PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Horvátország-Portugália 0:1

Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2016. 06. 26. 18:36

Foci EB: Horvátország-Portugália 0:1
A lengyelek ellenfelet keresnek és bizony a szombati nap utolsó párharcából meg is kapják.

A szombati nap utolsó párharcából meg is kapják a lengyelek ellenfelet, akit  keresnek.

A horvátok lehetnek a boldogabbak a meccs előtt, hiszen ők megverték a spanyolokat az utolsó csoportmeccsükön, a feszültebb csapat viszont a portugál. Boldogság ide, elégedettség oda, a horvátok kezdőcsapata bizony változott a spanyolok elleni csatához képest. Azt lehet mondani, hogy ismét a lehető legerősebb csapatát állítja hadrendbe Ante Cacic. A védelemben újfent szerepet kap Vida és Strinic, a középpályára visszatér Modric és Brozovic, elöl pedig ismételten Mandzukic kezd majd. Ez összesen öt változtatást jelent a spanyolok elleni kezdőhöz képest.

Szegény Fernando Santos is keresi a csapatát, hiszen olyan nagyon nem lehet elégedett az eddig mutatottakkal. A portugál védelembe most például bekerült Cédric és Fonte, valamint visszakerült a sérüléséből felépült Guerreiro is. A 4-4-3-re történő átállásra utal, hogy egy csatár, Joao Moutinho biztosan nem kezd a portugáloknál, a helyén majd Adrien Silva játszik, ezzel is erősítve a középpályás védekezést. Elöl továbbra Nani és Cristiano Ronaldo feladata lesz majd a gólszerzés, itt tehát nem lesz változás. Korántsem vagyok biztos a portugál győzelemben, masszív, jó kis csapat ugyanis a horvát. Ezt ma egy továbbjutással be is bizonyíthatják!

A horvát kezdőcsapat: Subasic – Srna, Corluka, vida, strinic– Badelj, Modric, Rakitic, Brozovic, Perisic – Mandzukic – Szövetségi kapitány: Ante Cacic
A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Joao Mário, Adrien Silva, William Carvalho, André Gomes – Nani, Cristiano Ronaldo Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Játékvezető: Carlos Velasco Carballo (Spanyolország)
Nézőszám: 35.000 fő

1. perc: Piros-fehér kockás mez, fehér gatya, ebben láthatjuk a horvátokat, ebben a fura zöld cuccban pedig a portugálokat. A horvátok végezték el a kezdőrúgást! Carlos Velasco Carballo vezeti a találkozót!
20. perc: A portugálok gyengeségét mutatja számomra, hogy kapu felé menő lövésük sem volt még, kezd ez a meccs is olyan unalmas lenni, mint az előző! Csalódás! Mást vártam!
25. perc: Helyzet! Guerreiro baloldali szabadrúgását középen Pepe tette kapura fejjel, de fölé ment! Kellett ehhez a helyzethez 25 perc! Bravó!
30. perc: Nani odaadta Perisicnek a labdát a középpálya jobboldalán, a horvát beviszi a tizenhatosra és öt méterről az oldalhálót találja el!
45. perc: A spanyol sporttárs lefújja az első félidőt! Szünet következik!

Látva ezt a 45 percet ki kell jelentenem, hogy a magyar válogatott játszik a leginkább élvezhető futballt ezen a kontinenstornán. Ami ezt a meccset illeti, kirívóan eseménytelen első félidőt zárhatunk. egyik csapatnak sem volt olyan lövése, ami miatt a kapusoknak izzadniuk kellett volna. 39 eddigi meccsnek körülbelül a harmada kritikán aluli és bizony ennek tudatában a magyar csapat teljesítménye felértékelődik! Erről a meccsről egyelőre annyit, hogy ha a portugálok így folytatják, akár még ki is eshetnek.

46. perc: Nem cserélnek a csapatok! Folytatjuk, méghozzá portugál kezdőrúgással!
50. perc: Cserélnek a portugálok! André Gomes helyére Renato Sanches érkezik! Utóbbi pótlására nézte ki a Benfica Nagy Ádámot, ugyanis Sanches az EB után a Bayern Münchennél folytatja karrierjét!
57. perc Joao Mário és Renato Sanches kényszerítője végén utóbbi durrant nagyon a kapu mellé kissé balról! CR7 mintha pályán sem lenne! Kritikán aluli, amit művel!
62. perc: Horvát helyzet! Srna jobboldali szabadrúgását Vida fejeli centikkel a bal kapufa mellé! Ez is több mint a semmi!
70. perc: Mi játszottunk a portugálok ellen, védekezni helyenként elfelejtettünk! Kaptunk hármat! A horvátok nem játszanak különösen jól, de legalább védekeznek, leveszik Ronaldót a pályáról! Magyarán unalmassá kell tenned a meccset, ha nem akarsz gólt kapni a portugáloktól!
78. perc: William Carvalho feldönti Brozovicot, ez most megér egy sárgalapot! Abszolút jogosan!
87. perc: Cserélnek megint a portugálok! Joao Mário helyére Quaresma érkezik!
88. perc: És akkor jön az első horvát csere is! Mandzukic helyére Kalinic érkezik! Nagyon úgy tűnik, hogy hosszabbítás lesz amúgy!
94. perc: Vége az Iszonyat első két felvonásának, fújúnk egy picit, aztán jön a harmadik! Botrány ez a meccs egyelőre!
Hosszabbítás
91. perc: A horvátoké az első labdabirtoklás joga! Egyébként az a ciki ebben a meccsben, hogy nem is egy, két lábon járó sok tízmillió euró játszik a pályán és ezeket az embereket a szövetségi kapitányok nem tudják csúcsteljesítményre késztetni! Igen, tudom, fáradtak, ki vannak facsarva! Na, de hát könyörgöm! A magyar játékosok közül heten is az NB I-ben játszanak, a magyar bajnoki szezon is ugyanolyan megterhelő, mégis a magyar válogatott sokkal izgalmasabb, színvonalasabb meccseket játszik, úgy, hogy egyébként még a tizedét sem érik annak az összegnek, amibe mondjuk Modric vagy CR7 kerül a játékos piacon! Nagy szégyen! De legalább a jelenleg pályán lévők baja!
106. perc: Vége az első tizenöt percnek! Nem tudom, tisztában vannak-e a felek azzal, hogy merre van a kapu! Ezzel így nagyjából mindent el is mondtam a meccsről!
106. perc: Portugál kezdőrúgás a hosszabbítás második félidejének kezdetekor! Érdekesség: Cristiano Ronaldo ma egyáltalán nem lőtt kapura!
 108. perc: Cserélnek a portugálok! Adrien Silva helyére Danilo érkezik! Apropó! Silva a pályán volt ma egyáltalán? Én nem emlékszem egy mozzanatára sem!
110. perc: Horvát csere! Rakiticet hozza le Ante Cacic, Pjaca érkezik a helyére!
112. perc: Egy baloldali horvát szögletre rosszul jött ki Rui Patrício, elesik, a jobboldalon Vida emelkedik és az üres kapu fölé fejel!
116. perc: Egy jobboldali horvát beadást középen Perisic fejel meg, a kapufán landol a labda!
117. perc: Vezet Portugália! Fellazult a horvát védelem, jön a kontra, Renato Sanches megindul középen, kidobja balra Naninak, aki rálövi, egy védőről kerül Ronaldo elé. Ronaldo rálövi, Subasic az érkező Quaresma fejére üti, ő meg 1 méterről befejeli! 1:0
119. perc: Cserélnek a horvátok! Corluka helyére Kramaric érkezik!
122. perc: Egy jobboldali beadást Perisic fejel középre, ahol Vida kanalazza kapura, de fölé megy és ezzel vége! Nyert Portugália és továbbjutott

És akkor most nekem el kéne magyarázni, hogy a portugálok miért érdemeltek továbbjutást! Azért, mert a horvátok 116 percig semmit nem csináltak! Azért, mert későn ébredtek, kinyíltak, kaptak egy kontrából egy gólt! Ennyi tökéletesen elég volt egy 117 percig a semmit ragozó portugál csapatnak. Ezért megy haza a horvát csapat, Cristiano Ronaldóék pedig készülhetnek a lengyelek ellen!