PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Wales-Észak-Írország 1:0

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 06. 26. 18:29

Foci EB: Wales-Észak-Írország 1:0
Ne vegyék politikai állásfoglalásnak, de Wales-Észak-Írország találkozó igencsak pikáns volt a pénteki események tükrében. Főleg úgy, hogy a találkozónak a hírek szerint angol játékvezetője lesz Martin Atkinson személyében.

Igencsak pikáns volt a pénteki események tükrében Wales-Észak-Írország találkozó Főleg úgy, hogy a találkozónak a hírek szerint angol játékvezetője lesz Martin Atkinson személyében.

Reméljük, a pályán nem a politikáról szól majd a következő másfél óra, hiszen itt van nekünk ez a foci, Wales-nek és az északíreknek el kell dönteniük egymás között, hogy ki jut tovább a legjobb nyolc közé. Oda, ahol a magyar vagy a belga csapat lesz az ellenfél, ez holnap kiderül.

Na, de a lényeg, hogy Chris Coleman gyakorlatilag nem változtatott a csapatán az oroszok ellen győztes kezdőgárdához képest, minden poszton ugyanazok a játékosok lépnek pályára. Az északíreknél viszont lesz változás a Németország elleni partihoz képest, méghozzá visszatér a kezdőbe a csatár posztjára Lafferty, aki Washingtont küldte ezzel a padra. Játékosállományt tekintve jobb a walesi csapat, ennek már csak a pályán kéne kijönnie, legalábbis Cardiffban biztos így gondolják! Lássuk a találkozót!

A walesi kezdőcsapat: Hennessey – Gunter, Chester, Ashley Williams, Davies, Taylor – Ramsey, Ledley, Allen – Vokes, Bale – Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Az északír kezdőcsapat: McGovern – Aaron Hughes, Cathcart, McAuley, Jonny Evans – Ward, Corry Evans, Steven Davis, Norwood, Dallas – Lafferty – Szövetségi kapitány: Michael O’Neill
 Játékvezető: Martin Atkinson (Anglia)
Nézőszám: 45.000 fő

1. perc: Piros-fehérben a walesiek kezdték a játékot, Észak-Írország fehér-zöldben játszik. Martin Atkinson indítja máris a találkozót!
10. perc: Körbepasszolgatják a tizenhatos előtt a walesi védelmet, majd Stewart Dallas kapja a baloldalon és megcélozza a rövid alsót, Hennessey leér és hárít!
20. perc: Azért lenne érdekes, ha az északírek és a magyarok jutnának tovább a saját meccsükről, mert kilenc hónapon belül másodszor találkozna a két csapat, Magyarország Belfastban tavaly októberben döntetlent játszott az északírekkel a selejtezőben, 1:1 lett a vége! Vissza lehetne vágni!
22. perc: Tesz is ezért aktívan a csapat! Ward 20 méteres lövése érkezik kapura középről, a kapus azonban kiüti!
35. perc: Ez eddig vérszegény meccs! Unom! Viszont érdekesség, hogy a kiesők közül a három legnagyobb országban (Törökország, Ukrajna, Oroszország) összesen 269 millió ember lakik, míg a négy legkisebb továbbjutó országban (Írország, Horvátország, Észak-Írország, Izland) összesen 13,3 millió ember él, picivel többen, mint Magyarországon, Tanulság: Nem a méret a lényeg!
44. perc: Dallas nem játszik, ha továbbjut Észak-Írország, merthogy kap egy sárgát Bale felrúgásáért!
45. perc: Vége az első félidőnek, ami az egyik legunalmasabb volt az eddigi meccsekhez képest.

Hát kedves olvasók! Marha nehéz mit mondanom. Birkózás van a középpályán, a csapatok alig jutnak el a kapukig, mintha valami kedélyes focikázgatós teadélutánon lennénk. Nem tudom, melyik csapat a jobb, de remélem, valami változik a második félidőre, mert menten bealszok! A látottak alapján egyik csapat sem érdemel továbbjutást!

46. perc: Nem cseréltek a szakvezetők, így az északírek elvégezhetik a kezdőrúgást a második félidőben!
52. perc: Ramsey jobboldali beadását középen Vokes fejelte kapu mellé! Változatosság gyönyörködtet!
55. perc: Cserél Wales, a csapat második csoportmeccsén kezdő Robson-Kanu máris érkezik Vokes helyére!
58. perc: Norwood elgáncsolta Bale-t, szabadrúgás a tizenhatos előteréből! Bale elvégzi, a kapus tornázik egy nagyot!
59. perc: Neil Taylor is sárgát kap szabálytalanságért!
62. perc: Cserél Wales! Ledley helyére érkezik Jonny Williams! Támadni szeretne Chris Coleman!
66. perc: Steven Davis rúgja fel most Bale-t, ezért is jön a sárga lap!
69. perc: Cserél Észak-írország! Jamie Ward jön le, Conor Washington érkezik!
75. perc: Továbbjutásra áll Wales, vezet Chris Coleman csapata! Gareth Bale baloldali beadásába középen McAuley ér bele szerencsétlenül, az ő lábáról vágódik a labda a kapuba! Öngól! 1:0
79. perc: Csere az északír térfélen! Norwood jön le, McGinn érkezik a helyére!
83. perc: Jön az északíreknél az utolsó csere! Maggenis áll be az öngólt vétő McAuley helyére!
85. perc: Érdekesség! Gareth Bale-t a soron következő meccsről kérdezték, mármint a negyeddöntőről, a Real Madrid sztárja meg sem említette Magyarországot, ő azt mondta, hogy a csapata Belgium ellen készül! Ne hamarkodd el, Gary!
94. perc: Északír szabadrúgást ítél a bíró, de Ramsey elrúgja a labdát, ezért kap sárgát!
95. perc: Vége a mérkőzésnek! Továbbjutott Wales, tehát ha holnap túljutunk Belgiumon, akkor velük1 találkozunk a negyeddöntőben!

Még mindig nem tudom eldönteni, melyik csapat játszott szebben, de az biztos, hogy Wales rúgott több gólt. Az északírek ezen a meccsen is úgy játszottak, ahogy tudnak, rúgtak egy öngólt, mennek haza. Az a csapat búcsúzott, amely az EB-selejtezőn megnyerte a csoportunkat, de a pótselejtezős Magyarország még versenyben van és sokkal szebben is játszik az északíreknél! Wales pedig valahogy beszenvedett egy gólt, McAuley is kellett hozzá! a továbbjutó megvan, a többit felejtsük el!