A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése elnevezésű munkaerőpiaci programba közel kilencszáz 30 év feletti állaskereső kapcsolódótt be.
Az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló, stratégiai fontosságú, Pillér projekt a 30. életévét betöltött álláskeresők és inaktívak, kiemelten a munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetűek, az átmeneti védelemre jogosultakat, az őket foglalkoztató munkáltatók, valamint a közfoglalkoztatásból való kilépésre felkészített munkavállalók részére nyújt támogatást.
A Széchenyi Terv Plusz keretében megvalósuló GINOP Plusz program a célcsoportba tartozók nyílt munkaerőpiaci integrációját egymásra épülő szolgáltatások és támogatások segítségével valósítja meg. A projekt kiemelten támogatja a munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű álláskeresőket, azaz a tartósan állás nélkül lévőket, az 50 felettieket, az alacsony iskolázottságúakat, a vidéken élőket, a kisgyermeket nevelőket, a roma nemzetiségűeket, a megváltozott munkaképességűeket vagy az ápolási feladatokat ellátó álláskeresőket.
A 2023. december 1. és 2027. augusztus 31. között zajló program keretében elérhető támogatások köre a projekt indulása óta folyamatosan bővül. A májustól igényelhető bér-, lakhatási és utazási támogatás mellett júniustól két újabbal egészült ki, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások ideje alatt nyújtható pénzbeli, valamint az álláskereső részére képzéshez, álláskeresést ösztönző juttatással.
A program indulása óta eltelt fél évben már 864 baranyai álláskereső kapott segítséget, akik közül a legtöbben – közel ötszázan – foglalkoztatáshoz kapcsolódó támogatásban részesült Több mint kétszázan ugyanakkor képzéseken vettek részt. Közülük a legtöbben segédápolói, szakácssegéd, illetve targoncakezelői végzettséget szereztek annak érdekében, hogy könnyebben el tudjanak helyezkedni a munkaerőpiacon. Azoknál a tanfolyamoknál, ahol igény mutatkozott rá, a Baranya Vármegyei Kormányhivatal nem csak Pécsett, hanem más járási székhelyen is indított képzéseket.