PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Ukrajna-Lengyelország 0:1

2016. 06. 21. 22:16

Foci EB: Ukrajna-Lengyelország 0:1
Az ukránoknak ezen a találkozón egyetlen lehetőségük volt, nyerniük kell, de akkor is csak reménykedhetnek a továbbjutásban.

Egyetlen lehetőségük volt az ukránoknak ezen a találkozón nyerniük kell, de akkor is csak reménykedhetnek a továbbjutásban.

Ahhoz, hogy ez a remény fennmaradjon, Mihajlo Fomenko  több helyen is változtatott a kezdőcsapatán, az előző fordulóhoz képest. A védelemben két új ember kap lehetőséget bizonyítani Kucser és Butko személyében, ők váltják Sevcsukot és Rakickijt. A középpályán ott lesz ezúttal Rotan és Zincsenko, akik Szidorcsuk és Kovalenko helyére kerültek be, valamint a csatársorban ismét Zozulja kezd Szeleznyov helyett.

A lengyeleknél pihen Piszczek, Balszczykowski és Maczynski, a helyükre Cionek, került a védelembe, valamint Jodlowiec és Zielinski került a középpályára. Ha a lengyelek nyernek, bebiztosítják a továbbjutásukat, de ha kikapnak, akkor sem végezhetnek a harmadik helynél hátrébb a csoportban, tehát nekik úgymond mindegy, mi történik ezen a meccsen.

Az ukrán kezdőcsapat: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Kucser, Butko – Rotan, Sztepanenko – Jarmolenko, Zincsenko, Konopljanka – Zozulja – Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko

A lengyel kezdőcsapat: Fabianski – Cionek, Pazdán, Glik, Jedrejczyk – Jodlowiec, Krychowiak, Zielinski, Kapustka – Milik, Lewandowski – Szövetségi kapitány: Adam Nawalka

Játékvezető: Svein Oddvar Moen (Norvégia)

Nézőszám: 30.000 fő

1. perc: A lengyelek kezdik az összecsapást fehér mezben és piros nadrágban, az ukránok tiszta sárgában játszanak! Svein Oddvar Moen Norvégiából, ő vezeti a meccset!

3. perc: Lewandowski ugratja ki Miliket a baloldalon, aki hat méterig viszi, és a kapusba lő! Kimarad!

4. perc: Lewandowski baloldali beadását hét méterről középen kapu fölé lövi Milik! Kölcsön kenyér visszajár!

17. perc: Jarmolenko kap kiugratást a jobboldalon, ráviszi a kapusra, majd hat méterről a bal kapufára lő!

25. perc: Kapustka megindít egy kontrát, száguld a kapu felé, Rotan felborítja, máris jön a sárga lap!

29. perc: Konopljanka kap labdát a baloldalon, majd középre viszi és jobbal, 22 méterről lő az oldalhálóba!

38. perc: Kucser felrúgja Lewandowskit, ő is megkapja a sárgát! Teljesen jogos!

45. perc: Vége az első félidőnek! Pihennek egyet a felek!

A helyzetek számát tekintve kiegyenlített a mérkőzés, ám az első félidő második fele egy picit ellaposodott. A jelenlegi állás a lengyeleknek tökéletes így most az ukrán szövetségi kapitány feladata megtalálni még azt a pici pluszt, amivel esetleg meg tudják nyerni ezt a mérkőzést! Az én feladatom pedig most 15 perc pihenés!

46. perc: Cserélnek a lengyelek! Zielinski helyén Blaszczykowski folytatja! Az ukránok kezdik a második félidőt!

49. perc: Konopljanka ad be balról, középen Zincsenko emelkedik és a bal felső fölé fejel!

54. perc: Kellett Blaszczykowski a lengyeleknek, mert bajt hozott az ukránokra! Megszerzi a vezetést a lengyel válogatott! Milik ugratja ki a középpályást, aki elküldi Rotant szendvicsért a büfébe és jobbról kilövi 5 méterről a bal felsőt! 1:0

60. perc: Kapustka odarúgott Jarmolenkónak, jön a sárga lap a bírótól! Kapustka nem játszhat a nyolcaddöntőben!

71. perc: Cserélnek a lengyelek! Kapustka jön le, ha már nem játszhat a következő körben, Grosicki érkezik!

75. perc: Egy baloldali szögletet Milik fejelhet középről a kapura, de elvéti a jobb alsót!

82. perc: Rotan kap labdát a jobboldalon, majd váratlanul, húszról rátűzi, óriásit véd Fabianski! Kétszer is, mert másodszorra belelövi a középen érkező ukrán, és még meg is rúgják!

92. perc: Még egy-egy csere mindkét oldalon! Az ukránoknál Zozulja helyére Timoscsuk érkezik, míg a lengyeleknél Miliket Starzynski váltja.

93. perc: Vége ennek a meccsnek is! Kiesett Ukrajna, méghozzá három vereséggel!

Pedig ma igazán megvoltak az ukrán helyzetek csak hát azokat ki kell használni, Kiegyenlített meccset láthatott a közönség, a lengyelek mégis összességében megérdemelt győzelmet arattak, ezzel pedig a második helyen végeztek és mehetnek tovább! Ukrajna készülhet a szeptemberi vb selejtezőkre, nem biztos, hogy Mihajlo Fomenkóval.