PÉCSI HÍRHATÁR - Foci-EB: Írország-Svédország 1:1

Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2016. 06. 13. 22:30

Foci-EB: Írország-Svédország 1:1
Az E-csoportban is elkezdték a csapatok a labdarúgó Európa bajnokságot.

A labdarúgó Európa bajnokságot az E-csoportban is elkezdték a csapatok. A csoport első találkozóján Írország válogatottja volt a pályaválasztó, az ellenfél pedig a Zlatan Ibrahimoviccsal felálló svéd csapat volt.

Bár az írek a selejtezőben a németektől és a lengyelektől is egyértelműen lemaradva lettek harmadikok a csoportjukban, mégis kőkeményen megharcoltak a skótokkal a pótselejtezőért úgy, hogy nagyjából hozták azokat a meccseket, amelyek rájuk nézve kötelező házi feladatok voltak. a pótselejtezőn kidomborodott, mi lehet az ír csapat erőssége a mai második találkozón; ez a csapategység. A hírhedten brutális focira képes bosnyákokat úgy verték meg a pótselejtezőn, hogy Szarajevóban akkora ködben kellett játszaniuk tavaly novemberben, hogy szinte az orrukig sem láttak az ír srácok. A csapatnak igazából egy olyan játékosa van, akire érdemes lesz odafigyelni, ő nem más, mint Robbie Keane, aki már pályafutása végén jár, és aki a jelenlegi keretből egyedüliként futott be hatalmas karriert. Kíváncsian várom, hogy mit tudnak most felmutatni.

Számomra egyértelmű meglepetés, hogy az írek mellet a svédek is pótselejtezőre kényszerültek, igaz, azt simán nyerték összesítésben a dánok ellen. Ibrahimovicséktól egyértelműen a selejtezőcsoport legalább második helyét várta a svéd és a nemzetközi közvélemény is. Csakhogy sok volt a botlás egy év alatt, például az osztrákok ellen idegenben csak döntetlenre voltak képesek, de például Podgoricából, a Montenegró elleni meccsről sem győzelemmel távoztak, ott is elhullott két svéd pont. Végül is Vucinicékat egyértelműen, hét ponttal utasították maguk mögé, aztán a dánok ellen löktek még egy utolsót a saját szekerükön, így most ők kezdik a következő találkozót, amelynek egyértelmű esélyesei. Ezt az esélyt már csak be kell váltani.

Az ír kezdőcsapat: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, Brady – McCarthy, Whelan, Walters, Hoolahan, Hendrick – Long – Szövetségi kapitány: Martin O’Neill
A svéd kezdőcsapat: Isaksson – Martin Olsson, Granqvist, Lustig, Lindelöf – Sebastian Larsson, Lewicki, Källström, Forsberg – Berg, Ibrahimovic – Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Játékvezető: Milorad Mazsics (Szerbia)
Nézőszám: 81.338 fő

1. perc: A svédek kezdik sárga-kék szerelésben a játékot, az írek zöld-fehérben játszanak! A játékvezető Szerbiából érkezett, Milorad Mazsics a neve!
10. perc: Helyzet a svéd térfélen! Egy beadás pattan ki középről, Hendrick elé pattan, aki állítgatás nélkül tüzel, hatalmasat kell védenie Isakssonnak!
17. perc: Egy baloldali ír szögletet Clark fejelt középen a jobb alsó irányába, ahol érkezett O’Shea, de elment a lába alatt és a kapu mellett a labda, nem tudott már hozzáérni a rutinos védő!
29. perc: Brady, egy kényszerítőzés végén kapja vissza a labdát szemben a kapuval, majd 18-ról lő éppen csak a kapu fölé! Nagy ír helyzet volt ez is!
31. perc: Most Hendrick is megpróbálja 22 méterről, kissé balról, miután megkapja Longtól a labdát, és a kapufát találja el! Érik az írek gólja!
41. perc: McCarthy passzol Brady elé a baloldalon, akinek a beadása elmegy mindenki előtt középen! Ez is veszélyes volt
43. perc: McCarthy a mérkőzés első sárga lapjának tulajdonosa, miután megakasztotta a kontrázni készülő Forsberget! Jogos!
45. perc: Lustig jelzi, hogy meghúzódott! Kényszerből cserélni kell! Erik Johansson jön a sérült társ helyére!
46. perc: A játékvezető véget vet az első félidőnek! Irány az öltöző!

Meglepetés, de tény: Nem volt komoly svéd helyzet az első félidőben, ráadásul szegény északiakat még az ág is húzza, hiszen ugye egy perccel a félidő vége előtt cserélni kellett. Ugyanazt mutatják az írek, amit novemberben lehetett tőlük látni. Szellemes, ötletes támadójátékot sok lövéssel, igaz, ezek közül nem mindegyik találta el a svéd kaput. Talán az új edzői utasítások változtatnak majd a svédek nem éppen rózsás helyzetén.

46. perc: Csere nincs! Az írek kezdik a második félidőt!
47. perc: Hendrick Megint megkínálja távolról Isakssont, aki megint védett egyet!
48. perc: Ezt a lövést már nem ússzák meg szárazon a svédek! Vezet Írország! Coleman adott be jobbról, a labda egy pattanás után érkezik meg Hoolahan lábára, aki a kapus mozgásával ellentétes irányba, az üres kapuba lő! 1:0
50. perc: Érkezik balról a svéd szöglet, megtalálja az egyedül maradt Forsberget, aki az egyik ír védőről visszapattanót lövi kapu fölé! Még inkább megélénkült a meccs!
59. perc: Cserélnek a svédek megint! Berg helyét Guidetti veszi át a pályán!
60. perc: Egy baloldali beadást középen Ibrahimovic suhint kapura, centikkel ment mellé a lövés!
61. perc: Lindelöf nyakon vágta Walters-t, a játékvezető ezt sárga lappal díjazta! Ez is jogos!
63. perc: Cserélnek az írek! Walters elfáradt, leülhet, McClean a friss erő a pályán! Ő érkezik!
71. perc: Ott a svéd egyenlítés! Ibrahimovic kényszerítőzik a baloldalon, a beadásába középen szerencsétlenül ért bele Clark, így öngól lett a vége! 1:1
78. perc Először is Whelan beleszáll Larssonba, ezért pedig a sárga lap is a levegőbe röppen. Aztán ír csere! Hoolahan hagyja el a pályát, Robbie Keane érkezik a helyére!
85. perc: Az utolsó ír csere következik! McCaerthy helyén McGeady játszik majd, a svédeknél lejön Lewicki is, őt Ekdal vátja!
93. perc: Vége a mérkőzésnek! Döntetlen!

Hatalmas meglepetés ez a találkozó! Úgy mentettek a svédek döntetlenre, hogy szinte alig csinált valamit Ibrahimovic. Kiemelném az írek bátor támadójátékát, ami körülbelül 75-80 percig működött, aztán viszont elfáradtak. A svédeknek ennél azért sokkal több kell ahhoz, hogy továbbjussanak. sajnos ennél több ebben a partiban nem volt. Igazságos döntetlen született úgy, hogy gyakorlatilag két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Ennél többet nem is kell mondani erről a meccsről.