A Komlói Járásbíróság Gy. Z. vádlottat kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt 8 hónap börtönre ítélte, egyúttal 1 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott nő a komlói Családok Átmeneti Otthonában élettársával együtt nevelte a korábbi élettársi kapcsolatából született kettő, valamint jelenlegiből született egy kiskorú gyermekét. Családi pótlékból, valamint a gyerekki után járó GYES-ből élt rendkívül szegényes körülmények között, italozó életmódja tovább nehezítette a család anyagi helyzetét.
Nem gondoskodott a gyermekei részére az évszaknak megfelelő ruhákról, rendszeresen koszos, elhanyagolt és vizelettel átitatott ruhában járatta őket óvodába, továbbá legkisebb gyermekét egész nap a kiságyában hagyta, amit nem tartott rendben, ezért az a kiömlött italban feküdt. E mellett a gyerekeit nem az egészséges életmódnak megfelelően etette, a szükséges orvosi vizsgálatokra, szemészeti kezelésekre nem vitte el őket, a védőoltásokat nem adatta be nekik. Valamennyi gyermek hajában gyakorta találtak tetűt, aminek megszüntetéséről a vádlott többszöri felszólítások ellenére sem gondoskodott.
A vádlott több alkalommal bántalmazta és indokolatlanul kiabált a gyermekeivel, amelynek során egy alkalommal a legidősebb fején egy műanyag szemétlapátot is eltört. Szintén több alkalommal előfordult, hogy az esti órákban magára hagyta a gyerekeket, elment az ismerőseihez italozni és csak másnap ment vissza hozzájuk és átaludta a napot, míg a gyermekek felügyelet nélkül maradtak az átmeneti otthonban.
Egy alkalommal elvitte magával a legidősebb kiskorú gyermekét egyik ismerőséhez egy névnapi bulira, ahol annyira lerészegedett, hogy a gyermeke kénytelen volt végignézni, ahogy ittas állapota miatt földre esett, és ott egy ismeretlen személy tettleg bántalmazta.
Mindhárom gyermek személyiségének fejlődésbeli szintje mind szellemi, mind erkölcsi, mind érzelmi téren erőteljes eltérést mutat kora átlagától, attól jelentősen elmarad.
A vádlott a gyermekeivel szemben fennálló nevelési, felügyeleti, gondozási kötelességeinek súlyos megszegésével kiskorú gyermekei testi, értelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette.
Az ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezéssel éltek, így az ítélet nem jogerős.