PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Asztalitenisz: Női és férfi egyéni verseny

Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2016. 08. 07. 16:06

Olimpia-Asztalitenisz: Női és férfi egyéni verseny
Az olimpián az asztalitenisz egyéni versenyében Lovas Petra és Pattantyús Ádám állt asztalhoz.

Lovas Petra és Pattantyús Ádám állt asztalhoz az olimpián az asztalitenisz egyéni versenyében.

Kezdjük a nőkkel! Ma délelőtt Lovas Petra állt asztalhoz és játszott az egyiptomi Nadin El Davlaltival. Az ellenfél 211. helyen áll a világranglistán, Petra pedig a 93. helyről várta kettejük összecsapását. Ami magyar szempontból sima volt, hiszen az első szettet a magyar lány 11:6-ra nyerte meg, mindössze öt perc alatt. A második szett is magyar győzelemmel ért véget, hátrányból fordítva 11:9-re sikerült hozni ezt is, hat perc alatt. Ugyanennyi ideig tartott a harmadik szett is, ami 11:7-es magyar győzelemmel ért véget, akárcsak az utolsó szett, így 4:0-s szett aránnyal Lovas Petra jutott a legjobb 48 közé, ahol az észak-koreai Ri Mjong Szu lesz az ellenfele, aki a legerősebbnek számít hazájában, ebben a sportágban. Ri erejét az is mutatja, hogy 37. helyen áll a világranglistán, Petrának nem lesz könnyű dolga.

A fiúknál Pattantyús Ádám állt asztalhoz magyar színekben a kazah Kirill Gerasszimenkóval. Utóbbi 171. helyezett a világranglistán, Ádám pedig a 84. helyen áll. Az első két szett szoros csatát, egyaránt 11:9-es magyar győzelmet hozott. A harmadikban a kazah tudott nyerni 11:7-re, majd Pattantyús összeszedte magát és 11:7-re valamint 11:9-re hozta a következő két szettet, ezzel pedig megnyerte a mérkőzését és továbbjutott. A következő körben a kínai születésű, katari Li Pinggel találkozik majd Ádám. Ping huszonnyolcadik a világranglistán, szóval az a meccs már jóval nehezebb lesz.

***

A délutáni programban csak Póta Georgina volt érdekelt magyar részről és meg is oldotta a feladatát. A kínai származású, kanadai színekben induló Mo Zsangot győzte le 4:1 arányban. Az első szett 11:7 arányban lett Gináé, a másodikat 12:10-re nyerte a kanadai, harmadikban 11:5, a negyedik szettben 11:8 az ötödikben pedig újfent 11:5 lett a végeredmény a magyar lány javára, aki a világranglista 23. helyéről, kiemeltként várta ezt a találkozót és hozta tehát a találkozót. A legjobb 32 között az ellenfél a hongkongi Tu Hoj Kem lesz az ellenfél, aki két évvel ezelőtt ifjúsági olimpiai bajnoki címet szerzett, tehát egy kifejezetten nehéz ellenfél lesz. Bízzunk benne, hogy sikerül továbbjutni! Hajrá Gina!