Megújult a dél-dunántúli németek kulturális központja, a pécsi Lenau Ház.
A német kultúra évszázadok óta része a magyarénak, a betelepítés során, a 18. században hazánkba érkező még inkább elmélyítették ezt a kapcsolatot. A pécsi Lenau Ház egykori megálmodói és léterhozói, nem kevesebbet tűztek ki célként maguk elé, mint a magyarországi németség kulturájának ápolását, annak mind szélesebb körben történő megismertetését.
Megvalósulásában jelentős szerepet vállalt, a hazánkban elsőként, 1990 előtt létrejött civil szervezet, a németeket összefogó, immár 35 esztendeje megalakult Lenau Egyesület, ami saját kulturális központot hozott létre Pécsen.
Az alapítók és utódaik egyaránt bíznak abban, hogy a kor igényei szerint megújult kulturális létesítmény még nagyobb számban lesz képes arra, hogy megszólítsa a fiatalokat és időseket egyaránt, találkozási pontként, kulturális központént működjön.
A mintegy 548 millió forintból felújított épület belső tereit átépítették, korszerűsítették, új funkciókkal látták el. A hozzá tartozó udvarrészt parkosították, külső pihenőhelyet is kialakítottak, valamint több autó befogadására alkalmas parkolót is létrehoztak.