PÉCSI HÍRHATÁR - Kanadában is Hamilton nyerte az időmérőt

Ma Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.

2015. 06. 08. 22:54

Kanadában is Hamilton nyerte az időmérőt
Kanadában is Hamilton nyerte az időmérőt, Vettelt műszaki hiba hátráltatta így Räikkönené lett a harmadik rajtkocka Rosberg mögött.

A Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzését is Lewis Hamilton nyerte a Mercedes-szel.

Hamilton mögött csapattársa Nico Rosberg végzett a második helyen, míg a harmadik rajthelyet az a Räikkönen szerezte meg, aki nem küszködött technikai problémákkal, ellentétben Sebastian Vettellel, akinek a hőenergia-átalakító mondta fel az autójában a szolgálatot.

A rajtpozíciókért folyó harc magyar idő szerint este hét órakor vette kezdetét. Nagyjából ekkor posztolta Twitter-oldalára a hírt McLaren csapata, miszerint Jenson Button nem vesz részt az edzésen, mivel a brit autójában a harmadik szabadedzésen tönkrement a hőenergia-átalakító rendszer. Alonsónak viszont nem voltak ilyen gondjai, ő nyitotta a mért idők sorát az első, 18 perces szakaszban (1:18.752). Ezt követően érkezett Vettel 1:17.344-es ideje, Räikkönen pedig elsőre egy tizeddel maradt el német csapattársától, akinek a problémái csak ezután kezdődtek, jelezték ugyanis neki rádión a korábban említett problémát. Öt perccel a kezdés után a két Mercedes is megfutotta első mért köreit, Hamilton átvette a vezetést az előtte nagyot javító Räikkönentől 1:15.979-cel, Rosberg pedig 1:16.002-es idejével a második helyre került a táblázaton. Később mindketten javítottak, ennek köszönhetően helyet is cseréltek egymással, ám eléjük az utolsó két percben szuper-lágy gumikon gyors kört futó Romain Grosjean érkezett be, 1:15.833-as idejével megnyerte az első időmérős szakaszt. Az idején az első 15 helyen végző pilóta mindegyike javított, de Vettel, Massa, Stevens, Merhi és Button számára véget ért a nap, utóbbi versenyző érdemi munkát az edzésen nem végzett, bár egy mért körrel megpróbálkozott a végén, erejét vesztett motorja miatt nem sikerült javítania. Massa egyébként motorproblémát jelzett, ez a hiba okozhatta a kiesését.

A következő etap öt perc pihenőt követően kezdődött el, méghozzá Felipe Nasr nem túl acélos első idejével, amit több mint 1 másodperccel az utána következő Romain Grosjean javított meg, a francia ideje 1:15.916 lett. Ezt javította 1:15.602-re Kimi Räikkönen, aki után a Force-India két pilótája, Hülkenberg és Perez iratkozott fel a táblára egy harmadik és negyedik idővel. Ekkor már Hamilton és Rosberg is folytatta a pályán kettejük külön csatáját, melynek második fordulóját a címvédő kezdte 1:14.661-es idővel, Rosberg erre 1:14.673-mal tudott válaszolni. Már csak Bottasnak nem volt mért ideje a második szakaszba jutottak közül, ám mire a Mercedes németje befejezte körét, ez is megváltozott. A finn 1:15.506-os idővel lépett színre, ezen a hátralévő időben már nem tudott változtatni. Az utolsó két percben még ketten javítottak az idejükön, Maldonado 1:15.622-vel az ötödik, Kvijat pedig 1:15.891-gyel a nyolcadik helyre ugrott előre, kitaszítva a továbbjutók csoportjából Max Verstappent. Tehát a második szakasz végén Sainz, Verstappen, Ericsson, Alonso és Nasr mehetett pihenni, a többiek pedig készülhettek a maradék tíz rajthely eldöntésére szolgáló utolsó etapra.

A Kanadai Nagydíj időmérő edzése záró szakaszának elején hét pilóta érkezett a pályára. Közülük elsőként Kimi Räikkönen teljesített 1:15.126-os mért időt. Őt követte a két Mercedes, előbb Hamilton átvette a vezetést 1:14.393-mal, majd Rosberg 1:14.702-vel a második helyre ugrott. Grosjean az első nagy roham alkalmával a negyedik helyre jött be 1:15.194-gyel valamint Bottas jelentkezett 1:15.102-vel, ezzel még szorosabbá téve Hamiltonék mögött a sorrendet. Az utolsó percekben Hamiltonék már nem javítottak, Ricciardo egyetlen mért körével a nyolcadik helyre tette magát, Räikkönen pedig maradt a helyén, csak az ideje lett valamivel jobb. Tehát így alakult ki az edzés végeredménye, melyet most azoknak is megmutatunk, akik lemaradtak az edzésről!

19. Will Stevens 1:19.16ó57
20. Jenson Button idő nélkül zárt, nem vett részt az edzésen.

*Verstappen összesen 15 rajthelyes büntetést kapott a Monacóban általa okozott baleset és váltócsere miatt, valamint a futamra 10 másodperces időbüntetést kap Button-höz hasonlóan.