PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Izland-Ausztria 2:1

2016. 06. 22. 22:25

Foci EB: Izland-Ausztria 2:1
Az F csoport másik találkozója az Izland-Ausztria volt.

Az Izland-Ausztria volt az F csoport másik találkozója.

Mindkét csapatnak egy pontja van, aki nyer, valószínűleg továbbjut akkor, ha a magyar válogatott megveri Portugáliát. Izlandon is tudják ezt, ennek ellenére nem változtatnak a kezdőcsapatukon, ugyanazok lesznek ott a pályán, akik Marseille-ben négy nappal ezelőtt is kezdtek.

Az osztrákoknál Marcel Koller csupán egy helyen változtatott a portugálok elleni csatához képest a kezdőben, ezúttal Harnik kezd a kispadon és visszatér Dragovic, aki letöltötte az eltiltását. Mire lehet számítani? Szerintem egyértelműen osztrák mezőnyfölényre és arra, hogy az izlandiak hátát töri majd a háló.

Bármelyik csapat nyer itt, az esélye megmarad a továbbjutásra, hiszen négy pontja lesz a győztesnek és vagy második, vagy harmadik helyen jut tovább! Ha kikapunk Portugáliától és az osztrákok nyernek, akkor második helyen végzünk, ha Izland nyer és mi kikapunk, akkor a harmadik helyen megyünk tovább.

Az izlandi kezdőcsapat: Halldórsson – Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Árnasson, Skúlasson – Gudmundsson, Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Bjarnasson – Sigthórsson, Bödvarsson – Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck
Az osztrák kezdőcsapat: Almer – Klein, Prödl, Hinteregger, Fuchs – Alaba, Baumgartlinger – Arnautovic, Ilsanker, Dragovic – Sabitzer – szövetségi kapitány: Marcel Koller
Játékvezető: Szymon Marciniak (Lengyelország)
Nézőszám: 72.000 fő

1. perc: Tiszta pirosban az osztrákok kezdik ezt a mérkőzést, tiszta kékben Izland! Szymon Marciniak lengyel játékvezető sípjele indítja ezt a csatát!
2. perc: Beköszön Izland! De nem gól! Gudmundsson 24 méteres távoli lövése csattan a kapufán!
15. perc: Ez a meccs ellaposodott, ugyanaz a forgatókönyv, mint négy napja az Izland-Magyar meccsen!
18. perc: De már nem sokáig! Izland vezet! Gunnarson behajítja középre a labdát, elfeledkeztek Bödvarssonról az osztrák védők, aki hat méterről fejeli a kapuba a bedobást! 1:0 Portugália így ugyan harmadik lenne, de biztos kieső!
29. perc: Arnautovic kapott labdát egy bedobásból, majd 15-ről rálövi, Halldórssonnak tornáznia kellett!
36. perc: Érkezik egy osztrák szöglet balról küözépre, ahol Skúlasson lerántja a fejelni készülő Alabát, Tizenegyest ad Marciniak! Dragovic küldi a jobb kapufára a lövést! Skúlasson amúgy megkapja a sárga lapot azért a lerántásért!
45. perc: Vége itt is az első félidőnek! Mehetnek pihenni a csapatok!

Hát az osztrákok nagy bajban vannak! Kettőt kéne rúgniuk 45 perc alatt. Kaptak egy tizenegyest, azzal lehetett volna egyenlíteni, nem tették meg! Izland úgy tűnik összekapta magát és jelen pillanatban továbbjutásra áll, de még nem dőlhetnek hátra! Marcel Koller törheti a fejét az öltözőben az osztrákoknál a szünetben!

46. perc: Kettőt cserél az osztrák csapat a szünetben! Prödl helyére Schöpf érkezik! Isanker sem jött ki a második félidőre, őt Janko váltja! Jön a folytatás izlandi kezdőrúgással!
51. perc: Sigthórsson lekönyökli a védőjét, jár érte a sárga! Ez is jogos!
61. perc: Egyenlít Ausztria! Schöpf kap labdát középen és szólózik, majd a tizenhatoson belülről lő a kapuba!
65. perc: Egy jobboldali beadást Sigurdsson kanalaz kapura félfordulattal, de Almer kiszedi a labdát a sarok elől!
70. perc: Janko szabálytalankodik és kap sárga lapot!
71. perc: Izlandi csere! Bödvarssont váltja a Bjarnason fivér! Most nem jut eszembe a keresztneve!
72. perc: Schöpf  kap egy labdát a tizenhatoson belül és hét méterről a kapusba lő!
78. perc: Jön az utolsó osztrák csere! Sabitzer jön le, Jantscher érkezik
80. perc: Izland is cserél! Sigthórsson befejezi, Traustason folytatja a helyén!
82. perc: Halldórsson húzza az időt, a bíró meg elő a sárgát a zsebéből!
86. perc: Az utolsó izlandi csere keretében Gudmundssont váltja Ingason!
94. perc: Megint vezet Izland és eldőlt! Ausztria megy haza! Három az egyben kapura az izlandiak a labdát, Traustason megkapja a baloldalon, majd hat méterről, vetődve kotorja a kapuba a labdát! 2:1 vége is a mérkőzésnek!

Ausztria összeomlott a végére. Nagyon sokáig ugyanaz volt a szituáció, mint az előző körben, Izland védekezett, de azért helyzeteket is kidolgozott, majd aztán jött a kontra, ami mindent eldöntött. Azt tudta játszani Izland, amit eltervezett, az osztrák csapat pedig ugye kihagyott egy tizenegyest! Ki tudja, mi van, ha az bemegy! Nem ment be, nyert Izland és második helyen továbbjutott! 2:1 a vége!