PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Lengyelország-Észak-Írország 1:0

2016. 06. 12. 22:57

Foci EB: Lengyelország-Észak-Írország 1:0
A nap második találkozóján, a lengyel-észak-ír párharcban egyértelműen a lengyelek az esélyesek.

A nap második találkozóján, a lengyel-észak-ír párharcban számomra egyértelműen a lengyelek az esélyesek.

Ennek oka, hogy több, nemzetközi szinten jegyzett játékosuk is van, ráadásul az Európa bajnoki rutin is mellettük szól. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy az észak-írek a legutóbbi 15 selejtezős és barátságos meccsükből csak egyet veszítettek el. Egy rettentő összetartó csapatról beszélünk, ahol a kialakult egységesség csodákra képes. Ki ne emlékezne!?

Az észak-írek úgy mentek tovább a mi csoportunkból, hogy csupán egyetlen vereséget szenvedtek el, hatszor nyertek és csak három meccsüket adták döntetlenre. Az észak-írek – a mieinkhez hasonlóan – harminc éve várnak erre, a Nizzában hamarosan bekövetkező pillanatra, mikor is EB csoportmeccs keretében útjára indíthatják a labdát. Pedig erre 2014 szeptemberében a kutya sem számított Budapesten, amikor a magyarok elleni meccs 75. percében Priskin Tamás megszerezte a vezetést. De az észak-írek fordítottak, az itteni győzelemtől szárnyakat kaptak, gyakorlatilag meg sem álltak a csoportgyőzelemig. Megérdemelten kezdenek perceken belül az EB-n.

A lengyelek útja sem volt éppen nehéz, bár ők sokkal nehezebb selejtezőcsoportba kerültek, mint mostani ellenfelük! Egy sima hetest szórtak Gibraltárnak, aztán megverték 2:0-ra a németeket is, a skótokkal nem bírtak a harmadik meccsen (2:2) a grúzokat lelépték 4:0-ra és így tovább. A lényeg, hogy a csoportelsőségről csak egy ponttal maradtak le a németek mögött Adam Nawalka legényei, lényegében meglepően simán szerezték meg a Franciaországba szóló repülőjegyet. Erős csapatuk van, amely képes legyőzni az északíreket! Lássuk, sikerül-e!

A lengyel kezdőcsapat: Szczesny – Piszczek, Pazdán, Glik, Jedrejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Kapustka – Milik, Lewandowski – Szövetségi kapitány: Adam Nawalka
Az észak-ír kezdőcsapat: McGovern - McLaughlin, Cathcart, Jonny Evans – McNair, Norwood, Steven Davis, Baird, Ferguson – Lafferty. Szövetségi kapitány: Michael O'Neill
Játékvezető: Ovidiu Hategan (Románia)
Nézőszám: 35.624 fő

1. perc: A lengyelek kezdik fehér pirosban a játékot, az északírek zöld-fehérben láthatók! A játékvezető Ovidiu Hategan Romániából!
10. perc: Egyelőre lengyel helyzetecskék vannak, a távoli próbálkozásokat rendre blokkolja a védelem!
25. perc: Ahogy arra számítani lehetett, óriási, ám meddő a lengyel mezőnyfölény! A tizenhatosig nagyon simán eljutnak, ott azonban elfogy a tudomány! Minden részterületet tökéletesen zár az északír védelem!
29. perc: Na, végre valami! Milik kap középen labdát és húszról ráküldi, de véd a kapus! Észak-ír támadást még nem lehetett ma látni!
31. perc: Blaszczykowski jobboldali beadására Milik érkezik középen, cselezget egy kicsit, majd a kapu fölé tüzel! 31 percet kellet várni az első komoly lengyel helyzetre!
39. perc: Egy elvégzett szöglet után tisztáznak az észak-ír védők, a labda Kapustka elé, középre került, meg is célozta a bal felsőt, de a kapus kitolta!
45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

Nyomasztó a lengyelek mezőnyfölénye, a támadóegység tudománya elfogy a tizenhatoson belül, nagyrészt mezőnyjáték folyik, csak a pontrúgásokból alakul ki veszély. Az észak-írek támadásban egyáltalán nem veszélyesek, nem volt kapura lövésük az első félidőben. Ezeken a dolgokon a mestereknek változtatniuk kell a szünetben!

46. perc: Cserélt az észak-ír csapat a szünetben! Paddy McNair marad a kispadon, Stewart Dallas érkezik a helyére! Az észak-írek kezdik a második félidőt!
51. perc: Megszerzik a vezetést a lengyelek! Blaszczylowski ad be jobbról, középen érkezik Milik, ő lekezeli és 18 méterről a kapu közepébe gurít! 1:0
65. perc: Kapustka veszít labdát a középpályán, majd utána rúg a meginduló észak-ír játékosnak, villan tehát a sárga lap
66. perc: Cserél az észak-ír csapat! Ferguson hagyja el a pályát, Conor Washington jön a helyére!
69. perc: Craig Cathcart felrúgja a felezővonalnál Lewandowskit, ezért is sárga lap jár!
76. perc: Az utolsó észak-ír csere következik! Chris Baird hagyja el a pályát, Jamie Ward jön! Többet már nem cserélhet Martin O’Neill!
78. perc: Jön az első lengyel csere! Maczynski befejezte mára, Jodlowiec folytatja a helyén!
80. perc: Még egy lengyel csere! Blaszczykowski helyére Grosicki jön!
88. perc: Krychowiak kapott labdát bal szélen, egy kicsit befelé tolta, makjd középről megküldte jó 25 méterről, a labda súrolta a kapufát! Csere jön! Kapustka kap pihenőt, Peszko váltja!
89. perc: Piszczek belerúg egyet az ellenfélbe, ez is sárga lap!
94. perc: Ovidiu Hategan lefújja a mérkőzést!

Ahhoz képest, hogy sok gólos lengyel győzelmet várt mindenki, csak egy lövés talált be az észak-ír kapuba. Az észak-írek ahhoz képest, amit a selejtezőben mutattak, hatalmas csalódást okoztak, végig csak a védekezésre figyeltek, 90 perc alatt nem találták el a kaput, így megérdemelt a lengyelek győzelme is!