PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Szlovákia-Anglia 0:0

Ma Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.

2016. 06. 21. 08:35

Foci EB: Szlovákia-Anglia 0:0
A Szlovákia-Anglia mérkőzés a magyar válogatott számára azért volt fontos, mert ha az angolok nyernek, akkor matematikailag is biztos lesz, hogy Magyarország folytathatja az egyenes kieséses szakaszban a versenyt.

A magyar válogatott számára azért volt fontos, Ez a mérkőzés mert ha az angolok nyernek, akkor matematikailag is biztos lesz, hogy Magyarország folytathatja az egyenes kieséses szakaszban a versenyt függetlenül attól, hogy mit játszunk a portugálokkal.

A szlovákok akkor kerülhetnek bajba, ha kikapnak, és az oroszok nyernek. Kezdjük velük az összeállítások átnézését, mivel ők a pályaválasztók! A szlovákoknál nem történt változás az oroszok ellen kezdő csapathoz képest, ugyanaz a kezdő fut ki, mint Oroszország ellen.

Az angoloknál első ránézésre is láttam, hogy Roy Hodgson igencsak felforgatta a csapatát. A védelemből kikerült Rose és Walker, ma Clyne és Bertrand védekezik. A középpályán Kane és Alli kap kezdésként pihenőt, Henderson és Wilshere lesz ott a pályán, míg a csatársorban Vardy és Sturridge kezd, Rooney és Sterling helyett. Mindezek tükrében lássuk a kezdőket!

A szlovák kezdőcsapat: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Pecovsky, Kucka – Mak, Hamsík, Weiss – Duda Szövetségi kapitány: Ján Kozák
Az angol kezdőcsapat: Hart – Clyne, Gary Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere – Lallana, Vardy, Sturridge – Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Játékvezető: Carlos Velasco Carballo (Spanyolország)
Nézőszám: 41.500 fő

1. perc: A pirosban játszó angolok kezdik az összecsapást. Carlos Velasco Carballo a játékvezető. A szlovákok fehér-kék-piros mezben és fehér nadrágban játszanak.
 5. perc: Clyne indul el a jobbszélen, majd bead az ötösre Vardy elé, aki az oldalhálóba tüzel! Közel volt az angol vezetés!
17. perc: Eladnak a szlovákok egy labdát a pálya baloldalán, Vardy indul meg vele, majd hat méterről a védeni rohanó kapusba lő!
24. perc: Pecovsky felrúgja Vardy-t, sárga lapot kap! Bertrand íveli be a szabadrúgást, de Kozácik leszedi!
33. perc: Clyne ad be jobbról, középen Lallana érkezik és 10 méterről a kapusba trafálja a labdát! Hullámzó a meccs, de jobbnak tűnnek az angolok!
45. perc: Vége az első félidőnek! Szünet következik! Egyelőre jobbak az angolok.

Jobbak az angolok és ez enyhe mezőnyfölényben mutatkozik meg. Ugyanakkor Szlovákiának is volt már helyzet. Én az angol térfélen ott látom a problémát, hogy a támadásépítés utolsó fázisába rendre hiba csúszik, így aztán nincs gól. A szlovákok egyelőre elégedettek lehetnek az eredménnyel és a mutatott játék sem rossz. Pihenünk!

46. perc: Nem cserél egyik csapat sem, folytatódik a mérkőzés szlovák kezdőrúgással!
52. perc: Smalling rosszul tesz haza a kapusának egy labdát, Mak közbeugrik, de hosszú neki a labda, így Hart fölszedi!
55. perc: Angol csere: Wilshere helyére Rooney érkezik! Meglépte tehát az első váltást Roy Hodgson!
57. perc: Cserél Szlovákia is! Ondrej Duda fejezi be mára, Dusan Svento érkezik a helyére!
60. perc: Cserél Anglia! Lallana jön le, Alli jön be!
61. perc: Henderson jobboldali beadását a másik oldalon Alli teszi kapura, Skrtel ment a gólvonalról!
67. perc: Cserélnek a szlovákok! Pecovsky elfáradt, jön Gyömbér Norbert a helyére!
76. perc: Cserélnek az angolok! Sturridge hagyja el a pályát, Harry Kane áll be a helyére! Ezzel minden lehetőségét ellőtte az angol csapat!
78. perc: Cserélnek a szlovákok! Weiss mehet a kispadra, Skriniar jöhet a pályára!
83. perc: Rooney cselezget a tizenhatos előterében, majd a kapu mellé lő 25-ről! Gyengécske! Jó lenne, ha az angolok nyernének!
95. perc: Vége! Anglia a második helyen zár és sajnos a magyar válogatott továbbjutása sem dőlt el!

A szlovákok megérdemelten szereztek pontot, mert bírták a nyomást. Anglia gyakorlatilag végigtámadta a második félidőt, de az ellenfél védekezését Ján Kozák nagyon szépen megszervezte, így az angol tudomány a tizenhatos előtt elfogyott. Sokadszorra mondom el, hogy igazságos döntetlen született, bár ezt valószínűleg ez angol szurkoló vitatná. Magyarországnak a portugálok ellen, a pályán kell kiharcolnia a legjobb 16 közé jutást.