PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Wales-Szlovákia 2:1

Holnap Ervin napja lesz.
   /Rate& Ft

2016. 06. 11. 22:30

Foci EB: Wales-Szlovákia 2:1
Az Európa bajnokság második versenynapjának második mérőzésén két olyan csapat találkozott egymással, amelyek történetük során először lehetnek résztvevői kontinensviadalnak.

A nap második mérkőzésén két olyan csapat találkozott egymással, amelyek történetük során először lehetnek résztvevői kontinensviadalnak.

A walesiek a selejtező B csoportjának második helyéről érkeztek Franciaországba, abban a csoportban rajtuk kívül Belgium, Izrael, Andorra és Ciprus kapott helyet. Egy olyan csapattól, amely a Real Madrid sztárját, Gareth Bale-t is a soraiban tudja szinte kötelező házi feladatnak tűnt az EB-re jutás! És becsületükre legyen mondva, meg is oldották, 6 győzelemmel, három döntetlennel és mindössze egy vereséggel, ez a mérleg 21 pontot hozott a csapat konyhájára! Pedig ők is nagyon mélyről indultak, a jelenlegi szövetségi kapitány, Chris Coleman azután érkezett a csapat kispadjára 5 évvel ezelőtt, hogy elődje, Gary Speed öngyilkos lett! A helyi labdarúgást ismerők szerint a walesi közvéleményt igencsak megrázta az előző kapitány halála! De összeszedték magukat, és az új, 24 csapatos Európa bajnoki rendszernek is köszönhetően idén már ők is itt lehetnek a mezőnyben.

A szlovákok az idei kontinenstornára selejtező eseménynek Ján Kozákkal a kispadon vágtak neki és egy rettentő erős csoportba kerültek. Mindjárt azzal nyitottak 2014 szeptemberében, hogy idegenben megverték Ukrajnát, majd októberben a spanyolokat verték hazai pályán 2:1-re. Tíz lejátszott selejtezőjükből a szlovákok csupán 3 meccsen veszítettek nyolc pontot. Azért az mondjuk ki, hogy az a csapat, amely megveri legalább egyszer az Európa bajnoki címvédő spanyolokat, nos, az megérdemli az EB-szereplés jogát. Már csak az a kérdés, hogy a kibővített mezőnyben, az angolokkal, oroszokkal és Wales-szel egy csoportban mire lesznek képesek! Erre kezdésként ma kapunk választ a Wales elleni nyitómeccsükön! Nagyon kíváncsi vagyok a szlovákokra!

A walesi kezdőcsapat: Ward – Gunter, Chester, Ashley Williams, Davies, Neil Taylor – Allen, Ramsey, Edwards, Jonny Williams – Bale – Szövetségi kapitány: Chris Coleman
A szlovák kezdőcsapat: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Svento – Hrosovsky, Kucka – Mak, Hamsík, Weiss – Duris – Szövetségi kapitány: Ján Kozák
Játékvezető: Thor Odvar Moen (Norvégia)
Nézőszám: 42.155 fő

1. perc: Kékben a szlovákok, ők kezdik a játékot, pirosban pedig Wales csapatát láthatjuk majd!
3. perc: Saját térfelén adja oda a labdát Bale Hamsíknak, aki szalad vele középre és 14 méterről lő, Davies a gólvonalról, becsúszva vágja ki a labdát!
10. perc: Svento felborítja Willamst a saját tizenhatosa előtt! Szabadrúgás! Gareth Bale elvégzi, a labda a lapu közepébe vágódik, 26 méterről! Gyönyörű szabadrúgás góllal vezet Wales! 1:0
15. perc: Érdekesség: Eddig minden meccsen született legalább egy gól! Szeretem ezt az Európa bajnokságot!
23. perc: Egy walesi szabálytalanságot követően a szlovákok 33 méterről végeztek el egy szabadrúgást, Kucka lövése azonban a kapu fölött hagyja el a játékteret! Nem nagy szám, de azért valami!
31. perc: Hrosovsky a kelleténél keményebben és pontatlanabbul próbált szerelni, sárga lap a jutalma!
39. perc: Leült a meccs, kérem tisztelettel! Birkózás megy a középpályán! Csalódás! Ennél többet vártam Bale gólja után!
46. perc: Davies szerez labdát a középpályán, Bale-hez passzol, aki 18-ról gyakorlatilag odaadja a kapusnak

Ezzel vége is az első félidőnek! Hiába a gól, egyszerűen unalmas eddig a meccs. Szegény szlovákok a középpályáig valahogy csak elvonszolják a labdát, de ott meg már védekezik az ellenfél. Ha mégis átpasszírozzák a labdát, akkor viszont a kapu előtt fogy el a tudomány, Erre Ján Kozáknak valamit ki kell találni a szünetben. A másik oldalon kényelmes szituációban vannak, próbálkoznak a támadással, de azt érzem, hogy igazából nem erőlködnek, így viszont unalomba fullad a meccs! Pihenjünk egy kicsit!

46. perc: Wales kezd a második félidőben, csere nincs!
55. perc: Szlovák támadás keretében Mak ugrik ki és lő jó 20 méterről, de a labda nem a kapuba megy, hanem a stadionból kifelé!
57. perc: Élénkül a meccs! Joe Allen jobboldali beadására Gareth Bale érkezik középen és fejel, Kozácik azonban hárít!
59. perc: Kettős csere a szlovákoknál! Duris helyére Nemec érkezik, Hrosovskyt pedig Duda váltja!
61. perc: Egyenlít Szlovákia! Mak nyargal a jobboldalon, majd gurítja be a labdát a pálya közepére, ahonnan a frissen beállt Duda lő a kapu jobboldalába gyönyörűen! 1:1
68. perc: Csere a walesieknél is! Edwards helyére Ledley jön!
71. perc: Még egyet cserél a walesi válogatott! Jonny Williams helyén Robson-Kanu folytatja!
73. perc: Robson Kanu szerez labdát a jobboldalon, majd beadja, Ramsey pedig a kapu fölé fejel középen!
78. perc: Mak odarúgott Joe Allennek ezért pedig megkapta a sárgát a bírótól! A szabadrúgás nem veszélyes!
80. perc: Vladimír Weiss is felrúgott egy walesi játékost, méghozzá Ramsey-t, ez is sárga lap!
81. perc: Ledley kiugratja középen Ramsey-t, aki estében Robson-Kanu elé tálal, ő pedig begurítja a labdát a kapuba! Vezet Wales! 2:1
83. perc: Kucka is meggyötri Gareth Bale-t, ezért is jár a sárga lap! Ezt követően csere a szlovákoknál! Miroslav Stoch érkezik, aki Vladimír Weiss-t váltja
86. perc: Stoch máris aktivizálja magát! Elszáguld a baloldalon, beadja középre, ahol Nemec érkezik, ő azonban csak a kapufát találja el!
88. perc: Jön az utolsó walesi csere! Aaron Ramsey pihenhet, Jazz Richard lesz a helyettese
92. perc: Elköszönésként Skrtel még odalép Daviesnek, sárga lapot kap érte!
95. perc: Vége a meccsnek! Nyert Wales! Az a csapat amely története első Európa bajnokságán rögtön győzelemmel nyitott, ez pedig korábban soha senkinek nem sikerült! A második félidőben feljavult a szlovákok játéka, főleg Ondrej Duda beállásával. Képesek voltak egyenlíteni, de egy védelmi hiba a pálya közepén megpecsételte a sorsukat! Összességében Wales megérdemelten nyerte a mai nap második találkozóját! Folytatás 5 nap múlva!