PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Németország-Ukrajna 2:0

Ma Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.

2016. 06. 13. 08:20

Foci EB: Németország-Ukrajna 2:0
A németek és az ukránok meccse zárta a harmadik versenynapot az Európa Bajnokságon.

Az Európa Bajnokságon a németek és az ukránok meccse zárta a harmadik versenynapot.

Papíron ez a találkozó a németeké, hiszen a világbajnoki címvédőről beszélünk. Viszont a németek a selejtezőben produkáltak néhány olyan eredményt, amelyek nem méltóak egy világbajnok csapathoz. Rögtön a második selejtezőjükön kikaptak a lengyelektől idegenben, de érdekes módon az írek is három pontot szereztek tőlük. Mindettől függetlenül csoportelsőként érkeztek az eb-re és egyértelmű favoritnak számítanak.

Az ukránok pótselejtezőn harcolták ki a kvalifikációt sikerrel, pedig nem úgy indult, mintha erről ma beszélhetnénk. A selejtezőben kikaptak a szlovákoktól, aztán viszont sorozatban jöttek a győzelmek. Fehéroroszország, Macedónia, Luxemburg oda-vissza, szóval a kötelező győzelmeket magabiztosan hozták, viszont a spanyolokkal és – ami meglepőbb – a szlovákokkal nem bírtak. Maradt a pótselejtező, ahol a szlovén csapatnak már esélyt sem adtak. Így ma este a németekkel megnyithatják EB-szereplésüket! Nézzük, milyen sikerrel!

A német kezdőcsapat: Neuer – Höwedes, Mustafi, Hector, Boateng – Khedira, Kroos – Götze, Draxler, Özil – Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Az ukrán kezdőcsapat: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Szidorcsuk, Sztepanenko – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Zozulja. Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
Játékvezető: Martin Atkinson (Anglia)
Nézőszám: 50.186 fő

1. perc: Fehér-feketében játszanak a németek, ők kezdik a találkozót! Az ukránok tiszta sárgában lépnek pályára. Martin Atkinson Angliából, ő dirigál a találkozón!
4. perc: Eladják a németek a labdát a saját térfelük jobboldalán, Konopljanka szerezte meg, majd gondolt egyet és lőtt, Neuer hatalmasat védett!
19. perc: Vezet a német válogatott! Özil végez el egy szabadrúgást jobbról, középen Mustafi emelkedik és bebólintja a labdát a kapu bal oldalába! 1:0
23. perc: Kroos próbálkozott egy lövéssel 20 méterről, a labda megpattant Hacseridi testén és a kapu mellé vágódott! Helyzet volt ez is!
30.perc: Kroos kiugratja Khedirát középen, aki átveszi a labdát és öt méterről a kapusba lövi!
31. perc: Egy ukrán szöglet kerül Sevcsuk elé, aki 24-ről lő ballal kapura, nem sokkal ment mellé!
37. perc: Jarnolenko a jobboldalról ad be 12 méterre a kaputól, a másik oldalon érkezik Konopljanka, aki már épp a kapuba lőne, amikor az utolsó pillanatban Boateng a gólvonalról kivágja a labdát!
46. perc: Vége az első félidőnek!

A németek a félidő első felében mezőnyfölényben játszottak. Többet birtokolták a labdát és vezetést is szereztek. Azonban a gól felébresztette az Ukránokat, aki bátrabban kezdtek el játszani, veszélyesebbek lettek kapura. Ha ezt a játékot folytatják, az egyenlítés is meglehet, az eredmény figyelmeztető jel kell hogy legyen a világbajnok számára! Következnek az edzői értékelések és instrukciók az öltözőben, addig mi pihenünk egy kicsit!

46. perc: Csere nincs! Folytatódik a meccs! Az ukránok kezdik a félidőt!
48. perc: Drayler kap labdát a baloldalon, majd meghúzza befelé és ellövi a jobb alsó felé, Pjatov kitenyereli oldalra!
52. perc: Most Kroos kap labdát ugyanott, ahol négy perccel korábban Draxler, ő is befelé tolja és rálövi, de Kroos ezúttal a bal felső sarkot választja és nem is tévedett sokat, a felső lécet találja el!
58. perc: Szabadrúgást kapnak az ukránok, amit Rakickij végez el! A jobb alsót célozza meg, de Neuer észnél volt és kipiszkálta!
61. perc: Nagyon szeretik a pálya baloldalát a németek! Most Khedira próbálta meg ugyanazt, amit két csapattársa, Pjatov azonban ezt is védi!
66. perc: Cserélnek az ukránok! Zozulja helyét a továbbiakban Szeleznyov veszi át! Megvolt az első csere ezen az összecsapáson is!
68. perc: Hector most jobbról kanyarítja be a labdát, Draxler jön is középen és a kapu fölé fejel! Újabb helyzet!
74. perc: Cserélnek az ukránok! Kovalenko helyén Zincsenko folytatja ezt a meccset!
78. perc: Most a németek cserélnek! Draxler kap pihenőt, Schürrle pedig lehetőséget a bizonyításra!
82. perc: Götze hozza a labdát, majd lepasszolja középen Schürrlének, aki 17-ről rálövi, de a kapu mellett pattog el a labda!
87. perc: Özil ugrik ki középen a labdával, beviszi a tizenhatosra és Pjatovba lövi. Aztán a német védelembe kerül a labda de Neuer félreértette védőtársa szándékát, szerencséjére a labda kipattogott az alapvonalon!
90. perc: Ismét cserélnek a németek! Mario Götze mehet a kispadra, Bastian Schweinsteiger jön a helyére!
92. perc: Német kontrát látunk! Özil hozza a labdát a baloldalon, majd a tizenhatossal egy magasságban beadja, a másik oldalon érkezik Schwinsteiger és ha már beáll, berúgja a lasztit a léc alá! Újabb gól! 2:0
94. perc: Martin Atkinson véget vet a találkozónak! Német győzelemmel zárult ez a nap.

A mérkőzés második félideje kiegyenlítettebbé vált egy picit, bár ettől függetlenül mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. Az ukránok becsülettel próbálkoztak az egyenlítéssel, ám a végére elfáradtak és a friss erő, Schweinsteiger végképp eldöntötte, hogy ezen a napon a 3 pontot a németek szerzik meg. Az ukránok helyzete mindazonáltal nem reménytelen, hiszen ott vannak a lengyelek és az északírek, akik ellen a maihoz hasonló bátor játékkal lehet esély a győzelemre a következő két fordulóban.