Holnap Ervin napja lesz.

2018. 06. 19. 20:10

Hibát, hibára halmoztak
Labdarúgó Világbajnokság: Lengyelország-Szenegál 1-2

Következik a hatodik versenynapon az első forduló utolsó mérkőzése, a Lengyelország-Szenegál összecsapás.

Adam Nawalka, a lengyelek szövetségi kapitánya 40 év után, edzőként tér vissza a világbajnokság mezőnyébe, 1978-ban ugyan nem élte túl az akkori lengyel válogatott az első csoportkört, mégis a legjobb fiatal játékosnak választották. A lengyel válogatottat edzőként úgy vette át 2013-ban, hogy a csapat a hetvenhatodik helyen állt a világranglistán, jelenleg pedig a nyolcadik helyre rangsorolják.

A csapat vezére az a Robert Lewandowski, aki könnyen lehet, hogy a világbajnokság után távozik a Bayern Münchentől a kevés játéklehetőség miatt, természetesen Lewnadowski ma is kezd, a lengyelek a létező legerősebb csapatukkal futnak ma ki a moszkvai Szpartak-stadion gyepére.

Szenegál tizenhat év után, immáron másodszor fut neki világbajnokságnak. Érdekesség, hogy a keretükben csak Európában játszó játékosok vannak. Szövetségi kapitányuk Aliou Cissé 2009-ben vonult vissza az aktív futballtól, Európában megfordult már a francia PSG, az angol Birmingham és a Portsmouth csapatánál is, edzői karrierjét 2012-ben a szenegáli U-23-as olimpiai válogatott másodedzőjeként kezdte.

Jelenlegi csapatát könnyedén juttatta ki a világbajnokságra, az együttes vezére az a Sadio Mané lehet, aki ebben a szezonban Bajnokok Ligája döntőt játszott a Liverpoollal és ott gólt is szerzett. További érdekesség, hogy a szenegáli csapat rendkívül bátor felállást, 4-2-4-et választott, vagyis négy csatárral mennek neki ennek a rendkívül erősnek és tapasztaltnak tűnő lengyel válogatottnak! Aki itt nyer, megy Japán után a táblázaton!

A lengyel kezdőcsapat: Szczesny – Piszczek, Cionek, Pazdan, Rybus – Blaszczykowski, Krychowiak, Zielinski, Grosicki – Milik, Lewandowski Szövetségi kapitány: Adam Nawalka
A szenegáli kezdőcsapat: Khadim N’Diaye – Wagué, Sané, Koulibaly, Sabaly – Alfred N’Diaye, Gueye – Sarr, Niang, Diouf Mané Szövetségi kapitány: Aliou Cissé
Játékvezető: Navaf Sukrallah (Bahrein)
Nézőszám: 44190 fő

1. perc: A tiszta zöldben játszó Szenegál végez el kezdőrúgást, fehér-pirosban fociznak a lengyelek! A bahreini Navaf Sukrallah sípjelére elindul a találkozó!
10. perc: Ismerkednek egymással a csapatok, komoly helyzet még nem alakult ki! Ismerkedhetnek is, hiszen Lengyelország és Szenegál eddig még soha, semmilyen körülmények között nem találkozott egymással!
12. perc: Krychowiak kap sárgalapot mert lerántotta Diouf-ot! Abszolút jogos, erre valamit adni kellett! Sané szabadrúgása kapu mellé ment, gyenge volt!
19. perc: Lengyel helyzet! Piszczek jobboldali beadása a tizenhatoson kívül, de középen álló Zielinskihez kerül, aki ellövi, a lövés megpattan, majd Grosicki fejére kerül, ő meg kapu fölé fejel!
30. perc: Veszélyes helyzet hiányában a helyszínről tudósító újságíró kollégák szóviccekkel ütik el az időt a Twitteren! Például a Sevilla labdarúgó csapata úgy gratulált a dánoknak, hogy Christian Poulsen egyik fényképét rakták ki, amelyen az Európa Liga trófeájával pózol majd a Lengyelország-Szenegál meccs hashtegjét (POLSEN) rakták a kép fölé! Vagyis ők nézik a meccset, de azért a dánoknak is gratulálnak…
38. perc: GÓL!!! Vezet Szenegál! Niang baloldali beadását Mané készíti le középen az érkező Gueyének, aki 20 méterről rálövi, Cionek lábán megpattan és így vágódik a kapu jobboldalába! Szczesny a másik irányba mozdult, tehetetlen volt! 0:1
45. perc: Vége az első félidőnek! Kettő percet hosszabbított Sukralla!

Nagy bajban a lengyelek! Az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük, ráadásul mintha a szenegáli fiúk jobb fizikai állapotban is lennének. Kifejezetten kevés volt a veszélyes helyzet, ráadásul a gólnál a szerencse is a Szenegál mellé szegődött, hiszen ha Cionek nem ér a labdába, valószínűleg a kapus hárít. Tehát most Adam Nawalkának lesz több dolga, Szenegál egyelőre örülhet a vezetésnek ezen a langyos meccsen!

46. perc: Megszakítja a lengyel csapat azt a szokást, hogy csere nincs a félidőben! Bednarek érkezik Blaszczykowski helyére, aki nem sokat mutatott az első félidőben! A lengyelek kezdik a második félidőt!
50. perc: Lewandowski meglódul, Sané felrúgja 20 méterre a kaputól, sárga lap és szabadrúgás! A dértett végzi el a szabadrúgást, a jobb felső felé tekeri, óriásit véd N’Diaye!
56. perc: Baloldali lengyel beadás után Piszczek ló jobbról, 5-10 méterrel elvéti a jobb felsőt!
61. perc: MEKKORA LENGYEL HIBA! Kettővel megy Szenegál! Krychowiak ad haza rosszul, Szczesny jön a labdáért, de minek, azt csak ő tudja! Niang lecsap a labdára, elviszi a kapus mellett, és az üres kapuba passzol!
62. perc: Most cserél Szenegál! Diouf hagyja el a pályát, N’Doye érkezik a helyére! Eredetileg két perccel korábban Niangot akarta lehozni Cissé! De jó, hogy nem tette!
70. perc: Piszczek jobboldali beadása Miliket találja meg, aki kapu mellé lő közelről!
72. perc: Gueye kap sárgalapot, felrúgta az egyik lengyelt!
73. perc: Cserélnek a lengyelek! Miliket hozza le Adam Nawalka Kownacki áll be a helyére
76. perc: Szenegál válaszol a cserére! Niang helyére Konatét hozza Aliou Cissé!
79. perc: KOWNACKI!!! Rybus baloldali beadását fejelte kapura, N’Diaye megfogta a jobb felső előtt! Ez volt a második kaput eltaláló lengyel labda!
83. perc: Adam Nawalka utoljára cserél! Piszczek helyére Bereszynskit küldi be!
86. perc: GÓL!!! SZÉPÍTENEK A LENGYELEK!!! Lewandowski ível fel egy szabadrúgást Krychowiak fejére, aki középről fejel a kapuba és még 10 perc legalább hátravan!
87. perc: Jön az utolsó szenegáli csere! Alfred N’Diaye megy pihenni, Kouyaté játszik a helyén!
90. perc: Négy percet pakol rá Sukralla! Négy perce maradt a lengyeleknek egyenlíteni!
95. perc: Elkezdődik a kilencvenötödik perc is, amik Navaf Sukralla lefújja a találkozót!

Egy szerencsétlen öngól és egy ostoba védelmi hiba okozta Lengyelország vesztét. Ezzel Adam Nawalka csapata nagy bajba kerül! Szenegál végig kézben tartva ezt a mérkőzést begyűjtötte a három pontot és a csoport élére ugrott. Ez az első győzelem, amelyet afrikai csapat szerzett, melyet a legfiatalabb edző irányít. A lengyeleknek muszáj lesz javítani Kolumbia ellen, Sznegál pedig Japánra készülhet nagyon nyugodtan.                                                                                                               (Haász Rudolf)