PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Wales-Belgium 3:1

Holnap Emma napja lesz.
   /Rate& Ft

2016. 07. 02. 10:26

Foci EB: Wales-Belgium 3:1
Az eddigi öt találkozóján botrányosan teljesítő portugál csapat ellenfelet keres, méghozzá a Wales-Belgium negyeddöntő továbbjutóját.

Ez a tudósítás, negyvenhatodikként a sorban, arról a mérkőzésről számol be önöknek, amelyen az eddigi öt találkozóján botrányosan teljesítő portugál csapat ellenfelet keres.

A története első Európa bajnokságán résztvevő walesi csapat számára már az is óriási eredmény, hogy eddig eljutott, miközben például a leszerepelt angolokat is helyben hagyta. Persze tudjuk, evés közben jön meg az étvágy, nyilvánvalóan nem szeretnének itt megállni, mindent szeretnének megtenni a továbbjutásért. Ebből a munkából az edző is vastagon kiveszi a részét, hiszen Chris Coleman – ha csak egy poszton is, de változtatott az északírek elleni kezdőcsapatán. A csatársorban ez alkalommal nem Vokes, hanem Robson-Kanu lesz majd Gareth Bale párja.

A belgák nehezen lendültek bele a kontinenstorna küzdelmeibe, de ellenünk sajnos még inkább belemelegedtek. Ennek ellenére nem lesz könnyű dolguk, hiszen részben kényszerből Marc Wilmotsnak három helyen is változtatnia kellett a csapatán. Jan Vertonghen bokasérülés, Thomas Vermaelen pedig eltiltás miatt nem lesz ott a kezdőben, helyüket Jordan Lukaku és Jason Denayer viszi majd át. A középpályán is történt egy változtatás, Mertens ezúttal nem kezd, megteszi helyette Yannick Carrasco. A kérdések tehát adottak: Vajon Belgium a sérültekkel és eltiltottakkal képes lesz ugyanolyan felszabadult játékra, mint a magyarok ellen? Esetleg Wales szervezett játékkal, egy kitűnő formában lévő Gareth Bale-lel a soraiban képes lesz megállítani a belelendült belga futballgépezetet? Mindezekre mindenféleképpen választ kapunk ma este.

A belga kezdőcsapat: Courtois – Meunier, Alderweireld, Jordan Lukaku, Denayer – Witsel, Carrasco, Nainggolan,  Hazard –De Bruyne – Romelu Lukaku – Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
A walesi kezdőcsapat: Hennessey – Gunter, Chester, Ashley Williams, Davies, Taylor – Ramsey, Ledley, Allen – Robson-Kanu, Bale – Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Játékvezető: Damir Skomina (Szlovénia)
Nézőszám: 50.000 fő

1. perc: Halványzöld-fekete mezben és nadrágban játszik Belgium, ők kezdik a találkozót. Wales piros mezben, fehér nadrágban látható! A szlovén Damir Skomina elindította a találkozót!
5. perc: Davies kap sárgát, mert elgáncsolta De Bruyne-t. Skomina rendet tart! Davies pedig szünetet a következő meccsen, ha Wales jut tovább!
7. perc: Van itt kavarodás, nem is kicsi! Először Carrasco belelövi a kapott kiugratást a kapusba, majd Hazard lő0, de azt Ashley Williams szögletre menti, végül Lukaku a szöglet után éppen csak nem tud fejelni!
13. perc: Hoppá! Vezet Belgium! Nainggolan kap labdát kissé balra a kaputól, Hazard szolgálja ki, majd gondol egyet és a szakadó esőben óriási lövést ereszt meg a léc alá 20 méterről, a baloldalra be is vágódik! 1:0
15. perc: Chester odapakol egyet Lukaku sípcsontjára, ő is kap egy sárgát! Neki nem kell kihagyni egyelőre az elődöntőt. Bár ahogy a meccs áll, kihagyja azt magától is!
20. perc: A belga gól megszületett, onnantól kezdve iszonyatosan nehéz dolga lesz a walesi csapatnak! Mi, magyarok már csak tudjuk!
24. perc: Gunther lerántja az őt kicselező De Bruyne-t, neki is jár a sárga lap. Nem biztos, hogy nem lesz kiállítás ezen a meccsen!
26. perc: A jobbszélen megy a rövid passzos játék a walesieknél, majd Ramsey élesen középre ad az alapvonaltól, a középen érkező Taylor pedig erőből a jobb alsó felé küld egy lövést, de Courtois hárít!
30. perc: Wales egyenlít! Nekik sikerül! Ramsey jobboldali szögletét a középen telesen egyedül maradt Ashley Williams bólintja be középen! De jó meccs eddig! 1:1
34. perc: Bale húz el a jobboldalon egy kiugratással, majd megcélozza 15-ről a bal alsót, de kiüti a kapus!
35. perc: Három olyan játékost jegyeznek a statisztikusok az EB-n, akik a legtöbb gólt, szám szerint kettőt jegyeztek a tizenhatoson kívülről! Radja Nainggolan (Belgium), Gareth Bale (Wales) és Dzsudzsák Balázs (Magyarország). Impozáns névsor!
45. perc: Vége az első félidőnek! Szünet következik, lesz mit kipihenni! A végére még marad egy beadás jobbról Ramsey-től, ezt a másik oldalon Robson-Kanu kapura fejeli, de Courtois leszedi! Most jön a szünet!

Az Európa bajnokság legjobbjai között van ez a félidő. Mindkét csapat rengeteg helyzetet dolgoz ki, rúgtak is egy-egy gólt. A félidő első felét a belgák, a másodikat a walesiek uralták inkább, az látszik, hogy bármelyik csapat is jut tovább, Portugáliának nagyon nehéz dolga lesz jövő héten.

46. perc: A belgák cserélnek a szünetben! Az a Fellaini érkezik, aki kapott gazdagon a szurkolóktól a Szalai Ádámmal szembeni viselkedése kapcsán! Carrascót váltja! Wales kezdi a második félidőt!
48. perc: Fellaini máris Meunier elé passzol a jobboldalon, aki beadja, középen Lukaku emelkedik és fejel a bal kapufa mellé!
49. perc: Most De Bruyne viszi középre jobbról, majd húszról a kapu fölé teker!
50. perc: Bekezdenek a belgák! Hazard balról, 17-ről tüzel nem sokkal a jobb kapufa mellé!
55. perc: Megint vezet Wales! Egy óriási kontra után! Ramsey viszi fel a labdát a jobboldalon, beteszi középre, Robso-Kanu kapja háttal a kapunak, majd befordul és 11-ről kilövi a bal alsót! Csodálatos gól! Bajban a belgák! 2:1
60. perc: A frissen beállt Fellaini ugyanott folytatja eddig, ahol a nyolcaddöntőben, Szalai ellen abbahagyta! Provokálja állandóan a walesi játékosokat! Ennek nem lesz jó vége, nem véletlen, hogy egy internetes szurkolói komment egyszerűen férfi nemi szervnek titulálta a magyarok elleni meccs után!
73. perc: Alderweireld jön előre a jobboldalon, beadását középen Fellaini fejeli centikkel a kapu mellé!
74. perc: Cserél Belgium! Jordan Lukaku helyére Mertens érkezik!
75. perc: Ramsey sem játszik az elődöntőben! Kézzel ért a labdába, a bíró pedig sárga lapot adott!
77. perc: Cserél Wales! Joe Ledley jön le, Ledley King folytatja a helyén! 13 perc van hátra!
80. perc: Csere! Wales hajtja végre! Robson-Kanu jön le, Sam Vokes érkezik!
83. perc: Belga csere! Romelu Lukaku is lejön, Batshuayi a pályán helyette! 7 percet kéne kibírnia Walesnek!
85. perc: Alderweireld taposta meg Ramsey-t, ezért kap sárga lapot!
86. perc: Ott a harmadik! Eldőlt! Gunther jön a jobboldalon, beadja az oldalvonal mellől, középen Vokes emelkedik és gyönyörűen, fejjel helyezi a labdát a bal alsóba! 3:1! Belgium nem lesz Európa bajnok!
89. perc: Cserél Wales! Ramsey hagyja el a pályát, James Collins kap még néhány percet!
90. perc: Még három percig lesznek az EB-n a belgák!
93. perc: Vége! Wales bosszút áll a magyar verésért! Egyértelműen hazaküldi Belgiumot!

Teljesen megérdemelten! Hiszen bár a második félidőt jobban kezdték a belgák, a walesi csapat negyed óra elteltével megnyugodott és jobb játékkal előrukkolva szerzett még két gólt! A belgák elbizonytalanodtak, összevissza kapkodtak, kétszer is megkontrázták őket, teljes joggal fejezik be Európa bajnoki szereplésüket. Nagy arccal jöttek, hiszen beharangozták, hogy megnyerik majd a döntőt, most szomorúan mehetnek haza! Megérdemelten kerül tehát Wales az elődöntőbe, ahol Portugália vár majd rájuk.