PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Románia-Svájc 1:1

Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2016. 06. 15. 21:52

Foci EB: Románia-Svájc 1:1
A nap második találkozója különösen a románoknak volt fontos az A-csoportban, ugyanis ha kikapnak, akkor már szinte biztosan nem jutnak tovább, még a harmadik helyre is nehezen érnek oda.

Különösen a románoknak volt  fontos az A-csoportban a nap második találkozója ugyanis ha kikapnak, akkor már szinte biztosan nem jutnak tovább, még a harmadik helyre is nehezen érnek oda.

Azon az ágon négy hely kiadó, így lesz a huszonnégyből tizenhat. Na, de vissza a meccshez! A tét nagyságának megfelelően a románoknál Anghel Iordanescu négy helyen is változtatott a franciák ellen kezdő csapatán. Két új ember került be a középpályára, Prepelita és Torje ma Hobant és Popát váltja. A csatársorban Stanciu és Andone játékát köszönte meg a kapitány, őket Chipciu és Keserü váltja majd.

Svájc elégedett lehet, hiszen nyertek az albánok ellen, ezért nem is változik a kezdőcsapat a szombatihoz képest, ugyanazok kezdenek, aki az első fordulóban is. A győzelem csak azért lenne fontos a svájciaknak, mert a franciák ellen már nem lesz egyszerű nyerni és egy mostani, valamint egy, a következő körben érkező vereség komoly bajba sodorhatná őket, tehát Vladimir Petkovic fiai azért lépnek ma pályára, hogy legközelebb, a franciák ellen ezt már tét nélkül tehessék meg!

A román kezdőcsapat: Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat – Prepelita, Pintilii, Torje – Stancu, Chipciu, Keserü – Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu
A svájci kezdőcsapat: Sommer – Lichtsteiner, Djourou, Schär, Ricardo Rodríguez – Behrami, Dzemaili, Granit Xhaka – Shaqiri, Seferovic, Mehmedi – Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Játékvezető: Szergej Karaszev (Oroszország)
Nézőszám: 47.294 fő

1. perc: Piros fehérben lesznek a svájciak, a románok tiszta sárgában. Svájc kezdi a meccset, az orosz Karaszev a játékvezető!
7. perc: Helyzet! Seferovic kap labdát a tizenhatoson belül, háttal áll a kapunak védővel a nyakán, de befordul és a kapu jobboldala mellé lő!
16. perc: Shaqiri ível a középpályáról balra Seferovic elé, ő átveszi és kapásból ellövi, lábbal véd Tatarusanu!
18. perc: Tizenegyest kapnak a románok! Lichtsteiner meghúzta az egyik román mezét, sárgát nem kap, de a románok büntetőt igen! Stancu végzi el, a bal alsóba küldi nagyon higgadtan! 1:0
20. perc: egy kis szögletet középre fejelnek ki a románok, ahol érkezik Schär és kapásból rátűzi, Tatarusanu a felső léc alól piszkálja ki a lövést!
22. perc: Prepelita kőkeményen odalép Xhakának a pálya közepén, érkezik a sárga lappal a bíró!
24. perc: Nagyon király ez a sárga eső! Chipciu elgáncsolja Lichtsteinert, ezért kap lapot! Megy a meze színéhez!
28. perc: egy baloldali román szabadrúgás jön be középre Sapunaru lába elé, aki kapásból ellövi 15 méterről, de csak a kapufát találja el!
33. perc: Kissé jobbról végez el szabadrúgást Ricardo Rodríguez, de pont a kapus kezébe rúgja a bal kapufához!
37. perc: Keserü a félpályánál visszarántja Behramit, ez is sárga lap
39. perc: Lichtsteiner befut egy labdát és beadja, középen jön Dzemaili és a kapu mellé fejel!
46. perc: Itt a vége az első félidőnek! Szünet következik!

Ez a meccs a gól ellenére kiegyenlített. Mindkét oldalon sok a helyzet, a románok védekezésben agresszívabbak, különösen a büntető óta, ami a sárga lapok számában is megmutatkozik. Vladimir Petkovicnak valamit ki kell találnia, ha nem szeretne nehéz utolsó csoportmeccset a franciák ellen, a másik oldalon pedig egy kicsit talán le kéne nyugtatni a román srácokat, mert előbb-utóbb kiállítás lesz a móka vége. Pihenjünk egyet!

46. perc: Kényszerű cser a románoknál a szünetben! Pintilii megsérült, Hoban érkezik a helyére. A románok kezdik a második félidőt! Mindjárt két lövéssel, mind a kettőt Hoban kivitelezte. Az egyik elhalt egy védőben, a másik meg elment a bal kapufa mellett!
50. perc: Xhaka felrúgja Sapunarut, sárga lap ez is! Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a román védő erősen rájátszott a dologra!
52. perc: Torje kap labdát a jobboldalon a tizenhatossal egy vonalban, Torje beadja, Djourou érkezik menteni, de majdnem öngólt vét!
56. perc: Egyenlít Svájc! Mehmedi! Egy baloldali szögletet kifejel a román védelem, pont az érkező Mehmedi elé, aki kissé balról, rádőlve lövi meg a labdát, mely irgalmatlan erővel zúdul a kapu baloldalába! 1:1
62. perc: Román csere! Razvan Rat helyére Cristian Filip áll be! Ez volt a második változtatás román oldalon!
64. perc: Jön az első svájci csere! Seferovic helyére Embolo érkezik! Csatárposzton frissít a svájci kapitány!
70. perc: Torje végez el középről egy román szabadrúgást, amely a jobb alsó felé tart de Sommer kapus kiszedi és nem a hálóból!
76. perc: Torje felrúgja Embolót, ezzel megakadályoz egy kontrát, de a sárga lap felmutatását már nem tudja meggátolni! A szabadrúgás veszélytelen!
83. perc: Utoljára cserélnek a románok ma! És a svájciak is cserélnek egyet! Stancu jön le az egyik oldalon és Andone érkezik, valamint Dzemaili kocog le és Michael Lang áll be a másikon!
91. perc: Az utolsó svájci csere következik! Shaqiri helyére Tarashaj áll be! Még két perc a végéig!
94. perc: Még egyet rápakolt a csere miatt a bíró, de most már tényleg vége! Románia-Svájc 1:1

Kiegyenlített találkozó végződött döntetlenre! Lehet erre azt mondani, hogy igazságos eredmény született, bár az utolsó húsz percre ellaposodott a találkozó. A románok el is fáradtak meg el is fogadták az eredményt, nyilván azzal kalkulálnak, hogy ők majd megverik Albániát és továbbmennek. A svájciak ezzel az eredménnyel beszálltak a legjobb 4 csoport harmadik helyért folytatott küzdelembe, de pokoli nehéz parti vár rájuk a franciák ellen.                                                             (Haász Rudolf)