PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Ukrajna-Észak-Írország 0:2

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   /Rate& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 06. 16. 22:08

Foci EB: Ukrajna-Észak-Írország 0:2
Két olyan csapat találkozott a csütörtöki második összecsapáson, amelyek egyaránt kikaptak az első fordulóban.

A csütörtöki  második összecsapáson két olyan csapat találkozott amelyek egyaránt kikaptak az első fordulóban.

A vesztesek szövetségi kapitányai közül Mihajlo Fomenko lehet minden bizonnyal elégedettebb, hiszen az ukrán csapat úgy kapott ki Németországtól, hogy gyakorlatilag olyan nagyon rosszul nem játszottak. Ez meg is látszik a mai ukrán kezdőcsapaton, hiszen csak egy helyen törtéi meccshez képest Zozulja játékával nem volt elégedett az ukrán kapitány, az ő helyén Szeleznyov kezd majd.

A  másik oldalon nem ilyen rózsás a helyzet. Michael O’Neill nyilvánvalóan cikinek érezhette a lengyelek elleni védekezős műsort, ugyanis a fél csapatát lecserélte. Conor McLaughlin, Shane Ferguson, Chris Baird, Paddy McNair és Kyle Lafferty is csak  a padon kezdi a mai partit, helyükre Hughes, McAuley, Corry Evans, Dallas és Washington kerültek. A taktikai felállás továbbra is 4-5-1 az északíreknél, ebben tehát nincs változás. Kíváncsian várhatjuk tehát az elvégzett változtatások eredményeit és csak remélni tudjuk, hogy az északírek többet mutatnak most annál, amit legutóbb tőlük láttunk. Erre már csak azért is szükség van, mert ha kikapnak, akkor pakolhatnak és mehetnek haza. Ugyanez igaz Ukrajnára is.

Az ukrán kezdőcsapat: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Szidorcsuk, Sztepanenko – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Szeleznyov – Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
Az északír kezdőcsapat: McGovern – Aaron Hughes, Cathcart, McAuley, Jonny Evans – Ward, Corry Evans, Steven Davis, Norwood, Dallas – Washington – Szövetségi kapitány: Michael O’Neill
Játékvezető: Pável Královec (Csehország)
Nézőszám: 29.000 fő

1. perc: A sárgában látható ukránok annak a jelére várnak, hogy elkezdhessék a találkozót, ezt ebben a pillanatban, 18 óra 1 perckor meg is kapják, mehet a menet! Az északír csapat zöld-fehérben lép ma pályára!
4. perc: Dallas kap labdát a baloldalon, elviszi a tizenhatos csücskéig, majd rálövi, Pjatov véd!
10. perc: Érdekesség, hogy az imént leírt helyzet volt az északírek első olyan lövése a tornán, amivel egyáltalán megcélozták a kaput! Hihetetlen!
20. perc: Elmondom, mi változott az északírek játékán! Tartják a labdát, de a kapuig ritkán jutnak el! Ez így kevés a továbbjutáshoz! Nekik itt kéne nyerni, mert a németek ellen esélyük sem lesz. Mindenesetre az északír játékban az előrelépés megkérdőjelezhetetlen.
24. perc: Na! Rakickij lőtt egyet kissé balról, harmincról, McGovern rávetődik!
32. perc: Egy jobboldali szögletre Cathcart érkezik középen és fejel a kapu fölé! Ez is valami!
42. perc: Davis jobboldali beadását üti el a középen érkező csatár elől Pjatov! Veszélyesnek látszott, aztán végül semmi!
45. perc: Le is fújja Královec az első félidőt! Jajj, de jó!

Hát ez is rém unalmasra sikerült! Helyzet alig van, ahogy azt már leírtam, az északírek meg tudják tartani a labdát és megcélozzák a kaput, de egyáltalán nem hatékonyak. Az a baj, hogy az ukránok produkciója is nehezen értékelhető, márpedig nekik itt ma nyerni kéne. Ehhez képest az ukrán támadójáték is impotens! Kezd unalomba fulladni az EB, ezzel a döntetlennel egyik csapat sincs kisegítve, de nem is érdemelnek továbbjutást. Pihenjük ki ezt a sok unalmat!

46. perc: Csere nincs! Folytatjuk, méghozzá északír kezdőrúgással! Érdekes, hogy előtte a játékvezető konzultált  szervezőkkel, ugyanis a szünetben villámlott, és ilyenkor az a szabály lép életbe, hogy zivatarban nem lehet játszani, nehogy agyonvágjon egy játékost a villám!
48. perc: És északír góllal! Nofene! Ilyet is tudnak! Norwood ível be balról, a kaputól 5 méterre Hacseridi és McAuley ugrik párban fejelni, utóbbi nyer és fejel a kapuba! Hatalmas meglepetés az eddigiek alapján! 1:0
56. perc: Elkezd szakadni a jég az égből! A bíró felfüggeszti a mérkőzést, mindenkit beparancsol az öltözőbe! Az emberek menekülnek a lelátóról! Hát ezért volt a konzultáció 10 perccel ezelőtt!
57. perc: Három percig tartott a jégeső-szünet! Elég hülye időjárás van, ugyanis már nem esik Lyonban!
62. perc: Wardot fellöki Sevcsuk, de a bíró másként látja és Wardnak mutatja fel a sárgát!
65. perc: Szidorcsuk rúgta fel Corry Evanst, a bíró észrevette és sárga lappal jutalmazta a mutatványt!
66. perc: Cserélnek az északírek! Wardot le is kapja gyorsan az edzője, McGinn érkezik! Wardnak ugyen már van sárgája!
69. perc: Felívelnek az ukránok egy labdát a tizenhatosra, Szeleznyov visszafejeli Konopljanka elé, aki rálövi, de mellé megy! Ezután Szeleznyov egy ukrán csere keretében lejön, Zozulja váltja!
73. perc: Cserél Ukrajna! Szidorcsuk jön le, Garmash kap lehetőséget Fomenko mestertől!
81. perc: Cserél Ukrajna és az északírek is! Az ukránoknál Kovalenkót Zincsenko váltja, a másik oldalon pedig Magennis érkezik Waghington helyére!
84. perc: Az északírek nem tudják eldönteni, kit cseréljenek le, megy a vita, amibe Stewart Dallas is beszáll, ezt Královec időhúzásnak értékeli és felmutatja a sárga lapot!
87. perc: Most jön az utolsó északír csere! Corry Evans jön le, Paddy McNair a pályán! Csak eldöntötték ezt a cserét!
94. perc: Jonny Evans a végén zsebre vághat egy sárgát! Rejtély számomra miért!
97. perc: Megduplázza előnyét az északír csapat! Eldőlt! Norwood lő egy nagyot 20 méterről, Pjatov kitolja oldalra, McGinn érkezik a jobboldalon és a jobb alsóba vágja! 2:0! Itt a vége!

Az ukránok ezen a meccsen az első félidőben sem játszottak jól, a másodikban még ezt a nem jót is sikerült alulmúlni. Pontatlanok voltak és mintha nem lett volna kedvük az egészhez. Az észak-írek összeszedték magukat, a második félidőben fokozatosan átvették az irányítást, ami lényegében a góltól kezdve az övék volt. Végső soron megérdemelten nyert Észak-Írország, bár pokoli nehéz lesz a németek elleni, utolsó csoportmeccsük.