PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Spanyolország-Törökország 3:0

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 06. 18. 08:37

Foci EB: Spanyolország-Törökország 3:0
A Spanyolország-Törökország mérkőzés zárta a pénteki napot a D jelű kvartettben.

A pénteki napot A Spanyolország-Törökország mérkőzés zárta a D jelű kvartettben.

A spanyolok egy döntetlennel vagy egy győzelemmel bebiztosítanák a továbbjutásukat, mivel ha nehezen is, de nyertek a csehek ellen, ez a lényeg számukra. Vicente del Bosque a győztes csapaton ne változtass elvet követve rakta össze a mai kezdőjét, hiszen ugyanazok a nevek szerepelnek a kezdők listáján, akikét az előző csoportfordulóban láthattunk.

A törököknél már egy picit más a helyzet. Ők szorult szituációban vannak, kell a három pont a csapatnak. Fatih Terim ezért változtatott a kezdőjén, igaz csak egyet. Méghozzá ma Cenk Tosun kezd a kispadon, Burak Yilmaz pedig a pályán. Meglepő módon egyebekben nem történt változás a törököknél. Nyilván a mutatott játékkal azért összességében elégedett lehetett a török kapitány. Más kérdés, mire mennek a változtatással. Ez fog kiderülni két órán belül!

A spanyol kezdőcsapat: De Gea – Juanfran, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – David Silva, Morata, Nolito – Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
A török kezdőcsapat: Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Ozan Tufan, Selcuk Inan, Özyakup, Hakan Calhanoglu, Arda Turan – Burak Yilmaz – Szövetségi kapitány: Fatih Terim
Játékvezető: Milorad Mazsics (Szerbia)
Nézőszám: 35.000 fő

1. perc: A spanyolok kezdik piros-kékben a meccset, a törökök fehér-világoskék felsőben és fekete gatyában játszanak majd. A szerb Milorad Mazsics próbál majd rendet tartani a pályán, mint játékvezető!
2. perc: Sergio Ramos labdát veszít, majd lekönyököli Burak Yilmazt, sárga lap! Ez gyorsan ment!
9. perc: Yilmaz sem maradt adós, Busquetsnek sózott oda, ez is sárga lap! Következetes a bíró!
11. perc: Majdnem öngól! Jordi Alba ad be balról, az érkező labdát Hakan Balta fejeli a kapufára a középen érkező Morata elől!
27. perc: Juanfran földhöz vágja az egyik törököt, szabadrúgás! Hakan Calhanoglu végzi el középről, de a kapu fölé fejel!
29. perc: Busquets passzol Nolitónak, aki a tizenhatos baloldalától megcélozza a hosszú alsót, de nem találja el 21 méterről!
34. perc: Vezetnek a spanyolok! Óriási bajban a törökök! Nolito hozza a labdát a baloldalon, majd betekeri, oda rajzolja Morata fejére, aki középen tök egyedül fejelhet a kapuba! 1:0 Kieshetnek a törökök, akik a legjobb csoport harmadikként, pótselejtező nélkül kvalifikáltak az EB-re!
37. perc: Még mélyebb a török gödör! Kettővel mennek a spanyolok! Ezúttal Fabregas teker be jobbról, Mehmet Topal belefejel, a labda Nolito elé kerül, aki 5 méterről szerez gólt! 2:0 Meggyőző a spanyolok játéka!
41. perc: Ozan Tufan visszarántja Iniestát a baloldalon, a bíró odarángatja az orra elé a sárgát! Jogos! Jól vezet Mazsics!
46. perc: Vége az első félidőnek! Fatih Terim csapata nagyon nehéz helyzetben!

Továbbra is ugyanazt látom a törököktől! Sok a kemény szabálytalanság kevés a kapura lövés, pontatlanok a támadások. A spanyolok pedig mintha szárnyakat kaptak volna, számomra egyértelmű a mezőnyfölényük. Fatih Terimnek valamit nagyon ki kéne találni, ha nem szeretnének hazamenni, mert ez egyelőre nagyon kevés a továbbjutáshoz.

46. perc: Cserélnek a törökök! Hakan Calhanglo helyére Nuri Sahin érkezik! Folytatjuk, méghozzá a törökök kezdik a második félidőt!
48. perc: Ássuk még lejjebb magunkat projekt a törököknél! Három közte! Iniesta középről balra passzol Jordi Albának, akinek a beadására középen Morata érkezik és öt méterről a kapu közepébe lő! Azért azt tegyük hozzá, hogy Jordi Alba talán lesen volt!
60. perc: Juanfran gurít jobbról középre a tizenhatos vonaláról, David Silva lepattintja a védőjét, lövését azonban blokkolják. A kis szöglet után jobbról lő David Silva a kapu mellé!
62. perc: Cserélnek a törökök! Özyakup helyén Olcay Sahan folytatja a meccset!
64. perc: Jön az első spanyol csere! David Silva befejezi, Bruno Soriano érkezik!
68. perc: Soriano próbálkozik 23 méterről lövéssel, Babacan véd egyet!
70. perc: Cserél mindkét csapat: A spanyoloknál Fabregas helyén Koke, a törököknél Selcuk Inan helyén Yunus Malli folytatja! A törököknek nincs több cseréjük!
81. perc: Utoljára cserélnek a spanyolok! Jordi Alba helyére César Azpilicueta áll be! Leült a meccs a végére!
89. perc: Mindent elmond a törökök teljesítményéről, hogy David De Geának nem kellett lövést védenie. Siralmas török teljesítmény!
92. perc: Vége a meccsnek! És a török, továbbjutásról szőtt álmoknak is! Spanyolország ott van a legjobb 16 között!

Teljesen megérdemelten nyertek a spanyolok, a törökök a második félidőben a korán bekapott góllal elengedték a találkozót, bár szegény Fatih Terim sok mindennel, leginkább cserékkel próbálkozott, nem tudta felrázni a csapatát. Így hát nagy valószínűséggel az a török válogatott pakolhat, amely pótselejtező nélkül, legjobb csoport harmadikként érkezett. A spanyolok elégedettek lehetnek magukkal, nyilván hatalmas teher került le róluk a csehek elleni győzelemmel, ennek is köszönhető a mai felszabadult, jó játékuk. Találkozunk tehát velük a legjobb 16 között.