PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Atlétika: Érem nélküli nap

Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2016. 08. 20. 12:09

Olimpia-Atlétika: Érem nélküli nap
Az olimpia atlétikai versenysorozatában három versenyszámban, férfi 50 kilométeres és női 20 kilométeres gyaloglásban, valamint kalapácsvetésben indult magyar versenyző, ez utóbbiban már a döntőt rendezték.

Három versenyszámban, férfi 50 kilométeres és női 20 kilométeres gyaloglásban, valamint kalapácsvetésben indult magyar versenyző az olimpia atlétikai versenysorozatában.

Férfi 50 kilométeres gyaloglásban 3 magyar versenyző indult, méghozzá Rácz Sándor, Srp Miklós (nincs tévedés, így kell írni a vezetéknevét) és Venyercsán Bence. Közülük csak Bence tudta befejezni a távot, Mikit 15 kilométer megtétele után kizárták, Sanyi pedig fél távnál, 25 kilométer megtétele után feladta a versenyt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy rendkívüli, párás meleg minden sportgyalogló szervezetét rendkívüli módon megviselte, sokan adták fel a versenyt. Venyercsán Bence a negyvennegyedik helyen be tudta fejezni, 4 óra 19 perc 15 másodperc alatt a távot. Az olimpiai bajnok a szlovák Matej Tóth lett 3:40.58-cal, az ezüstérmet az ausztrál Jared Tallent nyerte, a bronzot pedig a japán Hirooki Arai szerezte meg.

A nőknél 20 kilométeren rendeztek gyaloglóversenyt, Madarász Viktória, Récsei Rita és Kovács Barbara személyében itt is volt három magyar induló. Közülük Viki teljesített a legjobban, ő 1 óra 33 perc 59 másodperc alatt fejezte be a versenyt a huszonötödik helyen. Kovács Barbi 1:42.11-gyel az ötvennyolcadik, Récsei Rita pedig 1:42.31-gyel az ötvenkilencedik helyen ért célba, tehát egyik magyar induló sem adta fel, egyiküket sem zárták ki. A női 20 kilométeres gyaloglás olimpiai bajnoka a kínai Liu Hung lett 1:28.35-tel, az ezüstérmet a mexikói María Guadalupe González szerezte meg, a bronzérem pedig egy másik kínai, Lu Hsziu Cse nyakába került.

Magyar szempontból a napot a férfi kalapácsvetés döntője zárta le atlétikában, Pars Krisztián címvédőként állhatott helyi idő szerint este kilenc órakor a dobókörbe. Sajnos azonban érmet nem szerzett, bár az becsülendő, hogy korábban összeszedett, súlyos sérülése és az ebből fakadó operáció ellenére odaállt versenyezni. Krisztián legjobb dobása 75 méter 28 centiméter lett, ez csak a hetedik helyre volt elég, javítani nem tudott rajta. A tádzsikisztáni Dilsod Nazarov nyerte végül a számot 78.68-cal, megelőzve a második helyen végző fehérorosz doppingkirály Ivan Tyihont és a harmadik helyet megszerző lengyel Wojciech Nowickit.

Atlétikában tehát ezen a napon nem termett nekünk érem.