PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Németország-Olaszország

Holnap Konrád napja lesz.

2016. 07. 03. 10:19

Foci EB: Németország-Olaszország
Németország-Olaszország 1:1, tizenegyesekkel 6:5 a németeknek!

Egy újabb csúcstalálkozója volt  az Európa bajnokságnak Németország-Olaszország összecsapás. A tét most is az elődöntőbe kerülés volt,  annyi biztos volt, hogy a német és az olasz csapat közül valamelyik nagyon szomorúan megy haza majd haza.

A németek kontinenstornán még soha nem nyertek az olaszok ellen, ráadásul 20 éve nem emelhették a magasba az Európa bajnoki trófeát. Azóta felnőtt egy újabb generáció, Joachim Löw legénységének pedig reális esélye van megszerezni azt. Annak érdekében, hogy tovább álmodozhassanak, a német szövetségi kapitány nemcsak személyi változtatásokat, hanem formációváltást is végrehajtott, a 3-5-2-es taktikai hadrend azt jelentheti, hogy az olaszokat a saját fegyverükkel szeretné legyőzni. Ez azt jelenti, hogy Draxlert kivette a csapatból Joachim Löw, bekerült a helyére Höwedes. Kimmich és Hector előre megy a középpályára, ott lesz még Khedira, Kroos és Özil, elöl pedig változatlanul Müller és Gomez kezd. A különbség annyi az előző meccshez képest, hogy Müller most nem árnyék éket játszik, hanem Gomez mellé húzódik majd előre.

Az olaszoknál Antonio Conte meghagyta ugyanazt a 3-5-2-t, amit a spanyolok ellen is láthattunk, csupán annyi a változás, hogy a sérült De Rossi helyett Sturaro kezd majd a középpályán. Elsősorban német részről elkezdődött a taktikai csata már az öltözőben, ennek eredményéről a most következő tudósítás számol be.

A német kezdőcsapat: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels – Kimmich, Khedira, Kroos, Hector, Özil – Müller, Gomez – Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Az olasz kezdőcsapat: Buffon – Chiellini, Bonucci, Barzagli – De Sciglio, Sturaro, Florenzi, Parolo, Giaccherini – Éder, Pellé Szövetségi kapitány: Antonio Conte
Játékvezető: Kassai Viktor (Magyarország)
Nézőszám: 42.155 fő

1. perc: Szokásos fehér-fekete színösszeállításban a németek kezdik a meccset, kék-fehérben az olaszok játszanak. Kassai Viktor el is indítja a harmadik negyeddöntőt.
10. perc: Keresik a fogást egymáson a felek, egyelőre a németeknél van többet a labda. Az olaszok a kontrákra játszanak!
15. perc: Cserét kér Khedira, merthogy rálépett az egyik olasz a lábára, belesérült a combja az esetbe! Schweinsteiger máris érkezik!
27. perc: Hummels baloldali beadását Schweinsteiger középről a bal alsóba fejeli, de már szabadrúgás kifelé, mert a német ellökte ellenfelét! Nincs gól!
30. perc: Továbbra is a németek birtokolják többet a labdát, de pontatlanok, ráadásul az olaszok sokkal szorosabban, keményebben védekeznek, mint a szlovákok! Más kategória a két védelem!
41. perc: Kimmich kap labdát a jobboldalon, a tizenhatos elől beadja, középen Gomez fejel, de nem talál kaput!
43. perc: Hummels keverget a baloldalon, végül odaadja Heectornak, aki visszateszi Kimmichnek, ő meg középre emel Müller elé. Müller lő, Buffon kezébe!
44. perc: Giaccherini baloldali beadása a másik oldalon álló Sturaro elé kerül, aki megcélozza 20-ról a bal alsót, de Boateng belelép, így pattan mellé!
45. perc: Lefújja Kassai Viktor az első félidőt! Labdabirtoklási fölényben a németek!

De nem sokra mennek vele, mert az olaszok szenzációsan védekeznek. A félidő legvégére kicsit megélénkült a meccs, rájöttek a csapatok, hogy nem ártana valami focira emlékeztetőt is mutatni. Eddig nem különösebben tetszik, amit látok, de bízzunk abban, hogy a második félidőre változik a játék képe és gólt vagy gólokat is látunk majd!

46. perc: Nincs csere! Folytatódik a mérkőzés olasz kezdőrúgással a második félidőben!
54. perc: Gomez kap a tizenhatos előtt kiugratást, lekészíti a mögötte érkező Müllernek, aki jobbról kapásból tüzel, de Florenzi az utolsó pillanatban kirúgja a gólvonalról!
56. perc: Sturaro szabálytalankodik az egyik némettel! Nem kapott volna sárgát, ha nem áll neki hisztizni Kassainál! Megtette, megkapta a lapot!
57. perc: De Sciglio nem játszik az elődöntőben, ha továbbjutnak az olaszok! Durván odalépett az egyik németnek! Sárga lap!
59. perc: Parolo hátba rúgja Gomezt, sárga lappal jutalmazza a mozdulatot Kassai!
65. perc: Olasz hiba! Ott a német vezetés! Gomez ad a baloldalon elképesztő passzt Hectornak, aki középtr gurít, egy védőről pattan Özil elé, aki meg 7 méterről a bal alsóba bombáz! 1:0
68. perc: Müller felé érkezik jobbról egy beadás, középről sarokkal célozza meg a jobb a kapu jobb oldalát, de óriásit véd Buffon!
72. perc: Cserélnek a németek megint! Gomez hagyja el a pályát, Draxler érkezik a helyére!
78. perc: Boateng kézzel ér a labdába egy beadást követően, TIZENEGYEST AD KASSAI! Tökéletese döntés! Egyértelmű a kezezés! Bonucci áll oda és rúgja be a jobb alsóba! 1:1 Ez az első gól, amit Németország kap az Európa bajnokságon!
86. perc: Olasz csere! Florenzi jön le a pályáról, Darmian érkezik! Florenzi amúgy meg is húzódott, de valószínűleg nemcsak ezért döntött így Antonio Conte!
89. perc: De Sciglio kap labdát a baloldalon, elindul vele befelé, majd 18-ról az oldalhálóba tüzel!
90. perc: Hummels felrúgja Édert, ezzel meg kirúgja magát az elődöntőről, merthogy sárgát kap Kassaitól, aki 3 percet hosszabbít! Aztán lehet, hogy majd még fél órát!
93. perc: Vége a rendes játékidőnek! Jöhet a fél órás hosszabbítás egy pici szünet után!
Hosszabbítás:
91. perc: A két csapat első randija az 1970-es világbajnokságon úgy lett 4:3 az olaszok javára, hogy a hosszabbításban 5 gól született összesen, mivel a rendes játékidőben 1:1 lett a végeredmény! A németek kezdik a játékot!
92. perc: Pellé odarúg Boatnegnek, ezért ő sem játszhat az elődöntőben továbbjutás esetén, ugyanis Kassai neki is felmutatja a sárgát!
103. perc: Giaccherini színészkedett, a magyar bíró meg sárga lapot osztott! A középpályásnak szerencséje van, ő még a korábbi meccseken nem kapott lapot!
107. perc: Olasz csere! Éder elfáradt, meg is húzódott, Insigne érkezik a helyére!
112. perc: Schweinsteiger labdát szerez, majd pofán vágja Sturarót, ez is sárga lap!
120. perc: Utoljára cserélnek az olaszok! A begörcsölt Chiellini helyett jön Simone Zaza!
121. perc: Vége ennek a félidőnek is a hosszabbításban, a büntetők fogják eldönteni az elődöntős csapat kilétét!

Büntetőpárbaj:
Insigne kezdi, és rúgja be jobbra! Vezet Olaszország!
Kroos kezd a németeknél, Buffon tudta az irányt, de nem tudott védeni! Egyenlő!
Zaza jön az olaszoknál és nagyon fölé rúg a kapunak! Kihagyja!
Müller is kihagyja, mert Buffon megfogja! Rém gyenge tizenegyes volt!
Barzagli bevágja a következőt középre! 2:1 az olaszoknak!
Özil következik! És a jobb kapufát találja telibe! Hihetetlen!
Pellé is kihagyja a magáét! Nem hiszem el, ami történik!
Draxler viszont nem ront! 2:2 Jobbra lőtte be!
Bonucci ma már rúgott egy büntetőt, az bement, ez nem megy be!
Schweinsteigernek kell belőnie, ha tovább akarnak jutni a németek! És nem rúgja be ő sem! Mi kell még, hogy itt valaki nyerjen?
Giaccherini belövi középre! 3:2 az olaszoknak!
Ha Hummels kihagyja, vége! De nem hagyja ki, megyünk tovább! A jobb felsőbe ment a labda!
Parolo berúgja keményen középre! 4:3
Kimmich is berúgja a maga büntetőjét a bal alsóba!
De Sciglio ismét megszerzi a vezetést az olaszoknak! 5:4!
Boateng is belövi, már megint egyenlő!
Darmian következik, és kihagyja, mert gyatrán rúgja el!
Hector kezében a döntés! Berúgja, ezzel pedig az is eldőlt, hogy világversenyen először kapnak ki az olaszok a németektől! 6:5 a vége a párbajnak!

Nem volt ez egy különlegesen izgalmas meccs, de azért két gól csak született. A második félidőben a németek többet birtokolták a labdát és olyan érzése lehetett a nézőnek, hogy jobban is akarják ezt a győzelmet. Támadásban pontatlanok voltak, a büntetők sem igazán mentek, de azért hatot csak begyötörtek az olasz kapuba. Az összképet nézve a németek első, olaszok felett aratott győzelme megérdemelt, így joggal várhatják a franciákat vagy Izlandot az elődöntőbe! Tehát még egyszer: Németország-Olaszország 1:1, tizenegyesekkel 6:5 a németeknek!