PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Törökország-Horvátország 0:1

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   /Rate& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 06. 12. 22:50

Foci EB: Törökország-Horvátország 0:1
Az Európa bajnokság harmadik versenynapjának első találkozója a török-horvát csata volt.

A török-horvát csata volt az Európa bajnokság harmadik versenynapjának első találkozója.

Ha meg kellene mondanom az eredmény, akkor a két csapat között vagy döntetlent jósolnék, vagy pedig horvát győzelmet. Ez utóbbit azért, mert a horvátok egészen elképesztő teljesítményt nyújtva kvalifikáltak a selejtezőből. Egyetlen vereségüket meglepő módon attól a Norvégiától szenvedték el, amely csapatot viszont a magyar válogatott ütött el a részvételtő a pótselejtezőn. Az olaszok például nem tudtak nyerni egyszer sem a horvátok ellen, akik végül nagyon szoros csatában, egy ponttal előzték a norvégokat és itt vannak. Ante Cacic a szövetségi kapitányuk, aki emlékeim szerint a selejtezősorozat közben váltotta Robert Kovacot a kispadon. Egész jó kis csapatot hozott össze. Meglátjuk, mire lesznek képesek.

A törökök nagyon nem indították jól a selejtezőt, például kezdésként kikaptak Izlandtól Reykjavíkban 3:0-ra. Odáig fajult a helyzet, hogy menet közben kapitányt kellett váltani, Fatih Terimet visszahívták a csapathoz, ő pedig olyannyira rendet vágott az öltözőben, hogy sikerült a csoport harmadik helyén végezni, az utolsó fordulóban, Izland ellen aratott győzelem pedig azt jelentette, hogy csoportok harmadik helyén végzettek külön versenyét megnyerték, így pótselejtezőt nekik nem kellett játszaniuk. Talán nem túlzás, hogy mentálisan a legerősebb csapat az EB mezőnyében a török válogatott, ezért lehetnek ők életveszélyesek bármelyik ellenfelükre, így ma délután a horvátokra is!

A török kezdőcsapat: Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Ozan Tufan, Selcuk Inan, Özyakup, Hakan Calhanoglu, Arda Turan – Cenk Tosun – Szövetségi kapitány: Fatih Terim
A horvát kezdőcsapat: Subasic – Srna, Corluka, Vida, Strinic – Badelj, Modric, Rakitic, Brozovic, Perisic – Mandzukic – Szövetségi kapitány: Ante Cacic
Játékvezető: Jonas Eriksson (Svédország)
Nézőszám: 48.712 fő

1. perc: A törökök kezdik a találkozót, ők játszanak piros-feketében, a horvátok tiszta kék szerelést viselnek! A játékvezető Jonas Eriksson Svédországból!
2. perc: Beköszönnek a horvátok! Srna jobboldali beadását Perisic kanalazza kapura, de a labda mellé pattog! Gól tehát nincs!
10. perc: Érdekesség: Az eddigi török horvát meccseket akkor nyerték a horvátok, ha rendes játékidőben eldőlt a meccs! Ha hosszabbításra került sor, rendre a törökök nyertek! Ma biztos nem lesz hosszabbítás!
22. perc: Perisic labdát szerez a baloldalon, majd beadja, Brozovic fejese azonban nem pontos, méterekkel fölé száll!
28. perc: Srnához kerül a labda a jobboldalon, aki beteszi, Volkan Babacan öklöz a középen érkező Badelj elé. Badelj rátűzi, Babacan ezt pedig már megfogja!
29. perc: Gökhan Gönül az ellenakcióból elindul a baloldalon, beadására Ozan Tufan érkezik és fejel, Subasic megfogja épp a gólvonal előtt!
31. perc: Cenk Tosun odavágott egyet Corlukának, ezért pedig sárgát kapott a török a svéd bírótól!
42. perc: Vezetnek a horvátok! Modric óriási lövése! Egy beadás után valahogy az egyik török védő tisztáz, a középen érkező Modric elé kerül a labda, aki irgalmatlanul eltalálja azt, végül a jobb alsóban köt ki a játékszer! Volkan Babacan mellényúlt, de ez a horvátokat nem érdekli! 1:0
47. perc: Vége az első félidőnek!

Nem tudom, mit ettek, ittak a kapusok az EB előtt, de az biztos, hogy az eddigi meccseken rengeteg kapushibát figyelhettünk meg, Babacan is hibázott a gól előtt. Mezőnyben viszonylag kiegyenlített a játék, emellett rengeteg a kisebb kakaskodás, elsősorban török részről. A különbséget a csapatok között Modric teljesítménye jelenti elsősorban. Most az edzőké a terep az öltözőben, 15 perc szünet következik.

46. perc: A szünetben cserélt Fatih Terim! Özyakup maradt a kispadon, Volkan Sen érkezik a helyére! A horvátok kezdik a második félidőt!
48. perc: Hakan Balta elbaltázott egy belépőt, Mandzukic bánta! Jön is a bíró a sárga lappal!
51. perc: Rakitic indult el a pálya közepén, a tizenhatos előterében rúgták fel, szabadrúgás! Srna a keresztlécre küldi a labdát! Sárga lap nincs!
54. perc: Perisic nyargal a baloldalon, beadására a jobboldalon érkezett teljesen egyedül Srna aki előtte, de a kapu mellé! Egyszerűen rosszul találta el!
61. perc: Egy jobboldali beadást visszafejeltek középen Brozovicnak, ő levette és fél fordulatból megcélozta a bal felsőt, de a labda elzúgott fölötte!
65. perc: Cserélnek a törökök! Arda Turan hagyja el a pályát, Burak Yilmaz érkezik! eggyel több a török csatár a pályán!
68. perc: Horvát helyzet: Perisic ad be jobbról, elmegy mindenki előtt viszont a másik oldalon Brozovic beleér, azonban a lábáról mellé megy a labda!
69. perc: Újabb török csere! Cenk Tosun befejezi mára, Emre Mor váltja!
72. perc: Ismét jobbról jön egy jorvát beadás középre, ahol Perisicet hagyták egyedül a török védők, ő pedig kapura fejelte, de a labda a kapufán csattant!
75. perc: Érdekes jelenet a pályán! Corluka feje vérzik, nem tudják elállítani a vérzést! Szegény Corluka könyörög Ante Cacicnak, hogy cseréljék már le, ha már ellátni nem tudják rendesen!
79. perc: Egy nagy horvát bedobás mindenki feje felett átszáll, középen megtalálja Brozovicot, ő fejel, Babacan kitornázza!
80. perc: Strinic felrúgja a kontrázni készülő Volkan Sent, szabadrúgás és sárga lap! A szabadrúgást Subasic védi a jobb kapufánál!
84. perc: Perisic azt jelzi a horvát kispadnak, hogy fáj a lába, cseréljék le!
86. perc: Ez most meg is történik, Kramaric érkezik a sérült Perisic helyére!
89. perc: Újabb horvát csere! Rakitic kocog le, Schildenfeld lesz a helyettese!
91. perc: Volkan Sen kakaskodik Drnával, meg is kapja érte a sárgát!
93. perc: Az utolsó horvát csere jön! Mandzukic helyére Pjaca áll be!
96. perc: Ebben a pillanatban Jonas Eriksson lefújja a mérkőzést! Nyertek a horvátok

Visszatekintve ez egy kissé egyoldalú találkozó volt, hiszen a törököknek nagyon kevés helyzetet sikerült kidolgozni, viszont a horvátok futószalagon gyártották ezeket! Modric bombája végül is eldöntötte a három pont sorsát, a törökök a második félidőben leginkább a sok goromba szabálytalansággal hívták fel magukra a figyelmet. Mindezekre alapozva azt tudom mondani, hogy megérdemelt horvát győzelem született.