PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Svájc-Franciaország 0:0

Ma György napja van.
Holnap Márk napja lesz.

2016. 06. 20. 06:54

Foci EB: Svájc-Franciaország 0:0
Vasárnap este elkezdődött a harmadik, egyben utolsó csoportforduló a franciaországi labdarúgó Európa bajnokságon.

A harmadik, egyben utolsó csoportforduló vasárnap este kezdődött el a franciaországi labdarúgó Európa bajnokságon.

A mérkőzéseket ebben a körben egy időben rendezik annak érdekében, hogy a rivális csoportellenfelek ne tudják a saját meccseiket a másik eredményéhez igazodva alakítani. A vasárnapi két találkozó egyaránt este 9 órakor kezdődött.

Első helyre vettem a listán Svájc-Franciaország összecsapást, amely a csoportelsőségről dönt. A svájciaknál Vladimir Petkovic egy helyen, a csatársorban változtatott a románok elleni kezdőcsapathoz képest, bekerült Embolo Seferovic helyére. Ha a svájciak kikapnak és a románok bármilyen arányban nyernek, akkor Románia jut tovább második helyen, de Svájc a legjobb csoport harmadik lesz.

A franciák nem kerülhetnek a második helynél hátrébb a csoportban, ezért Didier Deschamps több olyan embernek is lehetőséget ad ma este, akik eddig epizódszerepet kaptak. Kanté és Matuidi kapott mára pihenőt a középpályán, ahova visszakerült Pogba, illetve ott lesz még Cabaye és Moussa Sissoko is, utóbbi kettő Payet és Martial helyét foglalja majd el. A csatársorba visszakerült Griezmann és kezdő lesz André-Pierre Gignac is. Teljesen felforgatta tehát a támadó szekciót a franciáknál Didier Deschamps, csapata nyugodtan várhatja a kezdést.

A svájci kezdőcsapat: Sommer – Lichtsteiner, Djourou, Schär, Ricardo Rodríguez – Behrami, Dzemaili, Granit Xhaka – Shaqiri, Embolo, Mehmedi – Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
A francia kezdőcsapat: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Sissoko, Cabaye, Pogba – Coman, Griezmann, Gignac – Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Játékvezető: Damir Skomina (Szlovénia)
Nézőszám: 49.822 fő

1. perc: A franciák kezdik fehér-kékben a meccset, a svájciak piros-fehérben játszanak. Játékvezető: Damir Skomina – Szlovénia.
8. perc: Egy jobboldali svájci szögletet Pogba fejel balra Embolo elé, aki addig ügyetlenkedik a bal kapufánál, mígnem Sommer felszedi előle a labdát!
13. perc: Pogba lő hat méterről, balról a hosszú alsó felé, Sommer hárít!
17. perc: Pogba 20 méteres lövése csattant a kapufán! Megúszták a svájciak!
20. perc: Mehmedi kap labdát a baloldalon, majd elindul vele középre és rálövi, de fölé száll!
25. perc: Rami fejbe rúgta Mehmedit, ezzel kihúzta a bíró zsebéből a sárga lapot!
45. perc: Vége az első félidőnek! Szünetre vonulnak a felek!

Nyomnak a franciák, próbálkoznak becsülettel, de idegesnek tűnnek. Ugyanakkor a svájciaknak is vannak helyzeteik, de ők sem használták ki azokat. Jelen állás szerint az első két helyen Franciaország és Svájc csapata végez! Azt javaslom, pihenjünk egy nagyot!

46. perc: Csere nincs! Folytatjuk! Svájc végzi el a kezdőrúgást a második félidőben!
53. perc: Sissoko cselez ki négy védőt, Gignac elé játszik, aki befelé húz és középről lő, Sommer véd!
57. perc: Griezmann és Gignac kényszerítőzik a baloldalon, majd 18-ról lő, Sommer ezt is kiszedi!
63. perc: Cserélnek a franciák! Kingsley Coman befejezi mára, Payet érkezik közkívánatra! Kenyeret és cirkuszt a népnek!
70. perc: Unatkozom! Leálltak a srácok! De úgy, mintha a Hősök terén lévő szobrok passzolgatnának egymásnak! Csalódás!
74. perc: Svájc cserél! Embolo helyére Seferovic áll be!
76. perc: Sissoko jobbról ad be, a baloldalon érkezik Payet a labdára és hét méterről lő a kapufára! Nincs bent, mert a labda a fáról a vonal elé pattant!
78. perc: Újabb svájci csere! Shaqiri helyére Gelson Fernandes érkezik!
83. perc: Koscielny odalép Lichtsteinernek, sárga lap a büntetés! Jogosnak tűnik!
92. perc: Vége a meccsnek! Nem született gól!

Pedig a franciák a második félidő első 25 percét is végigtámadták, de aztán egy kicsit leült a meccs. Negyed órával a vége előtt megint nekidurálták magukat a gólszerzésnek a franciák, de nem jött össze, ezután – bár a végéig is mezőnyfölényben játszottak, már végképp nem jött össze a gólszerzés. Ez az eredmény azt jelenti, hogy a franciák és a svájciak végeztek az első két helyen az A- csoportban.