PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Románia-Albánia 0:1

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2016. 06. 20. 07:01

Foci EB: Románia-Albánia 0:1
Élet-halál meccs a lyoni, aki itt kikap, ugyanis mehet haza, de lehet, hogy az is, aki nyer.

A lyoni élet-halál meccs, aki itt kikap, ugyanis mehet haza, de lehet, hogy az is, aki nyer.

Amennyiben az albánok négynél kevesebbel verik meg a románokat, akkor hiába végeznek a harmadik helyen a csoportban, valószínűleg, csütörtökön reggel mehetnek haza. Ha a románok nyernek, akkor egy svájci vereség esetén a csoport második helyére jönnek előre és továbbjutnak. Ennek érdekében Anghel Iordanescu teljesen felforgatta a csapatát, részben kényszerből is. Razvan Rat és Pintilii is sérült, Rat helyén a védelemben Matel kezd, Pintilii helyére pedig Popa kerül vissza. Csatár poszton ezúttal Alibec kezd, Torje helyett pedig Stanciu került vissza a csapatba.

Az albánoknál csak egy helyen történt változás a franciák elleni meccs óta, Kukeli eltiltás miatt nem játszik, őt Basha pótolja majd. Lássuk tehát ezt az élet-halál harcot.

A román kezdőcsapat: Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Matel – Prepelita, Hoban, Popa – Stancu, Stanciu, Alibec – Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu
 Az albán kezdőcsapat: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli –Basha, Lila, Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku – Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi
Játékvezető: Pável Královec (Csehország)
Nézőszám: 29.000 fő

1. perc: Tiszta sárgában a románok, feketében Albánia játszik. Pável Královec indítja a találkozót!
6. perc: Basha megrúgja Hobant, máris jön az első sárga lap!
8. perc: Stancu lő a tizenhatos elől a léc alá, csakhogy ott van a kapus keze és kitolja. Rosszul szabadított fel Hysaj!
23. perc: Lenjani teszi ki jobbra Lila elé, akitől visszakapja, majd hat méterről fölé lő!
30. perc: Megy a birkózás a két csapat között! Helyzet nem nagyon van! Unalmas! Érzik a tétet a srácok, egyik csapat sem mer kockáztatni.
35. perc: Elkiabáltam? Lenjani 17 méteres, gyámoltalan lövése Memushaj elé pattan jobbra, aki 5 méterről Tatarusanut találja el!
43. perc: Mondom én, hogy elkiabáltam! Vezet Albánia! Memushaj jobboldali beadására rosszul jön ki Tatarusanu, Chiriches meg aláfut, a másik oldalon érkezik Sadiku és a kapuba helyezi a labdát! 1:0 Albániának!
45. perc: Vége az első félidőnek! Szünetre vonulnak a csapatok!

Enyhe albán mezőnyfölény érett góllá, a románok gyakorlatilag semmit nem csinálnak, ráadásul a védelem elnézett egy beadást. Ezzel a félidőben Románia kiesésre áll, Albánia szintén, hiszen negatív gólkülönbséggel kizárt, hogy az első négyben végezzenek a csoport harmadikok versenyébe. Ha így marad, akkor ez a győzelem az albánoknak csupán szépségtapasz, nekünk viszont jól jön, ha esetleg harmadik helyen végzünk a csoportunkban!

46. perc: Cserélnek a románok! Sanmartean áll be a pályára, Prepelita marad a kispadon! Albánia végzi el a második félidő kezdőrúgását!
47. perc: Memushaj jobboldali szöglete megy kapu fölé, méghozzá Mavraj fejéről! Albán helyzettel kezdődik!
53. perc: Matel vetkőzteti Memushajt, a bíró észreveszi és a román mezével megegyező színű lapot ad! Sárga!
57: perc: Alibec megsérül a csuklóján, nem tudja folytatni! Csere! Torje érkezik a helyére!
59. perc: Az albánok is cserélnek! Sadiku helyére Balaj érkezik! Ez az első albán csere!
63. perc: Memushaj kap labdát a jobboldalon, majd 18-ról rálövi, Tatarusanu nehezen védi a lövést!
68. perc: Utoljára cserél Románia! Popa helyére Andone érkezik! Támadni szeretne a csapat!
76. perc: Sanmarteran Andone elé tálal a jobboldalon, aki elviszi 6 méterig a labdát, majd a lécre bombáz! Centiken múlott! Ezt követően Lenjanit hozza le Gianni De Biasi, Roshit küldi be!
86. perc: Memushaj baloldali szögletét Mavraj lábbal küldi az oldalhálóba, pedig már sokan bent látták!
93. perc: Torje agya elborult, reklamál a játékvezetőnél, aki egy sárga lappal téríti észre a magáról megfeledkező szélsőt!
94. perc: Hysaj húzza az időt pofátlanul, na, meg mást is húz, például a sárga lapot elő a bíró zsebéből ezzel a viselkedéssel!
96. perc: Vége! Kiestek a románok! Albánia a csoport harmadik helyén!

A románok ezen a találkozón sem tudtak javítani érdemben a játékukon, ötlettelen, tompa támadójátékot produkáltak. A védelemnek elég volt egyszer hibázni, góllal honorálták az albánok. Ők egyébként kezdeményezők voltak, sokkal több támadást vezettek és megérdemelten nyertek történetük során először Románia ellen! Magyar szempontból azért tökéletes az eredmény, mert az albánoknak három pontjuk van, és ha csoport harmadikak lennénk, őket már megelőzzük. Az A-csoport küzdelmei tehát ma befejeződtek!