PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Portugália-Izland 1:1

Foci EB: Portugália-Izland 1:1
A nap utolsó összecsapása a Portugália-Izland volt!

A Portugália-Izland volt a keddi nap utolsó összecsapása.

Nehéz volt leülni tudósítást írni a  nap utolsó találkozójáról, azok után, amilyen csodát a magyarok produkáltak. Na, de mégis meg kellett tenni!

A selejtezőben az a különleges helyzet állt elő a portugálokkal kapcsolatban, hogy a csoportjukban csak négy rivális volt rajtuk kívül, mivel ugye a franciák alanyi jogon EB-résztvevők! Így aztán a portugáloknak csak nyolc meccset kellett lejátszaniuk, azokból hetet megnyertek és csak egyet, rögtön az elején az albánok elleni, hazai csatát bukták el. Így ők lényegében simán jutottak ki az Európa bajnokságra. Erős csapatuk van Cristiano Ronaldóval, de ha neki nem megy, a többieknek sem megy. És ha egyenes ágon akarnak tovább jutni, ma nem hibázhatnak, mivel a magyar csapat nyert, így a legjobb 4 csoport harmadik között is helyet kaphat.

Az izlandi futball az elmúlt két évben hatalmas fejlődésen ment keresztül. Mutatja ezt a selejtezőcsoportban elért második hely, mindezt 6 győzelemmel 2 döntetlennel és 2 vereséggel érték el! Nem kisebb csapatokat vertek meg, mint például Hollandiát és Törökországot is, amelyik csapat ezt a kettőt meg tudja verni, az joggal lehet itt a mezőnyben. Még egy kis adalék, hogy Izland, története első Európa bajnokságára készülhet. Lássuk a debütálást!

A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Vieirinha, Ricardo Carvalho, Pepe, Guerrero – André Gomes, Mário, Joao Pereira – Joao Moutinho, Nani, Cristiano Ronaldo – Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Az izlandi kezdőcsapat: Halldórsson – Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Árnasson, Skúlasson – Gudmundsson, Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Bjarnasson – Sigthórsson, Bödvarsson – Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck
Játékvezető: Cüneyt Cakir (Törökország
Nézőszám: 42.000 fő

1. perc: Az izlandi csapat kezdi tiszta fehérben a játékot, a portugálok bordó mezben vannak. Cüneyt Cakir, a török játékvezető ebben a pillanatban elindítja a meccset!
3. perc: Gylfi Sigurdsson kiugrik a középpályán, megindul a kapu felé, betör a tizenhatosra, de jön Rui Patrício és óriásit véd!
6. perc: Egy portugál beadásba Árnasson fejel bele, a labda elmegy a kapu mellett! Majdnem úgy járt Izland, mint szegény írek!
21. perc: Cristiano Ronaldo baloldali beadását középen Nani fejelte kapura, de csak a kapufát találta el!
25. perc: Pepe a félpályáról felpasszolja Ronaldónak, aki belepiszkálni tud, de még így is veszélyes, védenie kell az izlandi kapusnak!
31. perc: Megszerzi a vezetést Portugália! Egy jobboldali támadást látunk, kényszerítővel kezdődik az akció, André Gomes adja be végül a labdát, érkezik rá Nani és a jobb alsóba kotorja a labdát 1:0
45. perc: Cüneyt Cakir lefújja az első félidőt! Jöhet a frissítő szünet!

Izlandi helyzettel kezdődött, aztán a portugálok szép lassan átvették az irányítást, a gól óta azonban egy picit leült a meccs. Reméljük, hogy egy picit színvonalasabb második félidő lesz ezen a meccsen. Eddig jön a papírforma!

46. perc: Nem cserélt egyik csapat sem! Jön a folytatás, portugál labdabirtoklással!
47. perc: Egy, Nani felé szálló, baloldali beívelést kifejelnek az izlandi védők, méghozzá Cristiano Ronaldo elé, aki kapásból rálövi, de a labda elzúg a kapu mellett!
50. perc: Hatalmas meglepetés! Ott az izlandi egyenlítés! Gudmundsson jobboldali beadását elnézi Vieirinha, Bjarnasson egyedül marad és az érkező labdát hat méterről, fél fordulattal, balról lövi a kapuba! 1:1
55. perc: Bjarnasson felrúgja Vieirinhát, sárga lapot kap ezért! Jogosnak tűnik!
60. perc: Ez a döntetlen nekünk csodálatos lenne! Pontelőnnyel vezethetnénk a csoportot! Közben amúgy André Gomes kap labdát a tizenhatos jobb sarkánál, majd rátűzi, de véd a kapus!
70. perc: Cserél a portugál csapat! Joao Moutinho megy a kispadra, Renato Sanches foglalja el a helyét, aki az EB legfiatalabb játékosa, 18 éves és 301 napos
71. perc: Egy jobboldali szabadrúgást Nani fejel kapura, centikkel megy mellé!
76. perc: Újabb portugál csere következik! Joao Mário helyét Ricardo Quaresma veszi át!
78. perc: Quaresma baloldali beadása megpattan az egyik közeli védőn, Halldórssonnak mentenie kell!
80. perc: Cserél Izland! Sigthórsson jön le, Finnbogasson érkezik a helyére!
84. perc: A portugáloknál is van egy Éder, ő most egy csere keretében lép pályára, André Gomes kap pihenőt.
86. perc: Nani ad be jobbról, középen Ronaldo érkezik és fejel, nagyot véd a kapus!
90. perc: Cserél Izland! Gudmundsson helyére Elmar Bjarnason érkezik! Három percet kell még kibírnia Izlandnak!
94. perc: Finnbogasson beleér kézzel egy szabadrúgásba, ez is sárga lap! Már fel is mutatja Cakir! A megismételt szabadrúgást Cristiano Rondaldo a sorfalba vágja, a török bíró ezután lefújja a meccset!

Hát kérem tisztelettel döntetlen lett! Egy 331 ezer lakosú kis sziget 11 játékosa megtréfálta Portugáliát ezzel a döntetlennel, ami magyar szempontból egészen zseniális! Magyarország pontelőnnyel  vezeti  az F csoportot! Az első félidőben a portugálok ötször találtak kaput a lövéseikkel, egy lett gól. Folyamatosan nyomtak az egész meccsen, de egy figyelmetlenség pontvesztést okozott! Bár eddig azt kommunikálták, hogy minden meccsüket meg fogják nyerni, most már biztosan nem lesz így Felértékelődött ezen az EB-n a koncentráció, a türelem és a pontosság! Szenzációs nap zárult ezzel a mérkőzéssel, köszönjük még egyszer az élményt és egyúttal örüljünk a portugálok döntetlenjének is!