PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Atlétika: Baji Balázs menetelése végett ért

Ma Csongor napja van.
Holnap Rudolf napja lesz.

2016. 08. 17. 16:27

Olimpia-Atlétika: Baji Balázs menetelése végett ért
Az atlétikai versenyek ötödik napjának esti programjában folytatódott és egyben be is fejeződött gátfutónk, Baji Balázs menetelése férfi 110 méteres gátfutásban.

Befejeződött  Baji Balázs gátfutó menetelése férfi 110 méteres versenyszámban.

A gátfutásban az elődöntőket rendezték, mindegyikből az első két helyezett automatikusan a döntőbe került, rajtuk kívül pedig a két legjobb harmadik idővel rendelkező futó állhatott a rajtvonalhoz a döntőben.

Baji Balázs rögtön az első futamban indult, a rajtja átlagosra sikeredett és problémamentes volt a futama, egészen a hetedik gátsorig, ahol csúnyán elvesztette egyensúlyát, lelassult, csak a negyedik helyen ért célba 13.52-es idővel. A futamból a spanyol Orlando Ortega és az amerikai Ronnie Ash jutott tovább, a harmadik helyen célba érő ideje nem volt elég a fináléhoz.

Az olimpiai bajnoki címet a jamaikai Omar McLeod szerezte meg 13.05-ös idővel, második a spanyol Ortega lett, a bronzérmet pedig a francia Dimitri Bascou szerezte meg. Baji Balázs a 25. helyen végzett.