkel kerülte el a jobb alsót a labda!
52. perc: McClean ad be balról, majdnem a középen érkező társ lábára kerül, annyin múlott a dolog, hogy Lloris kézzel kiütötte oldalra, ahogy tanítják!
56. perc: Pogba és Matuidi kényszerítőzik a baloldalon, majd utóbbi húszról lő, Randolph kiszedi a bal felső elől!
58. perc: Eddig bírták az írek! Ismét egyenlő! Most Sagna teker jobbról középre, a labda megtalálja Girezmann fejét, onnan meg a kapu baloldalába kerül! Teljesen egyedül volt a csatár! Hibázott az ír védelem! 1:1
61. perc: Már a franciák előnyben! Rami előreívelt labdájátt jobbról fejeli középre Giroud, akin ketten is lógnak, viszont a bent érkező Griezmann üresen áll, le is veszi és 11-ről kilövi a jobb alsót! 2:1
65. perc: Cserélnek az írek! Murphy helyére Walters érkezik!
66. perc: Ír piros és szabadrúgás! Griezmann kap kiugratást középen, kapura tör, Duffy felrúgja, egyértelmű a gólhelyzet, piros lap! A szabadrúgás a sorfalban hal el! Emberelőnyben a franciák!
69. perc: Újabb ír csere! McClean jön le, O’Shea érkezik a védelembe!
72. perc: Jön az utolsó ír csere! McCarthy pihen, Hoolahan játszik! Közben Shane Long is kap egy sárgát, nyilván okkal!
74. perc: Cserélnek a franciák is! Giroud helyére Gignac érkezik! +z volt a második!
77. perc: Gignac kap labdát a jobboldalon, majd öt méterről a kapusba lő! Az ismétlés középről szintén Gignactól érkezik, ez meg a felső lécen landol!
81. perc: Matuidi lőtt balról éles szögből, Randolph elképesztően nagyot véd! Már lehetne 4 gólja a franciáknak!
86. perc: Egy baloldali beadásba Gignac ér bele, a jobboldali kapufa mellé megy a labda!
90. perc: Három perc hosszabbítás!
92. perc: Francia csere! Kingsley Coman jön le, Moussa Sissoko érkezik miután egy kiugratást középen Griezmann a kapusba lő!
94. perc: Vége! Franciaország kerül a legjobb nyolc közé, Írország kiesett!

Az 58 percig bírták az írek, a második félidőben jött a szurkolóknak a szívgyógyszer! Az egyenlítő góltól felszabadulttá vált a francia csapat, a kiállítás megpecsételte az írek sorsát. Nagyot küzdöttek, de mennek haza. A franciák talán most játszottak a legjobban, megérdemelt a továbbjutásuk!