PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Németország-Lengyelország 0:0

2016. 06. 17. 09:24

Foci EB: Németország-Lengyelország 0:0
Rangadóval kezdődött, rangadóval is zárult a csütörtöki versenynap.

A csütörtöki versenynap rangadóval kezdődött, rangadóval is zárult.

A lengyelek és a németek a legnagyobb esélyesei annak, hogy az első két helyen végezzenek ebben a csoportban és ezért minden bizonnyal mindent bele is fognak adni. Rangadó ez azért is, mert mindkét csapat nyert az előző körben, így a szurkolók nyilván izgatottan várják kettejük csatáját.

A németeknél csupán egyetlen változtatás lesz a kezdőben az Ukrajna elleni nyitányhoz képest, ugyanis Mats Hummels felépült sérüléséből, így ő most visszakapja a helyét a csapatban. Egyebekben nem változott a német kezdő. A lengyeleknél a kapuban kellett cserélni, mivel az egyik edzésen Szczesny kapott ez rúgást a bokájára, ma ő nem tudja vállalni a játékot. Lukasz Fabianski feladata lesz tehát megőrizni a lengyel kaput a német góltól Érdekesség, hogy a lengyel csapatban játszik a Bundesliga gólkirálya, Robert Lewandowski személyében. Már csak ezért is pikáns találkozónak nézünk elébe. Sokkal szebb játékot, eseménydúsabb meccset várok, mint amilyen az előző két találkozó volt.

A német kezdőcsapat: Neuer – Höwedes, Hummels, Hector, Boateng – Khedira, Kroos – Götze, Draxler, Özil – Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
A lengyel kezdőcsapat: Fabianski – Piszczek, Pazdán, Glik, Jedrejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Kapustka – Milik, Lewandowski – Szövetségi kapitány: Adam Nawalka
Játékvezető: Björn Kuipers (Hollandia)
Nézőszám: 80.000 fő

1. perc: Fehér-feketében játszanak a németek, ők kezdik a mérkőzést! Tiszta pirosban a lengyelek, a játékvezető Björn Kuipers Hollandiából! Hadd legyek most gonosz! Érdekes lesz majd a kispadot is figyelni Joachim Löw szokatlan viselkedése miatt! Turkálta ő már az orrát is és benézett már a kezével a gatyájába is meccs közben! Ezzel beírta magát a futball-gusztustalanság történelemkönyvébe!
2. perc: Hopp! Máris egy sárga! Khedira kapja, mivel felborította Miliket!
4. perc: Draxler ad be balról, Götze fejel fölé középen! Bekezdenek a németek!
16. perc: Müller lekezel egy bedobást a baloldalon, majd begurítja Kroos elé, aki estében lő 10 méterről kapu mellé!
30. perc: Bekezdtek a németek az elején aztán kiegyenlített lett a meccs. A lengyelek is próbálkoznak valamit felmutatni, egyelőre nem sok sikerrel!
 34. perc: Özil akasztja meg Krychowiak kontráját, a bíró megítélése szerint szabálytalanul! Sárga lap! Vitatható, mert a lengyel dobta magát!
45. perc: Maczynski kap sárgát, miután lerántotta Müllert, ezzel megakasztva a német támadást. Miután elkönyvelte a sárga lapot, Kuipers lefújja az első félidőt!

Ez a meccs sem tetszik! Döbbenet, mi van ma! Bekezdtek a németek, összehoztak 2-3 helyzetet, aztán leült a meccs. Mindkét csapat begyűjtött néhány sárga lapot aztán mennek az öltözőbe. Mindkét oldalon sok a pontatlanság, talán idegesek is, szóval nem a igazi eddig ez a meccs sem! Az edzők jönnek az öltözőben!

46. perc: Nincs változtatás a csapatoknál, a lengyelek kezdik a második félidőt!
47. perc: Méghozzá helyzettel! Grosicki ad be jobbról, Milik érkezik a labdára, amely átszáll Boateng feje fölött, majd a lengyel csatár orrán landol, aki gyakorlatilag a kapu torkából orrolja ki!
48. perc: Müller kiugratja Götzét  jobboldalon, aki hat méterről, a kapujából kirontó kapusba lő, Pazdan takarítja el a labdát középen!
56. perc: Grosicki vetkőzteti le Draxlert, ezt észreveszi a bíró, felmutatja a sárgát a lengyelnek!
58. perc: Lewandowski lekészít egy szabadrúgást Miliknek, aki a kapu mellé lő 20 méterről!
65. perc: Jön az első csere a németeknél! Götze helyére Schürrle érkezik!
69. perc: Özil lúő középről kb 20 méterről, Fabianski védi egy Robinsonáddal!
72. perc: Újabb német csere! Draxler jön le, Mario Gomez áll be a helyére!
76. perc: Cserélnek a lengyelek is! Maczynski kocog le, Jodlowiec lesz a helyettese!
80. perc: Lengyel csere! Blaszczykowski munkáját köszöni meg Adam Nawalka, Kapustka bizonyíthat, 10 perce van rá!
87. perc: Utoljára cserélnek a lengyelek! Grosicki mehet zuhanyozni, Peszko jöhet játszani!
93. perc: Peszko brutálisan odalép Özilnek, érkezik a bíró a sárgával! A szabadrúgást Fabianski elüti, a meccset pedig Kuipers lezárja! Nem született gól a játéknap utolsó meccsén!

A védelmek domináltak ezen a partin, különösen a lengyelek védekezése volt példás a támadások befejezésével mindkét oldalon problémák voltak, csak helyzetekig jutottak. Igazságos döntetlen született, az első, ami gól nélküli. Mindkét mérkőző fél elégedett lehet, hiszen a C csoport első két helyéről várják a folytatást. ez a döntetlen azt a kérdést is eldöntötte, melyik csapat esik ki elsőként a 24-ből, nos ez a csapat Ukrajna, ők négy nap múlva mehetnek haza.