PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Németország-Szlovákia 3:0

Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2016. 06. 26. 23:27

Foci EB: Németország-Szlovákia 3:0
Az utolsó felvezető meccs vasárnap, ha úgy tetszik az utolsó előétel a magyar-belga parti előtt a Németország-Szlovákia volt.

A Németország-Szlovákia volt az utolsó felvezető meccs vasárnap, ha úgy tetszik az utolsó előétel a magyar-belga parti előtt.

A németek és a szlovákok ütközete a második volt a  sorban. Ha a világbajnok nem figyel ma oda, nagyon könnyen bajba kerülhet. Egyértelműen a német csapat az esélyes ezen a meccsen. De lehet, hogy a szlovákok másképp gondolják, hiszen ők az angolokkal játszottak gól nélküli döntetlent az utolsó csoportkörben, ezért kiindulhatnak abból is, hogyha Angliát szoros meccsre kényszerítették, akkor bizony megtehetik a németekkel is ugyanezt. És ha 120 perc után is döntetlen az állás, akkor a büntetőpárbaj nevű orosz rulettben bármi megtörténhet. De nem lesz könnyű dolguk, ugyanis a németek bombaerős összeállítást raknak pályára ma is.

Joachim Löw csak egy helyen változtatott csapata kezdőjén, Götzét vette ki a középpályáról és Draxlert tette be. a többi poszton ugyanazok játszanak, akik az északírek ellen is kezdtek az utolsó csoportkörben.

A szlovákoknál négy helyen találtam változást az angolok elleni kezdőhöz képest, ma a védelemben Gyömbér Norbert kezd Hubocan helyett, a középpályáról Mák Róbert és Pecovsky került ki, őket Hrosovsky és Skriniar pótolja. Elöl Weiss mellett ezúttal nem Duda, hanem Duris feladata lesz a német kapura veszélyesen játszani. Hogy sikerül-e? Azt majd két óra múlva meglátjuk!

A német kezdőcsapat: Neuer – Kimmich, Hummels, Hector, Boateng – Khedira, Kroos, Draxler, Özil Müller – Gomez Szövetségi kapitány: Joachim Löw
A szlovák kezdőcsapat: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Gyömbér – Hrosovsky, Kucka – Skriniar, Hamsík, Weiss – Duris Szövetségi kapitány: Ján Kozák
Játékvezető: Szymon Marciniak (Lengyelország)
Nézőszám: 50.000 fő

1. perc: a németek kezdik az összecsapást hagyományos fehér mezükben és fekete gatyájukban, a szlovákok tiszta kékben játszanak! A lengyel Szymon Marciniak a játékvezető!
6. perc: Kroos jobboldali szabadrúgását középen Khedira fejeli a léc alá, de kiszedi Kozácik!
8. perc: Nem tart sokáig a döntetlen! Vezetnek a németek! Boateng! Kroos baloldali szögletét középen röviden tisztázzák a szlovák védők, érkezik a labdára Boateng és tizenötről kegyetlenül kilövi a bal alsót! 1:0!
13. perc: Büntetőt kapnak a németek! Gomezt löki a tizenhatoson belül Skrtel, aki a büntető mellé még elkönyvelhet egy sárgát is! Özil kihagyja a tizenegyest! És Skrtel is a következő meccset, ha továbbjutnak a szlovákok!
24. perc: Draxler baloldali beadását a másik oldalra csúsztatja Gomez, ahol érkezik Özil és tizenötről kapásból a bal kapufa mellé durrant!
35. perc: Eddig a szlovákok nem nagyon tudnak hozzászagolni a meccshez! Egyértelmű a német fölény!
39. perc: Draxler kap kiugratást középen, átveszi, befordul és a kapu mellé lő!
41. perc: Az első épkézláb szlovák támadás! Pekarík jön a jobboldalon, a beadására Kucka érkezik és fejel, Neuer véd óriásit!
43. perc: Kettő! Még nagyobb bajban a szlovákok! Draxler kap labdát a baloldalon, elküldi szendvicsért a büfébe Pekaríkot, majd az alapvonalról beadja, Gomez pedig középen a léc alá bombáz! 2:0! Tükörsima eddig!
45. perc: Vége az első félidőnek! Joachim Löw elégedett lehet, Ján Kozák viszont vakarhatja a fejét!

A szlovákoknak eddig nem sok közük van a meccshez, egyetlen épkézláb helyzetüket is kihagyták. Viszont a németek eddig lazán játszanak, mezőnyfölényben vannak, klasszis különbség van a csapatok között. Nagyon úgy néz ki, hogy eldőlt, de még van egy félidő, láthatunk még csodát is akár!

46. perc: Cserélnek a szlovákok a szünetben! Az eddig észrevehetetlen Weiss maradt a kispadon, Ján Gregus érkezik! A szlovákok végzik el a kezdőrúgást! És Kimmich máris begyűjt egy sárgát a bírótól, mert kézzel próbált szerelni! Ez gyorsan ment!
63. perc: Ott a harmadik! Ezúttal Draxler! Egy jobbról beívelt labdát Hummels fejel a másik oldalról középre, Draxler beollózza öt méterről! Ez eldőlt! 3:0! És jön egy szlovák csere is! Duris helyére a Ferencváros csatára, Stanislav Sesták érkezik!
67. perc: Üdvözlésképpen Hummels odarúg Sestáknak, ez pedig sárga lapot ér Marciniaknál!
71. perc: Kettős német csere! Boateng az első, aki lejön. őt Höwedes váltja. Érkezik még Podolski is Draxler helyett!
76. perc: Jöjjön az utolsó német csere! Khedira helyén Schweinsteiger fejezi be a mai meccset!
81. perc: Kimmich ível középről Podolski elé, aki leveszi, de már lest int a partjelző, tévesen! Podolski biztos nem volt lesen, de nem ezen múlik a szlovák vereség! Ezért nem is bánja Podolski az ítéletet!
84. perc: Az utolsó szlovák csere következik! Gyömbér Norbert helyére érkezik Saláta Kornél! Nem, ne röhögjön senki! Tényleg így hívják!
90. perc: Még 120 másodpercig tart a szlovák szenvedéstörténet! Miközben ez kiderül, Müller jobboldali beadását Kroos lövi meg középen, Kozácik ezt a lövést nem engedi be!
91. perc: Kucka búcsúzóul még felrúgja Özilt, amiért útravalónak eltehet egy sárgát a bőröndjébe, persze képletesen!
92. perc: Vége! Kiesett Szlovákia, a német csapat pedig besétál a negyeddöntőbe!

A szlovák csapat nem tudott csodát tenni a második félidőben, továbbra sem volt köze a meccshez. A németek egyértelműen domináltak ma és megmutatták, hogy bizony ők talán a legesélyesebb csapat az Európa bajnoki cím megszerzésére! Csúnyán búcsúztak a szlovákok, de ez volt a realitás. Már egyetlen szomszédunk sincs tehát versenyben, csak mi, magyarok állunk még a Kárpát-medencéből. A németek készülhetnek Spanyolország vagy Olaszország ellen, annak a párharcnak a győztesére holnap derül majd fény!