PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Magyarország-Portugália 3:3

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2016. 06. 22. 21:58

Foci EB: Magyarország-Portugália 3:3
Az utolsó csoportmérkőzését játszotta a magyar labdarúgó válogatott a franciaországi Európa bajnokságon!

A franciaországi Európa bajnokságon az utolsó csoportmérkőzését játszotta a magyar labdarúgó válogatott!

Milyen jó kimondani, hogy ez már tét nélküli találkozó számunkra! Hiszen tegnap már eldőlt, hogy továbbjutottunk, éppen ezért Bernd Storck ismételten keverheti a magyar válogatott kártyalapjait. Azok, akik attól vannak veszélyeztetve, hogy esetleges beszedett sárgalap miatt nem játszhatnak a nyolcaddöntőben, ma pihennek a kapitány döntése értelmében! Négy ilyen játékosunk van; Kádár, Kleinheisler, Németh Krisztián és Nagy Ádám ma nem lép pályára, de rajtuk kívül a csatársorban Priskin sem kezd, Vissszakerült Szalai Ádám. Ott lesz viszont a 4 másik kimaradó helyett Korhut, Pintér, Elek és Lovrencsics a kezdőben.

A másik oldalon Fernando Santos és csapata élet-halál meccsre készül, hiszen ha kikap a portugál csapat, akkor csomagolhat, elbúcsúzik. Ehhez képest csak két helyen változik a portugálok kezdőcsapata az osztrákok elleni partihoz képest, a védelemben Guerreiro játéka amúgy is kérdéses volt, ő ma nem játszik, Eliseu viszont igen az ő helyén. Quaresma játékával sem volt elégedett a portugál szövetségi kapitány, vissza is tette ezért a csapatba a középpályára Joao Máriót, nyilván ettől veszélyesebb játékot vár. Kérdés, hogy Fernando Santos kap-e veszélyes játékot a csapatától. A bíróküldésre a magyar csapatnak nem lehet panasza, Martin Atkinson, a világ egyik legjobb, angol játékvezetője dirigál ma. Ezt tette 2013. október 11-én is, akkor 8:1-re kikaptunk Hollandiától Amszterdamban, de hát az is egy másik válogatott volt, meg ez is egy másik magyar csapat. Lássuk a mérkőzést!

A magyar kezdőcsapat: Király – Lang, Guzmics, Juhász, Korhut – Gera, Dzsudzsák, Pintér, Elek, Lovrencsics – Szalai – Szövetségi kapitány: Bernd Storck

A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Vieirinha, Ricardo Carvalho, Pepe, Eliseu – André Gomes, Joao Mário, William Carvalho – Joao Moutinho,  Nani, Cristiano Ronaldo – Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Játékvezető: Martin Atkinson (Anglia)

Nézőszám: 58.000 fő

1. perc: A piros-fehér szerelésben játszó magyar csapat kezdi a mérkőzést, a portugálok türkiz zöldben játszanak! Martin Atkinson elindította a találkozót!

14. perc: Guzmics felrúgja Nanit, Jön a sárga lap Atkinsontól! Jogos!

18. perc: Vezet Magyarország! Ott van! GERA!!! Egy szöglet után fejel gyertyát az egyik protugál védő, a labda Gera elé kerül, aki 20 méterről, kapásból, irgalmatlanul kilövi a jobb alsót! Bravó,l Zolikám! 1:0 Kiesésre állnak a portugálok!

28. perc: Juhász odarúgott André Gomesnek, jön a sárga lap és CR7 szabadrúgása, ez utóbbit Király üti szögletre, ami nem veszélyes!

34. perc: Gera is odarúg André Gomesnek, ő is megkapja a sárgát! A szabadrúgást felküldi a lelátóra Ronaldo! Nyomnak a portugálok, de tanácstalanok, kilátástalan a játékuk! Sírjanak emiatt Lisszabonban!

42. perc: Egyenlít Portugália! Nani kap kiugratást a baloldalon és mielőtt odaérne a védője, 8 méterről a rövid alsóba bombáz! Királynak nem volt esélye! Elcsúszott a védekezés, megkaptuk a gólt! Így már a portugálok is továbbjutásra állnak! Semmi baj!

44. perc: Szalai próbálkozott távolról, Rui Patrício kiszedte a 25 méteres lövést a léc alól!

45. perc: Vége az első félidőnek! Meg lehet beszélni a magyar öltözőben a továbbiakat! Szünet!

Semmi baj nincsen! Ez az eredmény a magyar válogatottnak tökéletes! A semmiből kaptuk a gólt, de összességében uraljuk a meccset, fájhat a portugálok feje! Semmi extrát nem csináltak az első félidőben, amitől nekünk hasra kéne esni. így is továbbjutásra áll mindkét csapat!

46. perc: Két csere is a szünetben bonyolódik! Bese Barnabás érkezik Gera Zoltán helyett és a portugáloknál Renato Sanches érkezik Joao Moutinho helyére!

47. perc: CR7? Ugyan már! DZSB7! VEZETÜNK! Kapunk egy szabadrúgást, Dzsudzsák húszról rátekeri, megpattan a sorfalon, be a kapu közepébe! Rui Patrício tehetetlen! 2:1 Csodálatos meccs eddig!

50. perc: Megint egyenlítenek a portugálok! Egy jobboldali beadásba középen Ronaldo beleteszi a sarkát és onnan pattan be a bal alsóba! Ott volt Lang de esélye nem volt! 2:2

54. perc: MICSODA MECCS TE JÓ ÉG!!!! 3:2 ide! Dzsudzsák! A jobboldali szabadrúgása lejön a sorfalról, visszaszerzi, a tizenhatos sarkáról egy tolás után ellövi, középen megpattan az egyik portugálon és bevágódik a bal felsőbe! 3:2 Na, most összekapni a védekezést! Hát elképesztő, amit ez a csapat művel!

61. perc: Portugál Csere! André Gomes lejön, Quaresma bejön! Még támadóbb a portugál csapat, Fernando Santos mindent megpróbál!

62. perc: Nem igaz! Ronaldo megint betalál! Egy baloldali beadást fejel középről a kapuba! Egyenlő! 3:3

64. perc: Dzsudzsák ugratja ki a baloldalon Eleket, aki 12 méterről a rövid oldali kapufára lő!

70. perc: Megkezdi a magyar csapat a cserék sorát! Németh Krisztián váltja Szalai Ádámot!

77. perc: Quaresma is próbálkozik lövéssel 23 méterről, de másféllel, ha nem kettővel elvéti a célt!

81. perc: Cserél Portugália! Nani helyére Danilo érkezik a pályára! Nincs cseréje több az ellenfélnek!

82. perc: Mi is cserélünk! Lovrencsics pihenhet, Stieber játszhat a helyén! 8 perc a végéig!

90. perc: Még hármat rápakol Atkinson! Ennyit kell kibírni!

94. perc: Vége az EB legeslegjobb meccsének! És mi játszottuk! Hejj, de mekkorát!

És megnyertük a csoportot, kérem tisztelettel! Nem bírtak velünk a portugálok! Pedig azért valljuk be, derekasan próbálkoztak, aztán negyed órával a vége előtt feladták! Elfáradtunk, de semmi baj! Férfimunka volt ez, kérem! ez inkább a portugáloknak blama, mert csak harmadik helyen zárnak a csoportban három döntetlennel! Nem csinált semmit ez a portugál csapat csak rúgott hármat akkor, amikor bajba került! Erre a játékra a nyolcaddöntőben lehet építeni! Köszönjük, fiúk!