PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Spanyolország-Horvátország 1:2

</R Ft
   </R Ft

2016. 06. 22. 10:15

Foci EB: Spanyolország-Horvátország 1:2
A D csoport utolsó fordulójának, egy időben zajló csatái zárták a keddi napot az Európa bajnokságon.

A keddi napot A D csoport utolsó fordulójának, egy időben zajló csatái zárták az Európa bajnokságon.

A spanyolok a horvátokkal játszanak a kontinenstorna 31. mérkőzésén. A spanyolok megnyugodhatnak, hiszen egy kiszenvedett és egy könnyed győzelemmel ők már bebiztosították a továbbjutást. Vicente del Bosque ebből kiindulva nem is változtatott érdemben a törökök elleni kezdőcsapatán, ma is ugyanaz a törökverő 11 fut ki a gyepre.

A horvátoknál nem kevés változtatás történt a kaotikus, csehek elleni parti óta. A védelembe berakta Ante Cacic a Jeadvaj-Vrsaljko kettőst Vida és Strinic helyére, a középpályán Rog szerepel a sérült Modric helyén, valamint elöl a szintén sérült Mandzukicot Pjaca pótolja. Ott lesz még új emberként Kalinic is ő Brozovic helyét veszi majd át. A horvátoknak és a spanyoloknak nagyjából mindegy lehet ez a mérkőzés, de azért biztos vagyok abban, hogy a címvédő megpróbál nyerni majd.

A spanyol kezdőcsapat: De Gea – Juanfran, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – David Silva, Morata, Nolito – Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

A horvát kezdőcsapat: Subasic – Srna, Corluka, Jedvaj, Vrsaljko – Badelj, Rog, Rakitic, Kalinic, Perisic – Pjaca – Szövetségi kapitány: Ante Cacic

Játékvezető: Björn Kuipers, (Hollandia)

Nézőszám: 42.000 fő

1. perc: Tiszta fehérben a spanyolok kezdik a meccset, a horvátok tiszta kékben játszanak! Björn Kuipers sípszavára indul is a csata!

7. perc: Vezetnek a spanyolok! David Silva cselezget a tizenhatos előtt a jobboldalon, majd odaadja Fabregasnak, aki még eggyel beljebb passzol, ahol érkezik Morata és Srna elől a kapuba kotorja a labdát! 1:0 Gyönyörű volt!

14. perc: Óriási kapushiba! De Gea elbambul egy hazaadásnál, így a labdára lecsap Kalinic, aki Rakitichez passzol, ő meg 22-ről a lécre emel! Ezt megúszták a spanyolok!

27. perc: Fabregas Nolito elé passzol, aki tizenhatról, kissé balról rálövi, a sapkás Corluka blokkol, így megy nellé!

29. perc: Rog odarúg Fabregasnak, érkezik Kuipers a sárga lappal! Ez is abszolút jogos!

33. perc: Badelj tüzel a spanyol tizenhatos előteréből, nem sokon múlott a horvát gól!

39. perc: Srna ad be jobbról, a baloldalon Perisic hat méterről kapu fölé fejel!

45. perc: Egyenlítenek a horvátok! Kalinic! Perisic megy el a baloldalon, majd cselez az alapvonaltól 5 méterre, beadja, középen jön Kalinic és a jobb alsóba fejel! 1:1 Vége az első félidőnek! Szünet következik!

Nagyon jó iramú találkozót látunk, mindkét csapatnak megvannak a helyzetei. A spanyoloknak talán picit több lehetősége volt, ettől függetlenül a horvátok abszolút egyenrangú partnerek viszont a végén a spanyolok belealudtak a meccsbe, ébresztőt kell fújni az öltözőben!

46. perc: Nem cserélt senki a szünetben! Jöhet a folytatás horvát kezdőrúgással!

54. perc: Jordi Alba baloldali beadását Morata pörgette kapu fölé hat méterről!

57. perc: Rakitic jobboldali beadását Jedvaj elé öklözi De Gea, aki lábbal véd, de ráollózza a kipattanót Pjaca, ez meg mellé megy!

60. perc: Spanyol csere! Nolito helyére Bruno Soriano érkezik! Stabil középpályát akar Vicente del Bosque!

67. perc: Még egyet változtat Vicente del Bosque! Morata helyére Aduriz érkezik!

70. perc: Tizenegyest kapnak a spanyolok! A bíró szerint Srna lökte David Silvát! Sergio Ramos elvégzi, Subasic kivédi! Srna sárga lapot kapott a reklamálásért, Vrsaljko meg a lökésért! Nem biztos, hogy lökte Silvát a horvát védő! Nincs gól!

82. perc: Horvát csere! Rog fejezi be a mérkőzést, Kovacic váltja!

84. perc: Spanyol csere! Fabregas is lejön, Thiago Alcántara is beáll a csapatába!

87. perc: Húha! Vezetnek a horvátok! Micsoda meglepetés! Aduriz lövését blokkolja a védelem ebből indul a kontra, Kalinic és Perisic indul el a kapu elé, az ötös bal sarkánál kerül ismét Perisic elé, aki Piqué mellől lő a bal alsóba! És még kap is egy sárgát a gólszerző a meze levételéért!

92. perc: Kettős csere a horvátoknál! Pjaca helyén Cop, Perisic helyén pedig Kramaric játszik!

94. perc: Vége van! Meglepetés! Nyertek a horvátok!

Nem tudta a helyzeteit kihasználni a spanyol csapat és ez megbosszulta magát. Elég volt csak egyszer hibázni, egy kontra erre 90 percre megpecsételte a sorsukat. A horvátok megilletődötten kezdtek, de aztán lehiggadtak és bírták a rájuk nehezedő nyomást az egyenlítés után, majd kivégezték a spanyolokat. A horvátok ezzel abszolút megérdemelten nyerik a csoportot, a spanyolok a második helyen jutnak tovább és az olaszokkal játszanak majd a nyolcaddöntőben, ez a legutóbbi döntő visszavágója lesz! Jó kis meccs lesz az is!