PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Svédország-Belgium 0:1

2016. 06. 23. 12:07

Foci EB: Svédország-Belgium 0:1
Zlatan Ibrahimovic búcsúmeccse következhet,ha a svédek ma nem nyernek.

Ha a svédek  nem nyernek.  az Zlatan Ibrahimovic búcsúmeccse lehet.

A belgák is csak egyet változtattak az írek elleni találkozójukhoz képest, Dembelé maradt most ki a középpályáról és visszakerült Nainggolan, más poszton nem nyúlt a csapatához Marc Wilmots! Javaslom úgy nézni ezt a meccset, hogy valószínűleg belga győzelem vagy döntetlen esetén a jövőbeni következő ellenfelet látjuk majd a pályán. Ne szaporítsuk a szót, csak a kezdőket kettővel! Jöjjenek ezek!

A svéd kezdőcsapat: Isaksson – Martin Olsson, Granqvist, Johansson, Lindelöf – Sebastian Larsson, Ekdal, Källström, Forsberg – Berg, Ibrahimovic – Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
A belga kezdőcsapat: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen – Witsel, Carrasco, Nainggolan,  Hazard –De Bruyne – Lukaku – Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
Játékvezető: Felix Brych (Németország)
Nézőszám: 35.000 fő

1. perc: A fehér-feketében játszó belgák kezdik a találkozót, sárga mezben, kék nadrágban pedig a svédek! Felix Brych német játékvezető elindítja a csatát!
4. perc: Kallström hosszú szabadrúgása a hét méteren álló Berghez kerül, aki rádőlve, félfordulattal lövi el, hatalmasat véd Courtois!
20. perc: Bekezdtek a svédek, próbálkoznak becsülettel, de jól zár egyelőre a belga védelem! Látszik a svédeken, hogy tovább szeretnének menni a csoportból!
25. perc: Egy középső belga lövést blokkolnak a védők, a lepattanót De Bruyne teszi kapura ismét, Isaksson hárít!
26. perc: Az ellenakció végen Berg készít le Ibrahimovicnak, ő tizenhatról lő a bal kapufa mellé!
30. perc: Meunier Bödézik egyet Forsberggel, a földhöz vágás jutalma egy sárga lap!
33. perc: Ekdal is még jobban besárgul, mint a meze színe, miután megpróbálja felrúgni a kontrázó belgát! A szándékot jutalmazta a bíró! Sárga mez mellé sárgalap!
36. perc: Potyognak a sárga lapok! Johansson gáncsolta Lukakut! Ez is jogos!
45. perc: De Bruyne egy kis szöglet után beadja balról a labdát, köz

épen Meunier emelkedik, és centikkel mellé csúsztat!
46. perc: Vége az első félidőnek! Kiesésre áll Svédország! Szünet!

Egyelőre nincs gól. Jobban kezdtek a svédek, aztán magukhoz tértek egy kicsit a belgák, mindkét csapatnak megvannak a helyzetei. A szünet előtti percekben kissé idegessé váltak elsősorban a svédek, le kell higgadniuk az öltözőben. A belgáknak ez az eredmény tökéletesen megfelel. Jelen állás szerint Magyarország Belgiummal játszik a nyolcaddöntőben!

47. perc: Nem cserélnek a csapatok! Svéd kezdőrúgással indul a második félidő!
63. perc: Cserélnek a svédek! Berg jön le a padra, Guidetti érkezik a helyére!
66. perc: De Bruyne viszi a baloldalon a labdát a kapura, majd 17-ről rálövi, Isaksson véd!
70. perc: Svéd csere! Sebastian Larsson jön a kispadhoz, Durmaz pedig a pályára!
71. perc: A belgák is cserélnek! Carrascót Dries Mertens váltja a pályán!
73. perc: De Bruyne kiugratja Lukakut a jobboldalon, aki meg 12 méterről a kirontó kapusba lő!
79. perc: Mertens passzol balról Lukakunak, aki kapura fordul és fölé lő! Konkrétan ki a világűrbe kis túlzással!
80. perc: Mertens cselezget a baloldalon, majd 13-ról megküldi, ez már pontosabb egy picit de véd Isaksson!
83. perc: Cserélnek a svédek! Forsberg helyére Erkan Zengin érkezik!
84. perc: Eldőlt kérem! Vezetnek a belgák! Mertens ad be balról, középen érkezik Nainggolan és 22-ről a jobb alsóba vágja a labdát! Csak begyötörtek egyet!
86. perc: Cserélnek a belgák! Christian Benteke érkezik Lukaku helyére!
90. perc: Hazard baloldali beadását Benteke kapura teszi 11-ről, Isaksson hárít!
93. perc: Csere a belgáknál! Wilmots még behozza Origit Hazard helyére!
94. perc: Vége a meccsnek! Nehezen nyert Belgium és ezzel eldőlt, hogy a magyarokkal játssza a csapat a nyolcaddöntőt! Svédország kiesett!

Azt kell mondanom, teljes joggal esett ki a svéd csapat. Megvoltak ma a helyzetek, de nem használták ki. Csak egy öngólt tudtak rúgni három meccs alatt, szóval semmiképp nem érdemeltek továbbjutást. A belgák profin lehozták ezt a mérkőzést végig nyugodtan játszottak, egyet meg csak begyötörtek. Magyarország a következő ellenfelük és ígérhetem talán a csapat nevében, hogy a belgáknak vasárnap nagyon nehéz napjuk lesz!