Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2018. 06. 16. 20:31

Győztek, de hogyan…
Labdarúgó Világbajnokság - Franciaország-Ausztrália 2:1

Franciaország és Ausztrália csatájával kezdődik a harmadik, egyúttal a leghosszabb versenynap az oroszországi labdarúgó világbajnokságon!

A franciák komolyan gondolják a győzelmet, ezzel a gondolattal vágnék bele a közepébe. Abból a csapatból, amely két éve az EB-döntőn kezdett, most négyen lesznek ott a Didier Deschamps által a mai meccsre összeállított kezdőcsapatban; Lloris, Umtiti, Pogba és Griezmann, akivel kapcsolatban a sajtót az esetleges, Atlético Madridból történő távozása izgatta. Végül kiderült, hogy Griezmann nem megy sehova Madridból tehát ebből a szempontból megnyugodhatunk! Már említettem a felvezető cikksorozatban, hogy a franciák kifejezetten könnyedén vették a selejtező jelentette akadályt, de hát ez ugye elvárható egy Európa-bajnoki ezüstérmes csapattól. És mint ilyen, papíron gondot sem okozhat az ausztrál csapat.

Egy olyan ausztrál csapat, amelyet a jelenlegi szövetségi kapitány, Bert van Marwijk csak ezen a tornán irányít, és elnézve a magyarok elleni felkészülési meccsüket, az lesz a legnagyobb csoda, ha egyáltalán továbbjutnak a C-csoportból. Egyébként az ellenünk látott ausztrál csapat nagy részét megkapta a januárban a csapathoz kerülő holland mester, hozzáteszem, hogy nagyon más választása nincs is, mivel az a csapat, amely ma kezd, ausztrál szinten a legerősebbnek mondható. Hogy ez mire lesz elég egy félelmetes francia válogatott ellen? Erre is választ kapunk az előttünk álló két órában!

A francia kezdőcsapat: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Tolisso, Kanté, Pogba – Mbappé, Griezmann, Dembelé Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Az ausztrál kezdőcsapat: Ryan – Behich, Mulligan, Sainsbury, Risdon – Kruse, Mooy, Rogic, Jedinak, Leckie – Nabbout Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk
Játékvezető: Andrés Cunha (Uruguay)

1. perc: Tiszta sárgában az ausztrálok kezdik a meccset, a franciák a szokásos kék-fehér mezükben játszanak majd! Andrés Cunha, egy uruguayi bíró dirigál ezen a meccsen! És Mbappé máris kap egy kiugratást a jobbszélen, az ötösön belülről megcélozza a jobb alsót, de Ryan kapus leér! Nem sokat szórakoznak a franciák!
5. perc: Húsz méterről jön balról egy francia szabadrúgás, Pogba elvégzi, középre megy, Ryan kezébe!
6. perc: Francia kontra! Dembelé, Pogba, Griezmann a labda útja, végül Griezmann rálövi a tizenhatos előteréből középről, Ryan ezt is fogja!
13. perc: Leckie megkapta a sárga lapját, mert földbe gyalulta Lucas Hernándezt! Megy a meze színéhez!
17. perc: Ausztrál helyzet! Mooy baloldali szabadrúgása középen továbbcsorog, Tolisso beleér, ő volt a legközelebb a kapuhoz és ha Lloris nincs résen, akkor bizony már az ausztrálok vezetnek! De hát Lloris résen volt és kiszedte a jobb alsó elől!
30. perc: Leült a meccs, ezért egy kis érdekesség! A franciák utoljára 16 éve vesztettek el vb-nyitómeccset, 1:0-ra kaptak ki címvédőként Szenegáltól és akkor a csoportból is kiestek rúgott gól nélkül, egy sérült Zidane-nal a fedélzeten!
40. perc: Unalomba fulladt a meccs! Jellemzően egymást darálják a játékosok kisebb nagyobb szabálytalanságokkal! Az ausztrálok jobbára csak védekeznek!
45. perc: Behich baloldali beadását középen kapura lőné Leckie, azonban Hernández blokkol! A labda végül visszakerül a feladóhoz, Behich 22-ről még egyszer megpróbálja, de ez fölé is megy, mellé is megy! Szóval nem jó! Andrés Cunha lefújja az első félidőt!

Az első negyed órában bekezdtek a franciák de aztán alább hagyott a lendület! Kedélyes, helyi idő szerint szombat kora délutáni birkózássá alakult a találkozó első félideje! A végére még belefért egy ausztrál helyzetecske, ők alakították ki a legveszélyesebb szituációt, amely gólhoz vezethetett volna! Végül azonban maradt a gól nélküli döntetlen! Legyen sokkal jobb a második félidő!

46. perc: Csere nincs! Folytatódik a meccs francia kezdőrúgással! Hátha kicsit felpörög a játék!
55. perc: Francia tizenegyes! Videó bíró alapján! És még egy sárga is jár! Risdon és Griezmann lába akadt össze a tizenhatoson belül, a sértett be is vágja, az elkövető kap sárgát!! Vezetnek a franciák! 1:0! Ez az első eset, hogy alkalmazták a videóbírót világbajnokságon! És meg lehetett adni!
61. perc: Újabb tizenegyes! Ezúttal az ausztráloknak! Egy kósza beadásba ért bele kézzel Umtiti középen, Andrés Cunha meg kiszúrta! Jedinak bevágta a kapu jobboldalába! 1:1! Ekkora ostobaságot Umtititől!
64. perc: Ausztrál csere! Nabbout hagyja el a pályát, Juric érkezik a helyére!
70. perc: Kettős francia csere! Dembelé és Griezmann távozik a pályáról, Giroud és Fekir érkezik a helyükre!
72. perc: Az ausztrálok is cserélnek még egyet! Rogicot váltja Irvine a továbbiakban!
76. perc: Juric szerzett labdát, Tolisso felrúgta, ez a mutatvány pedig az első francia sárga lapot eredményezte!
78. perc: Jön az utolsó francia csere! Tolissónak ennyi volt mára! Matuidi jön, akinek nincs sárgája! Okos döntés!
80. perc: POGBA!!! Vezetnek a franciák megint!!! Egy ügyes háromszögelést követően, amikor Matuiditől megkapta a labdát, rálőtte 15 méterről körülbelül, megpattan Behich lábán, majd a felső lécről vágódik a vonal mögé a labda! 2:1!
85. perc: Lebonyolítják az utolsó ausztrál cserét! Kruse jön le, Daniel Arzani váltja őt!
87. perc: Behich a végén még szabálytalankodik egyet! Sárga lap! A tizenhatos jobb sarka elől érkező szabadrúgást Fekir elvégzi, sorfalat talál!
97. perc: Vége a mérkőzésnek! 5 perc lett volna a ráadás, de hetet kaptak az egyenlítésre az ausztrálok, nem éltek vele!

Kínkeserves francia győzelem született tehát a nap első találkozóján! Egy rendkívül unalmas első félidőt követett egy érdekesebb második, először használt videó-bíróval. A következő körben majd ebben a csoportban a franciák Peruval játszanak, az ausztrálok pedig a dánok ellen javíthatnak, ám ha ott kikapnak, hazamennek az utolsó kört követően!

A franciák tehát ezzel a győzelemmel a csoport élére állnak és várhatják az esti Dánia-Peru meccs eredményét!

Rövid szünet és folytatjuk az Argentína-Izland találkozóval!